AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 273 forumowiczów jest online
Obecnie 273 forumowiczów jest online
Dowiedz się, jak ustawiać cele i śledzenie e-commerce. Zobacz, jak zweryfikować trafność źródła ruchu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Analizy cross-sellingu, upsellingu, sprzedaży produktów powiązanych

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭

Witam, z założenia raporty enhanced ecommerce, dzięki wiedzy o odsłonach i klikach produktów na różnych listingach, pozwalają analizować skuteczność boksów z polecanymi produktami. Mam jednak wątpliwość czy będę w stanie wygenerować raport, w którym będę mogła wyciągnąć informację per transakcja czy sprzedał się polecany powiązany produkt. Pytanie czy da się wygenerować tego typu raport na podstawie danych z enhanced ecommerce czy lepiej zastosować do tego zdarzenia.

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Analizy cross-sellingu, upsellingu, sprzedaży produktów powiązanych

[ Edytowane ]
Magister ✭

Cześć,

 

Google Analytics może zbierać odpowiednie dane o powiązanych produktach w transakcjach, jednak trzeba je najpierw włączyć:

https://support.google.com/analytics/answer/6223409?hl=pl

 

Dostęp do tych danych nie jest jednak prosty - raportu powiązanych produktów nie ma w interfejsie GA, można je wydobyć jedynie z API. Na szczęście jest rozwiązanie, które ułatwia pracę:

https://ga-dev-tools.appspot.com/query-explorer/

 

Dodatkowo z tego linka, który podałem Ci na początku, jest bezpośrednie przejście do Query Explorera, gdzie będą już wypełnione odpowiednie metryki i wymiary.

 

Tutaj też bardzo dobry artykuł, który powinien Ci przybliżyć temat:

http://www.lunametrics.com/blog/2016/03/28/find-related-products-purchased-together-in-google-analyt...

 

 

Dot.: Analizy cross-sellingu, upsellingu, sprzedaży produktów powiązan

Najlepszy Współtwórca
No i mnie uprzedzil Emotikon: Szczęśliwy

Analizy cross-sellingu, upsellingu, sprzedaży produktów powiązanych

Nowicjusz ✭

Dzięki za odpowiedź. Mi jednak chodzi nie o raport powiązanych produktów wg. Analytics, a raport pozwalający mi ocenić bardzo dokładnie czy produkty, które zaprezentowałam w boksach cross-sellingowych i upsellingowych się sprawdziły. Chcę wybrać te produkty na podstawie danych z własnego systemu sprzedaży. Raport powiązanych na pewno pomoże z optymalizacją, ale potrzebuję dokładnych danych per zamówienie - czy był dodany produkt z upsellingu i zamiast którego był polecany, a ten raport mi tego raczej nie da (da?). Wydaje mi się, że dałoby się to zrobić raportem list promocyjnych, o ile jako nazwę listy dam ID produktu przy którym kupiony był wyświetlany. Boję się tylko bałaganu - strasznie dużo pozycji list promocyjnych.