AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 274 forumowiczów jest online
Obecnie 274 forumowiczów jest online
Pytania nie pasujące do innych kategorii.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Używanie marki innej firmy do promocji własnej firmy

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭

Witam, mam pyatnie przykładowo po wpisaniu frazy kantor getin bank pojawiają się reklamy innych banków. czy to dopuszczalne jest możliwośc korzystania z brandu innej firmy do promocji swojej

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Dot.: Witam

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Pani Kasiu jeśli dana firma/marka zezwoliła na korzystanie z brandu to można...

Dodatkowo proszę o zapoznanie się z poniższymi tematami
Zasady dotyczące znaków towarowych w programie AdWords - w skrócie można używać jako słowo kluczowe, nie wolno w tekście reklamy.

Pomoc dla reklamodawców dotycząca znaków towarowych Pomoc dla właścicieli znaków towarowych

i najważniejsze

dopasowania słów kluczowych

z ostatniego dowie się Pani, że stosując frazę "kantor" w dopasowaniu np. do wyrażenia reklama może sie pojawić jeśli internauta wpiszę w wyszukiwarkę dodatkowy człon/słowo/wyrażenie.

Dominik Myślak

Dot.: Używanie marki innej firmy do promocji własnej firmy

Wschodząca Gwiazda
A ja tylko dodam, że Google zezwala na wykorzystywanie nazw marek innych firm na liście słów kluczowych, ale warto pamiętać, że Google ma swoje zasady i prawa, a w Polsce obowiązuje polskie prawo, które zdecydowanie jest nad prawem Google. Jeśli dana firma wykorzystuje nazwę swojego konkurenta nie wpływając negatywnie na jego pozycję to wszystko jest ok. Czasem marki nawet na to zezwalają, np. w przypadku programów partnerskich banków czy innych firm. Ale jeśli dana firma nadużywa nazwy marki konkurenta lub wprowadza potencjalnych klientów w błąd - co według polskiego prawa jest karalne - wówczas sprawa robi się nieprzyjemna.

Niestety czasem ciężko jednoznacznie powiedzieć czy to nadużycie czy zbyt ogólne dopasowanie słowa kluczowego lub nazwa marki podobna do hasła, które w powszechnym użyciu ma inne znaczenie.