Obecnie 213 forumowiczów jest online
Obecnie 213 forumowiczów jest online
Pytania nie pasujące do innych kategorii.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

statystyki / skrypty ?

[ Edytowane ]
Student ✭

Czy możliwe jest zrobienie takiego niestandardowego (filtra / skryptu / statystyki / funkcji) która dzieliła by pewną kwotę przez ilość kliknięć "organicznych nowych" z danego miesiąca i wybranych przeze mnie fraz oraz wykonywała pewne proste, podstawowe działania matematyczne i zwracała wynik w kolumnie lub mailem lub jakkolwiek inaczej? (dotyczy adwords lub analitycs)

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Dot.: statystyki / skrypty ?

Magister ✭ ✭ ✭
Czy są jacyś specjaliści od skryptów na pokładzie? Jeśli tak, prosimy o poradę Emotikon: Szczęśliwy

[ Edytowane ]
Wschodząca Gwiazda

W Adwords nie ma takiej możliwości, bo nie masz tu danych o kliknięciach organicznych. Da się pewnie przez API w Analytics, ale szybciej znajdziesz rozwiązanie wśród osób, które na codzień piszą takie zlecenia czyli tutaj.

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Co rozumiesz przez nowe kliknięcia organiczne? Kliknięcia nowych użytkowników czy odwiedziny dla fraz, dla których w ubiegłym okresie nie było kliknięć?

Zasadniczy problem dotyczy liczby kliknięć organicznych dla poszczególnych fraz. Jak wiadomo, w Google Analytics możemy uzyskać przybliżone dane po połączeniu GA z GWT (stary raport dotyczący ruchu organicznego nie uwzględnia już szczegółowych danych).

Jeżeli takie dane Ci wystarczą, to rzeczywiście, wydobycie ich poprzez API, a następnie wykonanie matematycznych działań nie jest niczym trudnym do zrealizowania.

Gdybyś natomiast miał na myśli kliknięcia AdWords (a nie organiczne) to sprawa jest jeszcze prostsza i do zrealizowania przez AdWords Scripts. Wyniki możesz uzyskiwać np. w formie dokumentu (w Google Docs) lub np. w formie e-maila.

[ Edytowane ]
Student ✭

Chodzi o kliknięcia nowych użytkowników (w wybrane frazy w wybranym terminie w wynikach oraganic)

A konkretnie chodzi o to, żeby wyliczyć ile kosztuje mnie kliknięcie w link w organic (wiem że nic nie kosztuje Emotikon: Szczęśliwy ) ale jak się płaci za pozycjonowanie to miesięczną kwotę którą płacę dzielę przez ilość kliknięć we frazy pozycjonowane wyfiltrowane z danego miesiąca
i fajnie było by mieć coś takiego w analityce a nie co miesiąc liczyć

Najlepszy Współtwórca
W Google Analytics mozesz wykorzystac przesylanie Danych o kosztach i to rozwiaze Twoj problem:
https://support.google.com/analytics/answer/2803329?hl=pl