AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 203 forumowiczów jest online
Obecnie 203 forumowiczów jest online
Pytania nie pasujące do innych kategorii.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Usługi Google (w tym AdWords) | Zmiana adresu e-mail

Nowicjusz ✭

Dzień dobry,

chciałbym zapytać czy jest możliwość zmiany adresu e-mail przypisanego do danego konto Google AdWords bez utraty całej historii prowadzonych kampanii?

Ogólnie sprawa wygląda tak, że już dobrych kilka lat temu jeden z pracowników firmy założył konto firmowe w domenie @[nazwa-firmy].com.pl (takiego adresu firma używała). Ostatnio postanowiliśmy zmienić domenę na @[nazwa-firmy].com (bez .pl na końcu), jednak aby móc korzystać ze wszystkich usług Google nadal musimy logować się wykorzystując adres @[nazwa-firmy].com.pl.

Problem jest chyba bardziej skomplikowany, gdyż zależałoby nam w ogóle pozbyć się adresu z .pl na końcu i używać wszędzie w Google adresu @[nazwa-firmy].com.

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Dot.: Usługi Google (w tym AdWords) | Zmiana adresu e-mail

[ Edytowane ]
Magister ✭ ✭ ✭

Konto AdWords może mieć wielu administratorów i ustawienie nowego konta Google jako administratora AdWords jest bardzo proste.

Koło zębate po prawej stronie -> Ustawienia konta -> Dostęp do konta i tam należy dodać nowego użytkownika z poziomem dostępu Dostęp administracyjny (później będzie on mógł zabrać dostęp użytkownikowi założonemu na stare dane).

W opisywanym przypadku warto natomiast dodać do tego konta Google dodatkowy adres e-mail, który będzie mógł być wykorzystywany do logowania się na dane konto poprzez formularz pod adresem https://accounts.google.com/b/0/EditUserInfo?hl=pl lub skorzystać z formularza zmiany adresu e-mail https://accounts.google.com/b/0/EditEmail?hl=pl - to również powinno rozwiązać problem.

Pozdrawiam,
Marek Buraczyński

Najlepszy Współtwórca
Przeczytaj artykuł jaki popełnił Krzysztof Tosik na ten temat. https://www.pl.adwords-community.com/t5/Artyku%C5%82y-U%C5%BCytkownik%C3%B3w/Jak-uwolni%C4%87-adres-...

Nowy adres email możesz utworzyć w dowolnej domenie - nie sugeruj się pocztą na o2 jak w przykładzie Krzysztofa.
Dominik Myślak

Magister ✭ ✭ ✭
Dominik - artykuł Krzysztofa nie do końca odpowiada tej sytuacji, bo autorowi tego wątku nie zależy na adresie, który jest obecnie przypisany do konta a jedynie chce mieć możliwość logowania się innym adresem.
Pozdrawiam,
Marek Buraczyński

Najlepszy Współtwórca
Marek przecież to to samo... Nie sugeruj się w tym przypadku tytułem artykułu Krzysztofa. W rezultacie chodzi o jedno. Zmianę maila do logowania na koncie, a przytoczyłem artykuł Krzysztofa, ponieważ opisuje krok po kroku co należy zrobić.
Dominik Myślak

Nowicjusz ✭

Dziękuję za pomoc, w przypadku AdWords wszystko jest w porządku.

Moje dodatkowe pytanie jest jeszcze takie (nie do końca dotyczące już AdWords), czy da się zmienić adres e-mail automatycznie we wszystkich usługach/narzędziach udostępnianych przez Google?

Chodzi mi po prostu o to, żeby zamiast logować się za pomocą adresu [login]@[nazwa-firmy].com.pl używać [login]@[nazwa-firmy].com przy zachowaniu całej historii konta?

Pozdrawiam.

Magister ✭ ✭ ✭
admin N: takiej zmiany dotyczy druga część mojego poprzedniego posta - masz tam link do zmiany adresu e-mail przypisanego do danego konta (konto jest powiązane z adresem e-mail, ale powiązany adres e-mail może na nim zostać zmieniony) oraz do dodania dodatkowego adresu e-mail.
Pozdrawiam,
Marek Buraczyński

Nowicjusz ✭

Dziękuję za pomoc.