AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 232 forumowiczów jest online
Obecnie 232 forumowiczów jest online
Dowiedz się, jak ustawiać cele i śledzenie e-commerce. Zobacz, jak zweryfikować trafność źródła ruchu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Analytics źle zlicza konwersje

[ Edytowane ]
Student ✭ ✭

Hej. Znów ja i znów z pytaniem Emotikon: Smutny

Załamuję już ręce. 

Klient ma ustawione ecommerce przez wtyczkę na woocomersie woocommerce google analytics integration (tak już przejęłam konta i sklep na woocommercie, który ledwo ciągnie). Ecommerce GA śledzi transakcje, ale całkowicie źle. Nie mówiąc już o niezłapaniu niektórych transakcji, ostatnio policzył jedną jako 5 ;/ 

Widziałam już wątek, gdzie rozwiązaniem było, że nie każdy przechodzi na Thank you Page - bywa. Ale czemu znów zlicza 5 razy - ktoś odświeża thank you page 5x?. Różnice są dość spore na przestrzeni czasu

Klient wymaga ode mnie reakcji i zastanawiam się, czy da się coś z tym zrobić, czy jednak nie mam sobie nic do zarzucenia i zrobiłam co mogłam...

Pomocy! 

Dot.: Analytics źle zlicza konwersje

Wszechwiedzący ✭ ✭

No nie, znowu ty? Emotikon: Szczęśliwy Emotikon: Szczęśliwy

A co mówi tag assistant?

Skad wiesz, ze konwersje są zle policzone?

Czy moja odpowiedź była pomocna? Jeśli tak, oznacz ją jako „najlepszą odpowiedź”

[ Edytowane ]
Student ✭ ✭

Ecommerce dodane przez wtyczkę. Assistant nie wykrywa. Tylko remarketing widzi i pokazuje że jest ok. 

Zrobiłam analizę dniami z porównaniem z panelem klienta w WooCommercie. 
Spisałam po kolei dniami wszystkie zamówienia z Woo i wszystkie "transakcje" wykazane w GA Ecommerce. 

Tu jest tylko urywek z ostatniego tygodnia

staty.PNG

19/04 rozumiem - 2 x zamówienie jednego klienta w tym jedno nieopłacone to mogło nie zliczyć. 

Profesjonalista ✭ ✭

Osobiście prześledziłbym dokładnie ścieżkę takich zdublowanych transakcji i tych niezaliczonych. Może w pewnym momencie, np. poprzez wybranie konkretnego rodzaju płatności, e-commerce się nie włącza. A później starać się odtworzyć taką ścieżkę i za pomocą wtyczki GA Debug sprawdzać co jest przesyłane do GA.

Odnośnie zdublowanych transakcji, to GA powinien to wyłapać i jeśli przesyłasz numery zamówień do GA, to nie powinny one się powtarzać.

Kanał YT- Google Tag Manager: https://goo.gl/S2RM7X

Dot.: Analytics źle zlicza konwersje

[ Edytowane ]
Wszechwiedzący ✭ ✭
  • Jeszcze kilka spraw:

1. Odświeżenie strony "thank you" nie ma wpływu na zliczanie transakcji

"Analytics korzysta z identyfikatora transakcji, by zapewnić, że każda transakcja z takim samym identyfikatorem transakcji jest liczona tylko raz na sesję, nawet jeśli użytkownik wyświetli stronę potwierdzenia wiele razy podczas tej sesji (np. odświeży stronę w czasie procesu płatności)."

Zrodlo i więcej informacji:

https://support.google.com/analytics/answer/1037249?hl=pl

2. Tak czy inaczej tag assistant powinien widzieć ga

3. Pewne różnice w obu systemach są normalne sklep vs ga

4. Czy mogłabyś podesłać zrzut z wyników tag assistant 

5. Zerknij rownież tutaj:

https://support.google.com/analytics/answer/1037067?hl=pl&ref_topic=1037062

Czy moja odpowiedź była pomocna? Jeśli tak, oznacz ją jako „najlepszą odpowiedź”