Obecnie 177 forumowiczów jest online
Obecnie 177 forumowiczów jest online
Pytania nie pasujące do innych kategorii.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

.com / .pl / .com.pl

[ Edytowane ]
Student ✭

W Narzędziu podglądu reklamy widzę, że mam możliwość wybrania podglądu reklamy w gogle w domenie .com.pl i gdy wpisuję frazę to dostaję informację zwrotną, że moja reklama się nie wyświetla. Jak włączyć reklamy w tej domenie.

Działa mi na com i na pl ale na com.pl już nie.

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Dot.: .com / .pl / .com.pl

Wschodząca Gwiazda
Ogólnie w jednej grupie reklam wszystkie reklamy muszą prowadzić do adresu w tej samej domenie. Jeśli masz choćby jedną reklamę w danej grupie (aktywną lub wstrzymaną) która ma inną domenę niż pozostałe reklamy w tej samej grupie to musisz ujednolicić adresy domen lub usunąć niepotrzebne reklamy.
Poza tym wyświetlany URL i końcowy URL również muszą być w tej samej domenie. Nie możesz mieć np. tak, że reklama prowadzi do strony domena.pl, a wyświetlany URL to domena.com.pl
Tomasz Ciepłucha

[ Edytowane ]
Student ✭

Poprawiłem pytanie, chodzi o to, że reklama mojej www nie pojawia się w google.com.pl a jest w google.pl i google.com z tego co pamiętam w adwordsa to było w ustawieniach kraju czy języka

Wschodząca Gwiazda
Jakie masz ustawienia języka w kampanii? Kierowanie na Polskę z językiem polskim?

Student ✭
mam język Angielski co mi daje com i Polski a region Polska
a jak uzyskać dostęp do com.pl ?

Wschodząca Gwiazda
Przy takich ustawieniach teoretycznie powinno działać - u mnie działa. A sprawdź jeszcze jakąś frazę w podglądzie reklamy i daj znać czy ten sam problem występuje.

Student ✭
Sprawdziłem ponownie i działa, nie wyświetlała się reklama ponieważ był jakiś komunikat z przeglądarki "czy wyświetlić..." nie pamiętam co dalej bo zawsze automatycznie już pomijam takie komunikaty :] naciskając, żeby nie wyświetlał.