Obecnie 147 forumowiczów jest online
Obecnie 147 forumowiczów jest online
Pytania nie pasujące do innych kategorii.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Tragiczna jakość obsługi przez pracowników google.

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭ ✭

Ten wpis został zedytowany przez Community Manager, proszę pamiętać żeby nie publikować danych osobowych, jest to wbrew zasadom naszego forum. Dbajmy o prywatność I bezpieczeństwo chroniąc swoje jak I innych dane osobowe.

Dzień dobry, 

chętnie podzielę się moimi doświadczeniami ze współpracy z zespołem "doradców" google adwords

jednym słowem żenada

brakuje jakiegokolwiek kontaktu do działu nadzorującego pracę adwords, wszystko jest skutecznie i celowo ukryte w systemach automatycznej pomocy i dziesiątkach anonimowych formularzy

straciłem miesiąc czasu i kilka tysięcy

początkowo na rozmowę kolejno z dwoma osobami, które ani razu nie dotrzymały umówionego terminu i przy zwracaniu uwagi w tym zakresie z maniackim uporem wmawiały mi mój brak zrozumienia itd. - SKANDAL!

dodatkowo efekt w postaci przygotowanej kampanii mizerny w korelacji do peanów na stornie jak to profesjonaliści google pomogą stworzyć skuteczną kampanię - raczej pomagają wydawać kasę i tyle

czekam kolejny tydzień na odpowiedź "pseudo doradcy" 

przestrzegam przed Panami :

Rafał ****** i Damian *******

stracicie czas i nic sensownego się nie dowiecie od tych Panów

czasy każdego monopolisty prędzej czy później mijają i wtedy zaczyna się liczyć historia jaką po sobie pozostawia - dobrze abyście o tym pamiętali obsługując klientów

Odpowiedź eksperta 3verified_user

Najlepszy Współtwórca

Panie Marcinie a czasem nie rozmawiał Pan z pracownikami firmy, która współpracuje z Google? Sądzę, że tak.

Istotnym elementem prowadzenia kampanii AdWords jest fakt, że ma Pan pewną świadomość działań i sugestii jakie ktoś podpowiada. Warto jest poczytać nieco o AdWords, by móc samemu stwierdzić, czy rady jakie ktoś daje są poprawne czy nie.

Kolejna sprawa, że oprócz teorii - praktyka. Wiele sprawdzonych rzeczy nie sprawdza się w wielu branżach i należy podejmować próby działań niekonwencjonalnych i badanie, czy przyniosły efekty.

Co więcej należy mieć dobrze skonfigurowany Google Analytics i połączony z AdWords by móc wyciągać poprawne wnioski i reagować prowadząc kampanię.

To tak w skrócie.

Natomiast może napiszesz z czym masz największy problem, a my na forum postaramy się pomóc.

Czy korzystasz tylko z sieci wyszukiwania? Czy może sugestie były o kampanie na sieć wyszukiwania z rozszerzeniem na sieć reklamową?

Czy korzystasz z dopasowań fraz?

Czy wykluczasz zbędne frazy? Czyli analizujesz raport wyszukiwanych fraz?

Czy masz pogrupowane frazy kluczowe?

Czy stosujesz powiedzmy 2-3 teksty reklamowe w obrębie grupy reklam? Wyciągasz wnioski i testujesz teksty?

Czy stosujesz rozszerzenia reklam?

Dominik Myślak

Nowicjusz ✭ ✭

Dziękuję za szybką odpowiedź i wyznaczenie kierunków. 

Największy problem tkwi jednak w irytacji jaką wywołało u mnie zachowanie ludzi, którzy pracują w google (kontakt z nim nastąpił przez oficjalną infolinię i nawet jeżeli główny zainteresowany zleca obsługę innym podmiotom to za jej jakość w pełni odpowiada tym bardziej, że te osoby przedstawiają się jako google i komunikują się z domeny google.com)

Swoją drogą jeżeli to podmioty zewnętrzne to jeszcze gorzej świadczy o firmie Google. Oznacza to, że ich najęci współpracownicy wprowadzają klientów w błąd i tak jak ja dając dostęp do mojego konta a co za tym idzie środków dałem ten dostęp nie firmie Google a ludziom reprezentującym podmiot, którego nie znam.

