AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 223 forumowiczów jest online
Obecnie 223 forumowiczów jest online
Pytania nie pasujące do innych kategorii.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

ilość wyświetleń reklamy

Nowicjusz ✭
Witam, jestem klientem Google od samego początku, jak tylko Google powstało, do dziś mam adres e-mail z Google jeden z pierwszych; Interesuje mnie Wasza oferta Adwords, o której przeczytałam wszystko co zostało na stronie opublikowane. Jestem gotowa do zbudowania kampanii, ale nie znalazłam na Waszej stronie odpowiedzi na 3 ważne pytania: 1. Jaki czynnik (konkretnie co) ma największy wpływ na ilość wyświetleń na ekranach potencjalnych odbiorców ? 2. czy zestaw liter składających się na domenę decyduje o tej ilości ? Czy np. domena, która zwiera w sobie słowo "kwiaty" wyświetli się tym, którzy w wierszu wyszukiwania wpiszą słowo "kwiaty" ? 3.Z Waszej strony wiem, że płaci się tylko za kliknięcia, stąd mój wniosek, że kasa nie ma wpływu na ilość wyświetleń reklamy. Czy mój wniosek jest słuszny ? Moje rozumienie funkcji kasy jest takie, że póki kasa nie zostanie wyczerpana przez kliknięcia, póty reklama wyświetla się na ekranach potencjalnych odbiorców zgodnie z tym jak zaplanowałam przy budowaniu mojej kampanii. Zadzwoniłam z tymi pytaniami po Wasz numer 800......, ale p. Agnieszka, która odebrała mój telefon, odmówiła odpowiedzi na moje pytania oświadczając, że najpierw musze wyłożyć kasę, a potem mogę z kimś rozmawiać; Chciałabym jednak uzyskać odpowiedzi na moje pytania zanim wyłożę kasę. Bardzo proszę o informację, lub o numer telefonu do kogos, kto nie potraktuje mnie tak obcesowo jak p. Agnieszka; szkoda, bo takie zachowanie nie przysparza klientów. Elżbieta Daniecka
Odpowiedź eksperta 1verified_user

Dot.: ilość wyświetleń reklamy

Najlepszy Współtwórca

Pani Alu AdWords działa na trochę prostszych założeniach.

1. Czynników jest sporo i ciężko powiedzieć, który najbardziej, ponieważ wszystko zależy od Twoich założeń.

Reklamę możesz kierować na konkretne obszary. Na całą Polskę, tylko na jakieś województwa/ miasta bądź jakiś obszar o promieniu x - od tego zależy jak dużo środków będzie wydawane każdego dnia, ale te środki kontrolujesz ustalając budżet dzienny, który może być przekroczony do 20% jego wartości, ale budżet miesięczny, czyli Twój budżet dzienny x 30 dni już z założenia nie może być przekroczony (jeśli tak się stanie otrzymujesz zwrot środków).

Także sterując odpowiednio budżetem masz wpływ na to ile wydajesz.

Drugim czynnikiem jest sama branża, czyli jakich słów kluczowych używasz w kampanii - i co ważniejsze w jakich dopasowaniach. Przeczytaj o dopasowaniach słów kluczowych.

Kolejnym czynnikiem, który ma ogromny wpływ na koszty kliknięcia jest wynik jakości. Oraz trochę szerzej o samym wyniku jakości.

Pamiętaj, że dla Ciebie nie jest najważniejsze ile razy wyświetli się komuś reklama, ani nawet to ile razy będzie kliknięta reklama. Dla Ciebie najważniejsze będzie to ilu Klientów będziesz miała z tych kliknięć. Czym lepiej przygotowana kampania, tym większe szanse na obrócenie kliknięcia w Klienta.

2. Nazwa domeny może jakoś wpłynąć na decyzję Klienta, ale to tylko zabieg kosmetyczny powodujący, że jeśli fraza, której szuka Internauta zawiera się w nazwie domeny to te słowo w nazwie domeny będzie pogrubione. Innego wpływu nie ma. Taki efekt pogrubienia stosuje się, ale po prostu używając słowa kluczowego w tekście reklamy by zwrócić uwagę Internauty na Twoją reklamę. Dlatego tworzy się grupy reklam by dopasować do konkretnych fraz, konkretne teksty reklam - automatycznie Twoja reklama jest skuteczniejsza.

Reklama wyświetla się danemu użytkownikowi, ponieważ AdWords na sieć wyszukiwania na zasadzie kierowania na słowa kluczowe. Czyli te, które użyjesz w kampanii, ale znowu zerknij w artykuł o dopasowaniach fraz, ponieważ jest to bardzo istotny element kierowania na słowa kluczowe.

3. Tak, płacisz tylko za kliknięcia. Pamiętaj, że ilość tych kliknięć jest ograniczona przez budżet dzienny jaki ustalisz - kampania działa danego dnia do wyczerpania budżetu dziennego.

Możesz walczyć o tańsze kliknięcia przez poprawę wyniku jakości -linki w 1 punkcie.

Jeśli masz jeszcze jakieś pytania to śmiało pytaj. Odpowiemy tak szybko jak się da Emotikon: Szczęśliwy

Dominik Myślak

Dot.: ilość wyświetleń reklamy

Magister ✭ ✭ ✭
Dominik napisał dużo, więc trudno coś dodać Emotikon: Szczęśliwy

Widzę jednak, że Ala/Elżbieta dużo już przeczytała, ale rzeczywiście potrzebuje zrozumieć na czym polega Google AdWords. Spróbuję więc to opisać możliwie prostymi słowami:
1. Reklamy pojawiające się obok wyników wyszukiwania wyświetlają się, gdy:
- na koncie AdWords są aktywne reklamy, aktywne słowa kluczowe oraz oczywiście jest budżet przeznaczony na dany dzień
- osoba szukająca wpisze słowo/wyrażenie, do którego Google może dopasować jedno z aktywnych słów kluczowych (nie koniecznie będzie to dokładnie [słowo kluczowe], są różne typy dopasowania)
- konkurencja pragnąca również reklamować się na to słowo (lub na inne słowo pojawiające się w tym wyrażeniu) uzyska niższy ranking reklamy (na ranking składa się m.in. wynik jakości i oferowana stawka).

Jeśli konkurencja będzie chciała płacić więcej i/lub uzyska wyższy wynik jakości - Twoje reklamy nie będą się wyświetlać. Z drugiej strony Twoje reklamy dotyczące słowa "kwiaty" będą mogły wyświetlić się, gdy ktoś wpisze "kwiaty cięte", "pościel w kwiaty", "kwiaty kolorowanka dla dzieci", "dzieci kwiaty"... - to wszystko trzeba uwzględniać przy tworzeniu kampanii.

Elżbieto, czytaj więc duuużo, duuuuuużo i postaraj się wszystko zrozumieć, albo zapłać za prowadzenie kampanii komuś, kto to już rozumie. Gdy dziś uruchomiłabyś kampanię, będąc jeszcze na etapie zadawania bardzo podstawowych pytań, jest duże ryzyko, że wydałabyś pieniądze nie uzyskując żadnych efektów. Wówczas zrażona byłabyś nie tylko do p. Agnieszki, ale do Google AdWords jako całości. Przy posiadaniu wiedzy i odpowiednim podejściu do tematu można jednak w AdWords uzyskać bardzo dobre efekty i szkoda, aby Twoja przygoda skończyła się porażką.
Pozdrawiam,
Marek Buraczyński