Obecnie 282 forumowiczów jest online
Obecnie 282 forumowiczów jest online
Pytania nie pasujące do innych kategorii.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

pozycja w wynikach wyszukiwarki google

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭

Witam.

Zadałem to pytanie wczesniej na innym forum google i tu mnie skierowano.

Chodzi o wyniki wyszukiwania w google dla firm z danej branzy, i tą częśc 1-10 -ciu firm z 'balonikiem' (wyróznionych literami A,B,C) i obok mapa na której jest jej położenie.
Nad tą częscią czasami są (lub nie) inne firmy lub jakies adresy bazy firm (pf i itp) ale bez baloników. Oraz wyraznie oznaczona napisem "reklama" jakaś firma bez balonika (lub z prawej strony) to domyślam się ze trzeba wykupić reklamę w google AdWords.

Interesuje mnie jedynie te 10 firm z balonikiem.
pyt 1) Czy to jest efekt:
 a) reklamy w AdWords (jezeli inna to jaka).
 b) bogatej zawartości strony www.
 c) czy bardziej efektem dobrego pozycjonowania strony firmy.

pyt. 2). Wchodząc na mapę dla tego zapytania wyświetla się dużo firm (podzielone na strony po 10 firm).
Na pierwszej stronie pojawiają się oznaczone balonikiem z literą te z wyszukiwań a inne to tylko małe punkty na mapie. A czy na dalszych  stronach gdzie oznaczone są znowu inne 10 to też efekt usługi/reklamy w google czy też zawartości strony www czy bardziej efektem dobrego pozycjonowania firmy. Bo widać ze nie jest to oznaczanie balonikami ani wg alfabetu ani rejonami.

Myśle o wykupienie ew. takiej reklamy (jezeli to jest jakaś reklama a nie efekt czegoś innego).
Podaje jeszcze przykaładowy skan zapytania zeby było widać w czym problem.
Chciałem najpierw coś się dowiedzieć aby lepiej przygotować się do konkretnej rozmowy z konsultantem AdWords (jeśli to jest to) aby być w takiej 10 -tce.

1.jpg

coś nie moge wstawić zdj (opcja wstaw obraz nie działa?) . dlatego daje link do innej strony z forum google na której jest takie zdj 'problem.jpg' wyników wyszukiwania w poscie z 24.03.2014 problem.jpg

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: KRZYSZTOF L
września 2015

Dot.: pozycja w wynikach wyszukiwarki google

[ Edytowane ]
Emerytowany Najlepszy Współtwórca

To nie jest reklama, to wyniki z Map Google. Pojawia się dla wyszukiwań lokalnych, czyli m.in. wtedy gdy użyjesz nazwy miasta w zapytaniu. Jeżeli chcesz się tam znaleźć dodaj firmę za pomocą Miejsc Google lub utwórz stronę na G+.

Na pozycję można wpływać w sposób opisany tu i tu lub poszukać pozycjonowania płatnego. 

Wyszukiwarka Google zasysa wyniki z różnych źródeł. W przykładzie poniżej:

- reklama AdWords

- Google Maps

- wyniki naturalne

google-wyniki-wyszukiwania-blended-search.png

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: KRZYSZTOF L
września 2015

[ Edytowane ]
Emerytowany Najlepszy Współtwórca

To nie jest reklama, to wyniki z Map Google. Pojawia się dla wyszukiwań lokalnych, czyli m.in. wtedy gdy użyjesz nazwy miasta w zapytaniu. Jeżeli chcesz się tam znaleźć dodaj firmę za pomocą Miejsc Google lub utwórz stronę na G+.

Na pozycję można wpływać w sposób opisany tu i tu lub poszukać pozycjonowania płatnego. 

Wyszukiwarka Google zasysa wyniki z różnych źródeł. W przykładzie poniżej:

- reklama AdWords

- Google Maps

- wyniki naturalne

google-wyniki-wyszukiwania-blended-search.png

Nowicjusz ✭

Dzięki to jest to.

Pozdrawiam

Krzysztof