AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 273 forumowiczów jest online
Obecnie 273 forumowiczów jest online
Pytania nie pasujące do innych kategorii.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Uwaga na ekpertów z AdWords

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭ ✭

Chciałbym przestrzec wszystkich przed ekspertami z centrum telefonicznego adwords. Jakość z roku na rok coraz gorsza. Dziś, dzięki takiej poradzie straciłem całą kampanie. A właściwie to unikalne słowa kluczowe i maksymalne stawki CPC do nich. Trzy lata pracy w d...e poszło. "Ustaw se pan automata to se bedzie prawie taksamo pokazywać". A "prawie" to jakieś 3 tysie dodatkowo na miesiąc może wyjść w moim przypadku. Łatwo czyimiś pieniędzmi dysponować. Nawet prośba o opinie się nie włączyła po rozmowie. Widać włączają ją tylko wtedy jak wyczują że klient zadowolony jest. STANDARD....

Odpowiedź eksperta 2verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Piotr B
lutego 2016

Dot.: UWAGA na ekpertów z AdWords

Wschodząca Gwiazda

Wszystkie usunięte elementy, które miały jakieś dane, pozostają cały czas na koncie, tylko są domyślnie ukryte. Musisz z listy wybrać "Wszystkie", żeby je wyświetlić.

To samo dotyczy się grup reklam, reklam i słów kluczowych.

Zrób tak, jak napisałem w poprzednim poście, by skopiować całą kampanię z jej zawartością.

filtr-nazwa-kampanii.png

Tomasz Ciepłucha

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wschodząca Gwiazda
Ja osobiście akurat jestem bardzo zadowolony ze współpracy z pomocą telefoniczna AdWords. Już kilkukrotnie został rozwiązany problem, z którym się spotkałem i który był niezależny ode mnie.
Natomiast jeśli chodzi o zmianę stawek na automatyczne istnieje możliwość cofnięcia zmian.
W tym celu proszę wejść po zalogowaniu do panelu AdWOrds na kartę Historia zmian, znajdującą się w menu Narzędzia na górnym pasku.
Tam można przejrzeć historię wprowadzanych zmian i je cofnąć. Proszę przy tym najpierw wybrać odpowiedni zakres dat, w którym zmiany były wprowadzane.
Tomasz Ciepłucha

Student ✭ ✭
Piotrze

jeżeli pomoc telefoniczna AdWords byłaby bardzo dobra to nie byłoby tylu specjalistów na rynku bo każdy wolałby zadzwonić i ustawić kampanię sam Emotikon: Szczęśliwy

Ale czemu mówisz od razu, że "3 lata pracy w d**e poszło"?

SH

Nowicjusz ✭ ✭
Nie da rady cofnąć czegoś gdy kampania została usunięta.
Do tej pory też byłem zadowolony. Dlatego straciłem czujność.

Wschodząca Gwiazda
Nie napisałeś, że kampania została usunięta. Ja zrozumiałem tylko, że została zmieniona strategia z ręcznej na automatyczną.
W takiej sytuacji:
1. na karcie kampanie wybierz opcję "Wszystkie kampanie" z listy, by wyświetlić wszystkie kampanie włącznie z usuniętymi
2. zaznacz usuniętą kampanię i wybierz "Edytuj" > "Kopiuj"
3. wybierz "Edytuj" > "Wklej"

Zostanie utworzona kopia kampanii wraz ze wszystkimi jej elementami.
Tomasz Ciepłucha

Nowicjusz ✭ ✭
Zawsze dzwoniłem do nich w drobnych sprawach. I zawsze dobrze doradzili. Dziś to był strzał z grubej rury. Gdybym nie stracił czujności to bym na wszelki wypadek kilka screenów zrobił, albo przynajmniej jakiś wydruk. Każde słowo inne ustawienia miało i dobrze działało. A przez ostatnie trzy lata trochę się tego uzbierało. Znowu muszę jakiś ekspertów znaleźć.

Nowicjusz ✭ ✭
Tak też zrobiłem. Kampania się skopiowała, ale słowa kluczowe z ustawieniami jakie dopasowania i jakie max CPC znikło. I to właśnie w tym cały problem. Nie przyszło mi do głowy by je gdzieś zapisać. A ustalenie pojedynczych stawek i cech dla każdego z osobna trochę trwało, ale było opłacalne - dla mnie nie google. No i robota od nowa. Stracę czas, pieniądze i potencjalnych Klientów. Przez jedno głupie ... "proszę zrobić tak, a będzie pan zadowolony"
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Piotr B
lutego 2016

Wschodząca Gwiazda

Wszystkie usunięte elementy, które miały jakieś dane, pozostają cały czas na koncie, tylko są domyślnie ukryte. Musisz z listy wybrać "Wszystkie", żeby je wyświetlić.

To samo dotyczy się grup reklam, reklam i słów kluczowych.

Zrób tak, jak napisałem w poprzednim poście, by skopiować całą kampanię z jej zawartością.

filtr-nazwa-kampanii.png

Tomasz Ciepłucha

Nowicjusz ✭ ✭
Jest udało się!!! Dwie godziny na słuchawce z tak zwanymi ekspertkami, a nie potrafiły mi tego pokazań. Słowa Kluczowe już skopiowałem i zarchiwizowałem. DZIĘKI SERDECZNE !!! Zawsze uważałem że lepiej zgubić coś z mądrym człowiekiem niż z głupim znaleźć. Pozdrawiam

Dot.: Uwaga na ekpertów z AdWords

Najlepszy Współtwórca

Piotr support AdWords wiele spraw jest w stanie wyjaśnić i pomóc. Czasem doradzają odnośne ustawień kampanii czy całego konta, ale prowadząc już kampanie 3 lata warto przeanalizować porady i samemu zadecydować co zrobić.

