AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 249 forumowiczów jest online
Obecnie 249 forumowiczów jest online
Pytania nie pasujące do innych kategorii.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

rodzaj konta adwords

Nowicjusz ✭

Na jakiej podstawie google adwords decyduje czy nadac mi konto business czy personal (biznesowe lub personalne , tak brzmi moje pytanie...mam z tym dosyc duzy problem, byla bym wdzieczna za pomoc z pytaniem ..... nie wiem co robic

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Dot.: rodzaj konta adwords

Najlepszy Współtwórca
Doroto jeśli chodzi Ci o koncie firmowym a prywatnym to nastąpiły spore zmiany w tej kwestii.

Poczytaj o tym w innym wątku na tym forum
https://www.pl.adwords-community.com/t5/P%C5%82atno%C5%9Bci/AdWords-nie-dla-os%C3%B3b-prywatnych/m-p...
Dominik Myślak

Dot.: rodzaj konta adwords

[ Edytowane ]
Magister ✭ ✭ ✭
Dominik podał link, z którego już pewnie dowiedziałaś się, że konto może być obecnie założone wyłącznie jako konto firmowe. Google na terenie Unii Europejskiej Google nie udostępnia kont na dane osób fizycznych.

Podstawą do uznania Twojego konta za konto firmowe są podane w nim dane firmy/działalności gospodarczej (N I P, nazwa firmy i adres), które pojawią się na wystawianych fakturach. Jedna firma może reklamować swoją stronę z jednego konta, ale w sytuacji, gdy firma ma np. dwie niezależne gałęzie działalności i chce je reklamować z osobnych kont, wówczas nie powinno być problemu z założeniem drugiego konta.

Konto możesz więc mieć zarejestrowane na swoją firmę/działalność gospodarczą lub też umówić się z zaprzyjaźnionym właścicielem firmy, że będziecie reklamować Twoją stronę z konta, na którym faktury będą wystawiane na jego firmę. W obydwu przypadkach na koncie znajdą się dane firmy i ta firma będzie rozliczać wystawiane faktury/podatki.
Pozdrawiam,
Marek Buraczyński