Obecnie 210 forumowiczów jest online
Obecnie 210 forumowiczów jest online
Pytania nie pasujące do innych kategorii.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Średni CPV reklam wideo w YT

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Siema,

mam pytanie do osób, które miały już okazję korzystać z nowych kampanii wideo AdWords.

Mianowicie, podczas tworzenia grupy docelowej dla moich reklam wideo pojawia się symulacja, określająca śr. CPV na 12-16 gr (w zależności od doboru grupy zainteresowań). Czy te symulacje są miarodajne, czy podana stawka jest zupełnie z czapy? Jak to wyglądało w przypadku poszczególnych rodzajów reklam (in stream, in search, in display)?

Czy faktycznie koszt obejrzenia kształtował i kształtuje się Wam na tak niskim poziomie?

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Dot.: Średni CPV reklam wideo w YT

Wschodząca Gwiazda
Jak najbardziej, ceny często nawet poniżej 10gr schodzą. Wynika to z faktu, że cały czas jest bardzo dużo miejsca reklamowego(contentu video) a reklamodawców chcących/mogących się reklamować na YT jest nie tak dużo.

Nowicjusz ✭ ✭ ✭
Rozumiem. Wielkie dzięki za rozwianie wątpliwości.

Wschodząca Gwiazda
Potwierdzam to, co napisał maciekef. Jakiś czas temu zrobiłem testową kampanię wideo i średni CPV był na poziomie 4 gr. Aż szkoda nie używać Emotikon: Szczęśliwy
Tomasz Ciepłucha

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Dzięki Tomasz za potwierdzenie.

Mam jeszcze pytanko, jak w Waszym przypadku kształtuje się współczynnik obejrzeń reklamy? Jest bardziej w przedziale 1% - 10%, czy 0,01% - 0,99%?

Wschodząca Gwiazda
U mnie był on bardzo wysoki (ponad 20%) i pewnie dlatego CPV był tak niski.
Jednak promowany film nie był typową reklamą, tylko swego rodzaju poradnikiem i stąd może to wynikać.
Poza tym to była kampania uruchomiona na krótko z niskim budżetem - wyłącznie do testów, więc wyniki mogą być mało reprezentatywne.
Tomasz Ciepłucha

Nowicjusz ✭ ✭ ✭
Wielkie dzięki.

Czy ktoś, kto ma na koncie kampanię opartą o typowe spoty reklamowe, mógłby nakreślić mi średnią wartość współczynnika obejrzeń? Nie koniecznie muszą to być dokładne wyniki, wystarczy sam przedział.