Obecnie 267 forumowiczów jest online
Obecnie 267 forumowiczów jest online
Pytania nie pasujące do innych kategorii.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Udostępnianie list remarketingowych

Nowicjusz ✭ ✭

Witam serdecznie, 

Mam pytanie, posiadam mck i na nim kilkanaście kont. Chcę wykorzystac liste remarketingowa z jednego konta w innym koncie (innej kampanii). W zakłądce administracja w jednym z kont zmieniłam status na "Ten menedżer" i wg support po wejściu w zakładkę odbiorcy i wybraniu +lista remarketingowa powinnam mieć opcję

"Dodaj listę utworzoną przez klienta”. Ja tego nie mam. Jak robię +lista remarketingowa to w menu mam użytkownicy witryny, użytkownicy aplikacji mobilnej itp.

Czy mogę prosić o pomoc i podpowiedzi Emotikon: Szczęśliwy

Pozdrawiam

K.Cz.

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Katarzyna C
stycznia 2016

Dot.: Udostępnianie list remarketingowych

Wschodząca Gwiazda

Jeśli masz list na szaro to sprawdź czy w lewej kolumnie przy nazwie konta nie ma takiej kłódki:

udostepnianie-list-remarketingowych-1.png

Jeżeli widnieje kłódka to musisz zalogować się na to konto, z którego chcesz udostępnić listy (ale nie przez MCK tylko jako użytkownik z odpowiednimi uprawnieniami) i tam wejść do Ustawienia konta > Dostęp do konta i zaznaczyć opcję "Udostępnianie list remarketingowych".

udostepnianie-list-remarketingowych-2.png

Jeśli będziesz próbować robić to przez swoje MCK system Ci na to nie pozwoli.

Dopiero gdy to włączysz listy z tego konta będą aktywne do udostępnienia na poziomie MCK tak jak to opisał Dominik.

Tomasz Ciepłucha

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Jak miło się czegoś nauczyć Emotikon: Szczęśliwy Jeszcze jakiś czas temu nie można było robić takich rzeczy.

Poczytaj tutaj czy wszystko zrobiłaś poprawnie. https://support.google.com/adwords/answer/6095874?hl=pl

Też właśnie próbowałem udostępnić listy.

Na poziomie MCK rozwinąłem lewe menu i wszedłem w odbiorców.

Screen Shot 01-25-16 at 08.41 PM.PNG

a następnie po kliknięciu w udostępnienie taki komunikat

Screen Shot 01-25-16 at 08.43 PM.PNG

więc cofnąłem się na poziom MCK i ustawiłem dla jednego podrzędnego MCK

Screen Shot 01-25-16 at 08.46 PM.PNG

na karcie odbiorcy na poziomie MCK pojawiła się opcja

Screen Shot 01-25-16 at 08.47 PM 001.PNG

ale nadal nie miałem dostępu do danych kont...   Emotikon: Szczęśliwy

dziwiło mnie, że taka opcja jak Ten menadżer jest tylko na poziomie podrzędnych MCK, a nie konkretnych kont - bo to przecież na konkretnych kontach są listy

ale po zaznaczeniu checkboxem jakiegoś konta na głównym MCK i kliknięciu w przycisk edycja wybierz

Screen Shot 01-25-16 at 08.53 PM.PNG

system zada Ci takie pytanie

Screen Shot 01-25-16 at 08.50 PM.PNG

zaznacz, że masz uprawnienia i Udostępnij.

Rozwiń lewe menu i wejdź w Odbiorcy, a następnie +Listy remarketingowe >> Dodaj listę utworzoną przez Klienta.

Ale nadal jest coś nie tak bo system mi później pokazuje, że nie mogę ich udostępnić - mimo, że je widzę w panelu głównym danego MCK.

Wchodząc na konkretne konto AdWords, na którym chciałbym skorzystać z danej listy nie widzę po rozwinięciu +Listy remarketingowe tej funkcji jak również nie widzę danych list przy próbie ustawienia kierowania w danej grupie reklam.

Na spokojnie jutro przeczytam jeszcze te artykuły pomocy bądź przedzwonię do supportu i sam zapytam o tą funkcjonalność bo jest trochę zawiła Emotikon: Szczęśliwy

Dominik Myślak

Nowicjusz ✭ ✭
Bardzo dziekuje za wyjąśnienie. Wszystko sprawdziłam ale ja mam komunikat listy dla tego konta nie moga być udostepnione. Chociaż ja je widzę wszystkie tylko są nie na czarno a na szaro

Nowicjusz ✭ ✭
Twój screen a pod nim "system zada Ci pytania, u mnie to nie wystąpiło, a konto jest kontem remarketingowym ze znakiem ten menadżer

Najlepszy Współtwórca
jutro zadzwonię do supportu i popytam o udostępnianie list
Dominik Myślak
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Katarzyna C
stycznia 2016

Wschodząca Gwiazda

Jeśli masz list na szaro to sprawdź czy w lewej kolumnie przy nazwie konta nie ma takiej kłódki:

udostepnianie-list-remarketingowych-1.png

Jeżeli widnieje kłódka to musisz zalogować się na to konto, z którego chcesz udostępnić listy (ale nie przez MCK tylko jako użytkownik z odpowiednimi uprawnieniami) i tam wejść do Ustawienia konta > Dostęp do konta i zaznaczyć opcję "Udostępnianie list remarketingowych".

udostepnianie-list-remarketingowych-2.png

Jeśli będziesz próbować robić to przez swoje MCK system Ci na to nie pozwoli.