Piotrze mam prośbę, bo nie do końca jest wszystko dla mnie jasne.

Napisz proszę krok po kroku co się wydarzyło.

Rozumiem, że ktoś z supportu doradził zmianę na stawki automatyczne. Wprowadziłeś tą zmianę i zauważyłeś, że wszystkie Twoje ustawienia dotyczące stawek się zmieniły. Tu zapewne nastąpiła frustracja - bardzo zrozumiała, również byłbym wściekły.

Ale jak to się stało, że kampania została usunięta?

Piotrze zobacz ten artykuł na temat historii zmian na koncie AdWords. Przyda się na pewno na przyszłość jeśli wprowadzisz wiele zmian i będziesz chciał je szybko cofnąć.

Dominik Myślak

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Piotr dodatkowo zainstaluj sobie AdWords Edytor. Tutaj więcej o funkcjonalności.

To przydatne narzędzie do pracy offline i dodatkowo możesz eksportować całe konto do pliku csv, tym samym robiąc sobie co jakiś czas kopię zapasową.

Dominik Myślak

Nowicjusz ✭ ✭
Zaczęło się to w styczniowy chłodny wieczór. Po raz kolejny sprawdzałem stan konta i ilość wejść przy lampce wina domowej produkcji. Ostatnimi czasy zaniepokoiła mnie duża ilość odwiedzających osób w stosunku do poprzednich miesięcy. Może to alkohol, może to, że nie przekładało się to na zwiększoną sprzedaż, co do tej pory było regułą. Przynajmniej przy wzroście o 100%. Tak czy siak wpadłem na "genialny pomysł" -NIE UZUPEŁNIĘ KONTA niech reklama przestanie się wyświetlać i zobaczymy co będzie. Może są jakieś wyspecjalizowane firmy w klikaniu i usuwaniu konkurencji. Minęło parę dni. Wczoraj zero reklamy. Doszedłem do wniosku że sam nie wiem co chciałem tym osiągnąć. I że to nie ma żadnego sensu. Wpłaciłem kasę. I tu popełniłem pierwszy błąd.
1. Zmieniłem adresy URL w dwóch moich reklamach na inną stronę. Stronę mojego drugiego sklepu, z tym samym.
Minoł dzień, a reklama się nie wyświetla. Oznaczenie w adworsie STAN na -ZATWIERDZONA. Dzwonię do info-ekspert i pytam się, co mogłem źle zrobić i jak to naprawić. Miła Pani Małgosia kazała mi najpierw wykasować zmienioną grupę reklam. Wyjaśniając że powinna być założona nowa przy zmianie URL. Zanim skasowałem upewniłem się czy aby na pewno nic nie stracę, przy takim działaniu. Ten uwodzicielski głosik prowadził mnie jak po sznurku. Gdzie mam skopiować, gdzie wstawić nową, i jak dodać słowa kluczowe. W momencie gdy doszliśmy do słów kluczowych, szybko zacząłem odzyskiwać wyuczony brak zaufania. Na moją uwagę, gdzie się podziały stare słowa kluczowe? Miła pani, milutkim głosikiem wskazała mi miejsce, skąd mam sobie pobrać te proponowane przez google a inne muszę sobie wpisać sam. Moje wyjaśnienia że nie pamiętam ich wszystkich że masę czasu zajęło mi odpowiednie dopasowanie CPC spełzły na niczym. I nic się nie da zrobić po usunięciu reklamy. Zakończyłem rozmowę. Zadzwoniłem ponownie, chcąc porozmawiać z kimś innym. Druga Pani Klaudia też nic nowego nie wniosła. Ale musiałem ją chyba mocno zirytować bo też nie włączyła oceny usługi, a na dodatek zapomniała wyłączyć rozmowę. Niechcący podsłuchałem komentarz na swój temat jak i całego dnia.
Obecnie i tylko dzięki wiedzy Pana Tomasza Ciepłuchy mam możliwość przywrócenia poprzednich ustawień. Za co serdecznie diękuję.
Jak to mówią: ....."Jak coś działa, nie naprawiaj"
Moje reklamy nadal się nie wyświetlają. Może jutro.

Wschodząca Gwiazda
Ja bym napisał "Lepsze jest wrogiem dobrego" Emotikon: Szczęśliwy
Tomasz Ciepłucha

Najlepszy Współtwórca
OK teraz już wiemy trochę więcej.

Napisałeś o usunięciu całej grupie reklam i z wcześniejszych wypowiedzi można domniemać, że masz w niej bardzo dużo słów kluczowych. Czy wszystkie te słowa dotyczą jednego produktu, czy całego asortymentu?

Pytam, ponieważ mógłbyś zapewne uzyskiwać lepsze stawki, jeśli pogrupowane frazy miały własne grupy reklam, a przede wszystkim dopasowane reklamy do fraz w tych grupach.

Zerknij na te artykuły:
https://support.google.com/adwords/answer/1704396
https://support.google.com/adwords/answer/2375404?hl=pl

Dodatkowo czy używasz dopasowań słów kluczowych?
Dominik Myślak

Nowicjusz ✭ ✭
Tak właśnie mam to zrobione. Wiele produktów i są one podzielone na grupy. Inaczej bym tego nie ogarnął.