Obecnie 151 forumowiczów jest online
Obecnie 151 forumowiczów jest online
Pytania nie pasujące do innych kategorii.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

tag manager + konwersje

Student ✭

Witam,

Mam uno problemo z tag managerem...

Jest sobie jakaś strona X z podstroną kontakt.htm na której znajduje się formularz kontaktowy. Dajmy na to, że ktoś wypełnia formularz i klika "wyślij". Strona jest zrobiona w taki sposób, że nie ma strony z podziękowaniem tylko następuje przekierowanie z powrotem na kontakt.htm. W jaki sposób w takim przypadku zrobić regułę uruchamiającą zliczenie konwersji? Myślałem, żeby łapać id klikniętego guzika "wyślij". I chyba miałoby to jakiś sens. Ale co w przypadku gdy formularz zostanie błędnie wypełniony i trzeba będzie coś w nim poprawić...? Wtedy po poprawieniu zostanie jeszcze raz kliknięty guzik "wyślij" i będę miał 2 konwersje...:/ Może ktoś jest w stanie coś doradzić? Pozdrawiam, Ł.

Dot.: tag manager + konwersje

[ Edytowane ]
Profesjonalista ✭

jeśli chodzi o tag manager to proponuję po walidacji formularza dodać odpowiednie dane do data layer.
https://developers.google.com/tag-manager/devguide#datalayer

---

a konkretniej https://developers.google.com/tag-manager/devguide#events

Student ✭

Czyli za pomocą zdarzeń automatycznych będzie to raczej mało możliwe do zrobienia?

Profesjonalista ✭

jest to możliwe do zrobienia, ale zależy jak masz zbudowany formularz i jego obsługę.
Podczas ustawiania listenera na form submit jest tam pole do zaznaczenia Sprawdź weryfikację.
Jak zaznaczysz to pole a walidacja formularza działa tak, że jak jest błąd to wysłanie formularza jest zatrzymywane jakimś

return false;

albo

e.preventDefault

to będzie ten listener działał prawidłowo czyli wywoływał zdarzenia tylko po wysłaniu prawidłowo wypełnionego formularza.

Korzystanie z data layer daje jednak "więcej swobody" Emotikon: Szczęśliwy

Student ✭
Ok, dzięki za wskazówki. Wiem przynajmniej w którą stronę iść Emotikon: Mrugający