Obecnie czekam na wyciągnięcie wniosków i reakcję działu, który odpowiada za te niefrasobliwości.

Liczę też na zaprzestanie wprowadzania ludzi rozpoczynających przygodę z Adwords w błąd odnośnie profesjonalnej pomocy i wsparcia. Póki co najdokładniejsze instrukcje i zaangażowanie czasowe owych Adwords Account Strategist jak to mają w stopkach mailowych dotyczyło sposobu zasilenia konta Emotikon: Smutny

BDW.

pochłaniam kolejną książkę o Adwords, jak coś będzie dla mnie nie jasne to chętnie zwrócę się z prośbą o pomoc 

Dot.: Tragiczna jakość obsługi przez pracowników google.

Najlepszy Współtwórca

Dzięki za istotny Temat.  

@Marcin M mam jednak małą prośbę.

Proszę o edycję postu - pierwszej wiadomości (o ile to jeszcze możliwe) i usunięcie naruszenia Zasad tu obowiązujących (dane osobowe).

Nowicjusz ✭ ✭

imię i nazwisko to jeszcze nie dane osobowe, swoją drogą to oficjalni pracownicy firmy więc gdzie tu występuje naruszenie?

Najlepszy Współtwórca

Nie ważne czy pracownicy czy nie, choć ta informacja zawęża krąg i jeszcze bardziej doprecyzowuje Emotikon: Szczęśliwy

Nie bronię nikogo a chciałbym aby nie doszło do odgórnej moderacji tego wątku gdy ktoś to zgłosi. Taki wątek ma wartość dla innych użytkowników i wbrew pozorom również dla GoogleEmotikon: Szczęśliwy

Nowicjusz ✭ ✭

trudno mi się z tym zgodzić (w ten sposób Pańska nazwa użytkownika również nie jest zgodna z regulaminem)

w każdym razie nie widzę opcji edytowania postu 

jeżeli moderator usunie ten wątek będzie to kolejny przejaw "wyjątkowej" obsługi i uciekania od problemów a jak Pan zaznaczył największą wartość ten wątek powinien mieć dla samego google, które powinno wyciągać wnioski z wolnych opinii użytkowników

(dla pewności, że korespondencja nam nie zniknie, zawartość kopiuje do notatnika aby w razie wątpliwych działań moderacyjnych wkleić tu ponownie)

oczekuję konkretnego stanowiska firmy wobec takiego zachowania, nie mając możliwości korespondencji prywatnej (brak jakichkolwiek adresów na waszych stronach) rozpocząłem wątek publiczny co myślę będzie korzystne dla przyszłych korzystających z usług adwords

oczywiście mogę skorzystać z innych publicznych form zapytania, kanałów jest wiele

Najlepszy Współtwórca

Jednak pomimo wątpliwości w mojej kwestii, publikujesz bez zahamowań czyjeś daneEmotikon: Smutny

Tak czy owak trzymam kciuki za pozytywne wyjście z kryzysu.

Co do kontaktu z Google jest kilka możliwości i działają sprawnie (sam korzystam dość często).

Prawy górny róg po zalogowaniu na konto AdWords (trybik) i zakładka pomoc.

Masz tam różne możliwości kontaktu (część dostępna w godzinach pracy od pn do pt). 

Korzystając z telefonu, formularza, czatu bez problemu przejdziesz na korespondencję mailową z konkretną osobą.

To jest Forum Użytkowników gdzie pomagamy sobie wzajemnie (jak @Dominik Myślak w tym wątku) i trudno spotkać pracowników Google a tym bardziej wciągnąć ich w dyskusje w konkretnych sprawach wymagających podania wielu detali. Tak więc nie licz na to, że tu dostaniesz oficjalną odpowiedź.

Nowicjusz ✭ ✭

Ok. dziękuję za sugestię.

Zostawiam ślad, który ma informować nowicjuszy takich jak ja o korelacji treści reklam google z realem.

