Obecnie 183 forumowiczów jest online
Obecnie 183 forumowiczów jest online
Dowiedz się, jak ustawiać cele i śledzenie e-commerce. Zobacz, jak zweryfikować trafność źródła ruchu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz
Highlighted

Błąd - Rozbieżność pomiędzy kliknięciami a sesjami

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Hej,

w GA wyskoczyło mi powiadomienie o rozbieżności pomiędzy kliknięciami a sesjami. 

"Docelowy URL reklamy XXX na koncie AdWords YYY uzyskał dużą liczbę kliknięć, ale niższą od oczekiwanej liczbę sesji. Kod śledzenia na stronie został przeanalizowany i jest poprawny. Skontroluj czas oczekiwania na stronie, korzystając z narzędzia Google PageSpeed. Sprawdź też, czy adresy URL pliku danych na poziomie słów kluczowych, rozszerzenia reklam i pliku danych Merchant Center są poprawnie oznaczone tagami, jeśli znajdują się one w konfiguracji Twojej kreacji lub kampanii."

Jak tu zadziałać i sprawdzić, czy wszystko gra? Emotikon: Szczęśliwy

Profesjonalista ✭ ✭

Cześć Beata,

Możesz podać dokładne liczby?

GA ma wbudowane powiadomienia, ale nie zawsze są to jakieś krytyczne sprawy.

Czy moja odpowiedź była pomocna? Jeśli tak, oznacz ją jako „najlepszą odpowiedź”

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Wydaje mi się, że różnica może wynosić ponad 1000 sesji. Ale to są tylko przypuszczenia. 

Profesjonalista ✭ ✭

To może być dużo i może być mało :-)

Zależy jak duży masz ruch z reklam.

Zacząłbym od ręcznego sprawdzenia czy kod analytics jest dobrze osadzony na stronie.

Uruchom Google Tag Assistant i sprawdź czy pokazuje jakieś błędy.

Czy moja odpowiedź była pomocna? Jeśli tak, oznacz ją jako „najlepszą odpowiedź”

Profesjonalista ✭

@Beata D sprawdź jeszcze czas wczytywania strony jak radzi Google. Możesz również sprawdzić taki czas dla różnych przeglądarek i ich wersji raportem niestandardowym: https://analytics.google.com/analytics/web/template?uid=wpFC3eeKT-eropVdSKtZig

(wchodząc na link wybierasz widok GA do którego chcesz dodać raport).

Być może któraś z przeglądarek coś opóźnia.

Kanał YT- Google Tag Manager: https://goo.gl/S2RM7X

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Dzięki. Faktycznie zamula na 1 przeglądarce. To może być powodem Emotikon: Szczęśliwy