Dopiero gdy to włączysz listy z tego konta będą aktywne do udostępnienia na poziomie MCK tak jak to opisał Dominik.

Tomasz Ciepłucha

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Tak jak napisał Tomasz... z poziomu danego konta, jako administrator, należy udostępnić listy.

Wtedy widok na MCK na poziomie Odbiorcy >> +Listy remarketingowe wygląda tak jak poniżej.

To widok po kliknięciu w daną listę remarketingową i przeniesienie jej na prawo klikając w przycisk pod kursorem. Następnie Zapisz.

Za dwie godziny sprawdzę co mogę zrobić z tymi listami Emotikon: Szczęśliwy

Screen Shot 01-26-16 at 08.48 AM-1.jpg

Dominik Myślak

Nowicjusz ✭ ✭
Bardzo dziękuje za podpowiedź. Tylko ja to właśnie konto zakładałam już poprzez mck jako kolejne konto AdWords, więc nie wiem jak mam się zalogować tylko na to konto Emotikon: Szczęśliwy
Z góry dziekuję za informację.

Najlepszy Współtwórca
Postępuj zgodnie z instrukcją, którą napisał Krzysztof - odnosi się ona do uwolnienia maila z konta - gdzie trzeba utworzyć dodatkowego użytkownika, ale dla Ciebie ta instrukcja jest idealna.

Wykonaj wszystkie czynności prócz 6 - to Ciebie już nie dotyczy.

W skrócie. Musisz utworzyć sobie jakiegoś maila/bądź skorzystać z jakiegoś który właśnie posiadasz, który nie jest związany z usługą AdWords.

Wchodzisz na koncie AdWords na trybik >> Ustawienia konta >> Dostęp do konta i wysyłasz zaproszenie - z ustawionym dostępem administracyjnym.

Reszta postępuj według instrukcji. Przypominam, że nie musisz tworzyć maila w o2 jak w instrukcji. Może to być jakikolwiek mail.

Jak utworzysz administratora to zaloguj się na to konto AdWords loginem i hasłem tego administratora i wtedy będziesz mogła udostępnić listy z poziomu Dostęp do konta.
https://www.pl.adwords-community.com/t5/Artyku%C5%82y-U%C5%BCytkownik%C3%B3w/Jak-uwolni%C4%87-adres-...
Dominik Myślak

Wschodząca Gwiazda
Jeżeli konto AdWords zostało założone przez MCK i nie ma do niego podczepionego żadnego użytkownika wówczas możesz włączyć tą opcję wchodząc na konto AdWords przez MCK.
Przed chwilą sprawdziłem to na jednym z kont i zadziałało.
Tylko jeśli konto było podłączane i ma innego właściciela to właściciel musi to zrobić.
Tomasz Ciepłucha

Nowicjusz ✭ ✭

Zrzut ekranu 2016-01-26 10.27.02.png

Nowicjusz ✭ ✭
Musiałam tutaj zmienić Emotikon: Szczęśliwy Czekam dwie godziny i zobaczę ale wydaje mi się że wszystko powinno być już w porządku. Bardzo dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam K.Cz.

Najlepszy Współtwórca
u mnie udostępnione listy są już widoczne, więc o wiele krócej niż 2 godziny
Dominik Myślak

Najlepszy Współtwórca
Zacząłem drążyć nieco temat i....

mam sporo wątpliwości do tej funkcjonalności. Staram się cofnąć udostępnienia list remarketingowych i nijak mi to nie wychodzi.

Czyli nie mogę wyłączyć udostępniania z poziomu danego konta AdWords Dostęp do konta - przycisk nieaktywny.

Po zmianie statusu na konto Klienta z poziomu MCK, nadal mogę korzystać z list z tego konta.

Mimo zaznaczenia i cofnięcia udostępniania na poziomie +Listy remarketingowe na MCK nadal mogę korzystać z tych list remarketingowych na innych kontach.
Dominik Myślak

Wschodząca Gwiazda
Wydaje mi się, że cofnięcie udostępniania list też wymaga czasu na odświeżenie. Może musisz odczekać dłużej.
Co do wyłączenia udostępniania list na koncie AdWords to u mnie wszystko działa prawidłowo. Mogę wyłączyć opcję jeśli się zaloguję na użytkownika z uprawnieniami adm. lub jak konto nie ma użytkowników - wówczas przez MCK.
Tomasz Ciepłucha