Szanuję netykietę i prywatność. Myślę, że jak mało kto bo do dziś nie mam konta na FB Emotikon: Mrugający

Ponoszę odpowiedzialność za swoje działania jak każdy inny i czasem spotykam się z krytycznymi uwagami w moją stronę. Nie widzę problemu i tym bardziej nie mam zahamowań przed informowaniem innych użytkowników / klientów o sytuacjach krytycznych tym bardziej jeżeli dotyczą konkretów - w tym przypadku jakości obsługi przez poszczególne osoby, które reprezentują dostawcę usług. Być może to tylko moje subiektywne zdanie natomiast forum jest firmowe, Panowie tu pracują i muszą się liczyć, że niezależnie od ich stanowiska ktoś ma odmienne zdanie o ich dokonaniach.

Najlepszy Współtwórca

@Marcin M mamy jedynie Twoje stanowisko w sprawie. Nikogo nie bronimy i nie oskarżamy. Dobrze aby ktoś mógł zrewidować to co zostało zrobione na koncie - bądź co nie zostało zrobione i wtedy faktycznie ocenić poprawność wskazówek.

Na razie wiemy tylko tyle, że nie podobała Ci się obsługa, bo wydatki były duże. Natomiast w wielu branżach te wydatki po prostu są duże i wynika to ze specyfiki samej branży. 

Super, że czytasz o AdWords, ponieważ to pozwoli Ci analizować w przyszłości sugestie jakie może będziesz otrzymywał i sam będziesz podejmował decyzje czy są one dobre czy też nie. Ale jeśli oddasz kampanie AdWords w ręce specjalisty, to sugeruję zaufać jego działaniom Emotikon: Mrugający

Dominik Myślak

Nowicjusz ✭ ✭

Ładne te odpowiedzi, takie dziwnie, szkoleniowo "amerykańskie".   Nigdzie nie pisałem, że nie podobała mi się obsługa bo wydatki były duże. Piszę o braku profesjonalizmu i niskiej jakości wsparcia w organizacji kampanii google adwords. Z reklam i pierwszego kontaktu wynikało, że będzie pełne wsparcie i pomoc w tym zakresie. W efekcie mizerna kampania zrobiona praktycznie przez automat i brak dotrzymania jakiegokolwiek terminu. Czarę goryczy przepełniło nachalne wmawianie mi, że nie było żadnych ustaleń...

Ale jak by nie patrzeć parę tysięcy też się rozmyło w słabej i nieefektywnej kampanii.

[ Edytowane ]
Wschodząca Gwiazda

@Marcin M jeżeli jest to Google Partner, to możesz go znaleść na liście https://goo.gl/hcFfqk . Na dole profilu będzie opcja żłożenia skargi na partnera do Google. @Lech Krupa ma rację, że to nie miejsce na takie dyskusje. Tu sobie pomagamy i rozwiązujemy problemy, a nie wylewamy żale. Powodzenia

Nowicjusz ✭ ✭

Nie, to nie jest Google Partner tylko bezpośrednio Google i jego pracownicy mianujący się w stopkach AdWords Account Strategist. 

Owszem forum pomaga i rozwiązuje problemy. Jak może wyczytać z tego wątku po pierwsze problem istnieje (nierzetelna obsługa) po drugie mam nadzieję, że wątek pomoże przyszłym użytkownikom podjąć decyzję i przyjąć odpowiednią formę komunikacji z tak wielką i za jednym razem jakże anonimową firmą.

Wszechwiedzący ✭

Marcin, masz rację w tym, że firma działająca na zlecenie Google mająca w stopkach AdWords Account Strategist mogłaby działać lepiej - bo jak prawdopodobnie większość firm ma jeszcze niewykorzystane pole do poprawy. Jeśli nie jesteś z tej pomocy zadowolony i oczekujesz wsparcia na jeszcze wyższym poziomie to prawdopodobnie najlepszym wyjściem z sytuacji będzie znalezienie sobie Partnera Google z listy, którą wskazał @Adam Grabowski

________
Booguś

Nowicjusz ✭ ✭

Po raz kolejny informuję, że sprawa dotyczy nierzetelnego postępowania firmy GOOGLE a nie podmiotu partnerskiego. Proszę usilnie mi nie udowadniać, że inny podmiot jest za to odpowiedzialny. Czy mam tu wkleić korespondencję dot. tej sprawy?