Obecnie 376 forumowiczów jest online
Obecnie 376 forumowiczów jest online
Pytania nie pasujące do innych kategorii.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Wyświetlane samo miasto w rozszerzeniu lokalizacji

Nowicjusz ✭

Mam pytanie odnośnie rozszerzenia lokalizacji. Połączyłem adwords + Google My Business żeby zaimportować rozszerzenie lokalizacji. Firma ma ustawione w Google My Business działanie na obszar i miasto. Rozszerzenie jak się wyświetla to pokazuje się tylko nazwa miasta (na szaro, brak aktywnego hiperłącza). Jest jakiś sposób by wyświetlał się tam adres? Generalnie by było to też klikalne jak tradycyjnie to wygląda zawsze. Ktoś się spotkał z tym, próbował coEmotikon: Język ?

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Dot.: Wyświetlane samo miasto w rozszerzeniu lokalizacji

Student ✭ ✭
Witaj,

nie podałeś żadnej nazwy firmy, ale może to Ci pomoże jeszcze raz zweryfikować czy wszystko masz dobrze: https://support.google.com/adwordspolicy/answer/144649?hl=pl

Edytuj odrzucone rozszerzenie lokalizacji.
Jeśli jest to adres z Google Moja Firma, musisz zalogować się na konto Google Moja Firma i zaktualizować dane lokalizacji. Zmiany wprowadzone w Google Moja Firma zostaną automatycznie przeniesione na AdWords. Dowiedz się, jak edytować wpisy w Google Moja Firma.

Jeśli odrzucona lokalizacja była wprowadzona samodzielnie, najedź na adres i kliknij ikonę ołówka, by edytować go w polu powyżej. Sprawdź nazwę firmy i upewnij się, że nie jest to znak towarowy, do korzystania z którego nie masz upoważnienia.

SH

[ Edytowane ]
Wschodząca Gwiazda

Jacek, link aktywny ze wskazówkami jak dotrzeć do firmy wyskakuje wyłącznie na urządzeniach mobilnych. Podejrzewam, że sprawdzasz reklamę na desktopie. Jeżeli jest inaczej to napisz, a na pewno pomożemy. Więcej na https://support.google.com/adwords/answer/2404182?hl=pl . Adaśko

Wschodząca Gwiazda

Linki są i na desktopie i na smartfonie, tylko wyglądają inaczej.

Na desktopie cały adres lokalizacji jest linkiem, a na smartfonie pojawia się adres i po prawej stronie ikona, którą można kliknąć.

rozszerzenie-lokalizacji-desktop.png

rozszerzenie-lokalizacji-mobile.png

Natomiast problem, który ma Jacek wynika właśnie ze sposobu konfiguracji w Google Moja Firma i zaznaczeniu opcji "Dostarczam produkty i świadczę usługi u klientów".

Przy takiej konfiguracji nie wyświetla się cały adres, a jedynie nawa miasta i nie można go kliknąć, bo do jakiej lokalizacji miało by to prowadzić?

Tu są dokładniejsze informacje na ten temat:

https://support.google.com/business/answer/3038163?p=service_area&hl=pl

Można jednak zaznaczyć opcję "Obsługuję też klientów pod adresem mojej firmy", która pozwoli na prezentowanie całego adresu.

"Możesz również zaznaczyć opcję Obsługuję też klientów pod adresem mojej firmy. Wybierz ją tylko wtedy, gdy chcesz, by w Google wyświetlał się pełny adres Twojej firmy, i jeśli we wskazanej lokalizacji w godzinach jej otwarcia znajduje się personel obsługujący klientów."

gmf-konfiguracja.png

Tomasz Ciepłucha