Obecnie 229 forumowiczów jest online
Obecnie 229 forumowiczów jest online
Dowiedz się, jak ustawiać cele i śledzenie e-commerce. Zobacz, jak zweryfikować trafność źródła ruchu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Analitycs cele - dwie metody płatności

Nowicjusz ✭

Witam serdecznie

Mamy sklep na prestashop i po za tradycyjnym przyciskiem zapłać, który pokazuje dane do przelewu, mamy jeszcze drugi przycisk - przelewy24

Obie drogi płatności prowadzą do dwóch różnych stron z podziękowaniem.

Chciałbym ustawić jeden cel "zakup".

Próbowałem wyrażeń regularnych:

/(order-confirmation|paymentSuccessful) ale to nie działa.

Tak wygląda przykładowy thank you page z przelewy24:

https://brillo.pl/module/przelewy24/paymentSuccessful?ga_cart_id=451

Tak wygląda drugi thank you page "zapłać przelewem" po potwierdzeniu zamówienia:

https://brillo.pl/order-confirmation?id_cart=454&id_module=3&id_order=91&key=03f46960be1346c2ed78cc8...

Bardzo proszę o pomoc, jak zbierać informację jako prostą konwersję - zakup z obu tych metod płatności/stron podziękowań.

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Dot.: Analitycs cele - dwie metody płatności

Wschodząca Gwiazda

Wyrażenie regularne, które podałeś działa prawidłowo.

Zrobiłem nawet test z dokładni takimi samymi adresami, jak przykładowe adresy podane przez Ciebie i filtr zaawansowany wyłapuje obie strony:

regexp.png

Więc pytanie do Ciebie - na jakiej podstawie uważasz, że to nie działa?

Wejdź do raportu Zachowanie > Zawartość witryny > Wszystkie strony i w polu filtrowania nad tabelą po prawej stronie wpisz to wyrażenie regularne i sprawdź, czy pokażą Ci się strony. Jeśli tak to znaczy że źle konfigurujesz cel (wrzuć printscreen z konfiguracją).

Jeżeli nie to znaczy, że nikt jednak takich stron nie odwiedza. Stawiałbym na to pierwsze, ale sprawdź i napisz jak to jest u Ciebie.

Tomasz Ciepłucha

Nowicjusz ✭

Dziękuję za sprawdzenie.

Rzeczywiście strona jest nowa i brakuje tych stron w odwiedzanych, mimo dosłownie kilku transakcji.

Co prawda my robiliśmy kilka pełnych prób, ale właśnie sobie uświadomiłem że mamy odfiltrowywane ip, więc nie pokażą się wyniki naszych prób zamówień ?

Zrobiłem zamówienie z komórki dla testu, czy długo się czeka na spłynięcie danych ecommerce do analytics ?

Tak czy owak dziękuje za naprowadzenie.

Wschodząca Gwiazda

Jeśli wszystko działa prawidłowo dane e-commerce są już czasem po kilkunastu minutach.

Ale cierpliwie poczekaj, jakbyś jeszcze niczego nie miał.

Jeżeli chodzi o odfiltrowywanie swojego ruchu to dobrze jest mieć w Google Analytics jeden widok kompletnie niefiltrowany, który zapewni Ci dostęp do wszystkich danych w razie np. nieprawidłowego zastosowania filtra w widoku głównym.

Z tego względu zalecam 3 widoki: główny, roboczy (na którym testujemy filtry) i niefiltrowany.

Tomasz Ciepłucha