AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 40 forumowiczów jest online
Obecnie 40 forumowiczów jest online
Dowiedz się, jak ustawiać cele i śledzenie e-commerce. Zobacz, jak zweryfikować trafność źródła ruchu.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

2 wersji LP i konwersja

Student ✭ ✭ ✭

Cześć,

Mam dwie niezależne strony LP dotyczące tego samego tematu. Różnią się od siebie grafiką - chcę sprawdzić który z nich lepiej konwertuje. Mam jednak kilka pytań technicznych.

Jedna ze stron będzie dostępna pod adresem www.a.pl, a druga poprzez podkatalog www.a.pl/lp/

1. Czy na każdej ze stron mam wgrać ten sam kod Analytics ?

2. Może zamiast bawienia się w katalogu, powinnam użyć jakiegoś narzędzia do testów A/B, np. VWO, ale wtedy obawiam się już kompletnie testy będą mało czytelne dla mnie ?

3.

Odpowiedź eksperta 1verified_user

2 wersji LP i konwersja

Najlepszy Współtwórca

Rozwiazaniem dla Ciebie jest Google Optimize.

Wszedzie wgraj ten sam kod Google Analytics.

Potem podepnij sie pod Google Optimize i ustaw w GO test na przekierowanie wskazujac ten drugi adres URL.

Podaj cel i gotowe Emotikon: Szczęśliwy

Dot.: 2 wersji LP i konwersja

Student ✭ ✭ ✭

Marcin, tylko jedna rzecz mnie jeszcze zastanawia.

LP różnią się wyglądem i generalnie przesłaniem - co zyskuje użytkownik.

Jeśli wgram strony w takim modelu:

www.a.pl
www.a.pl/lp/

Tak naprawdę mam dwa niezależne adresy URL, które mogę wykorzystać w moich reklamach Adwords. Ponieważ wiem do której wersji linkuje reklama, mogę napisać tekst reklamy do niej pasujący.

Obawiam się, że jeśli będę korzystała z Google Optimize i wszystko będę kierowała na adres www.a.pl (zakładając że Google Optimize) samo będzie losowało wersje LP, to tracę możliwość personalizacji reklam. Wtedy każda z reklam musi prowadzić do ww.a.pl i nie wiem co się wylosuje.

Mam nadzieję, że nie zakręciłam i wiesz o co mi chodzi Emotikon: Szczęśliwy

2 wersji LP i konwersja

Najlepszy Współtwórca

Troche nakrecilas. Glownie z moim imieniem Emotikon: Mrugający LOL 

W kazdym razie mozesz ustawic w GO kierowanie uruchamiania testu A/B po slowach kluczowych z kampanii AdWords. 

2 wersji LP i konwersja

Wszechwiedzący ✭

@Kamila S,

Post w jednym miejscu by wystarczył Emotikon: Mrugający

Czy moja odpowiedź była pomocna? Jeśli tak, oznacz ją jako „najlepszą odpowiedź”