AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 231 forumowiczów jest online
Obecnie 231 forumowiczów jest online
Pytania nie pasujące do innych kategorii.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

znaczek reklama

Nowicjusz ✭

Czy jest możliwy powrót do poprzedniego mniej nachalnego znaczka "reklama" wyświetlanego przy ogłoszeniach? Odkąd znaczek "reklama" jest mocno zaakcentowany wejścia na moją stronę radykalnie spadły. Podejrzewam że nie tylko u mnie.

Odpowiedź eksperta 2verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Krzysztof K
września 2015

Dot.: znaczek reklama

Magister ✭ ✭ ✭
Witam,

znacznik "Reklama" nie jest na chwilę obecną alternatywą, będzie pojawiał się przy każdej reklamie AdWords. Oczywiście nie jestem w stanie potwierdzić, czy ta opcja zostanie na na rok, trzy lata czy na zawsze, bo wszystko się zmienia.

Celem znacznika jest wyraźne odróżnienie reklam AdWords od organicznych wyników wyszukiwania. ponieważ wcześniej spory procent użytkowników wyszukiwarki dość bezwiednie klikała na płatne reklamy, wpływając w ten sposób negatywnie na CTR reklam oraz generując nieprawidłowe kliknięcia. Wyraźne odróżnienie reklamy od witryny w organicznych wynikach wyszukiwania daje użytkownikowi bardziej świadomą możliwość wyboru, co go interesuje.

Także, odpowiadając na pytanie, na chwilę obecną nie ma możliwości powrotu do poprzedniego znacznika.

Pozdrawiam,
KarolinaP

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wschodząca Gwiazda
Niestety to niemożliwe,
To już jest decyzja google, oni to na pewno przetestowali i skoro stwierdzili, że tak jest lepiej to jestem przekonany, że ogólna klikalność wzrosła.
Oczywiście możliwe jest, że w niektórych przypadkach/branżach spowoduje to spadek CTR-u.

Nowicjusz ✭
Dziękuje. Mam nadzieje, że nie masz racji.
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Krzysztof K
września 2015

Magister ✭ ✭ ✭
Witam,

znacznik "Reklama" nie jest na chwilę obecną alternatywą, będzie pojawiał się przy każdej reklamie AdWords. Oczywiście nie jestem w stanie potwierdzić, czy ta opcja zostanie na na rok, trzy lata czy na zawsze, bo wszystko się zmienia.

Celem znacznika jest wyraźne odróżnienie reklam AdWords od organicznych wyników wyszukiwania. ponieważ wcześniej spory procent użytkowników wyszukiwarki dość bezwiednie klikała na płatne reklamy, wpływając w ten sposób negatywnie na CTR reklam oraz generując nieprawidłowe kliknięcia. Wyraźne odróżnienie reklamy od witryny w organicznych wynikach wyszukiwania daje użytkownikowi bardziej świadomą możliwość wyboru, co go interesuje.

Także, odpowiadając na pytanie, na chwilę obecną nie ma możliwości powrotu do poprzedniego znacznika.

Pozdrawiam,
KarolinaP

Wschodząca Gwiazda
A zwróciłeś uwagę na pojawiające się od jakiegoś czasu rozszerzenie informujące o wcześniejszych odwiedzinach strony?

Do tej pory miały to głównie wyniki organiczne, teraz również reklamy. Myślę, że to też może mieć nieco zgubny wpływ na odwiedziny z reklamEmotikon: Szczęśliwy https://support.google.com/adwords/answer/4388162?hl=pl&ref_topic=3119076

Wprawdzie opcja ta dostępna jest tylko dla zalogowanych użytkowników, ale na dwoje babka wróżyłaEmotikon: Szczęśliwy