AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 262 forumowiczów jest online
Obecnie 262 forumowiczów jest online
Pytania nie pasujące do innych kategorii.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Sprawdzenie wyświetlania reklam za granicą, będąc w Polsce

Nowicjusz ✭

Witajcie,

Chciałbym sprawdzić jak reklamy konkurencji mojego klienta wyświetlają się w Wielkiej Brytanii, w sytuacji gdy sprawdzam wyniki wyszukiwania w Polsce, z polskiego WiFi, w angielskim i polskim języku ustawień wyszukiwarki Google.co.uk. Moja wiedza wskazuje, że samo użycie Google.co.uk nie wystarczy. 

Klient reklamuje się w UK i chce zobaczyć jak jego reklama oraz jego konkurencji wygląda za granicą.
Chcemy uniknąć sytuacji, w której pojawi się tylko część reklam z racji geolokalizacji: Polska (naszej).

Chodzi o sprawdzenie jak typowy Kowalski w Wielkiej Brytanii, gdy wpisuje frazę w języku angielskim lub polskim, widzi reklamy na urządzeniu będąc w UK. Celem jest sprawdzenie tytułów i treści reklam konkurencji. 

Proszę o pomoc. Dziękuję. 

Wszechwiedzący ✭

Cześć Adrian Emotikon: Szczęśliwy

Wchodzisz w Narzędzia/Podgląd i diagnostyka reklam. Tam wybierasz odpowiednią wersję wyszukiwarki, lokalizację, język i urządzenia.

________
Booguś

Dot.: Sprawdzenie wyświetlania reklam za granicą, będąc w Polsce

Magister ✭ ✭ ✭

Cześć,

narzędzie podglądu i diagnostyki reklam na koncie AdWords, nie spełnia Twoich oczekiwań?

Screenshot_2.png

Nowicjusz ✭

Dziękuję za odpowiedź.

Pierwsze pytanie brzmi: czy dzięki tej funkcji zobaczę reklamy AdWords KONKURENCJI (jak konsument w UK, który widzi wszystkie reklamy) czy tylko swoje reklamy?

Drugie pytanie: czy w tej funkcji można sprawdzić wyniki wyszukiwania organiczne?

Trzecia sprawa, czy poza narzędziem AdWords można sprawdzić jak wyniki wyszukiwania organiczne oraz AdWords wyświetlają się w innych krajach na tamtejszych regionalnych wyszukiwarkach Google? 

[ Edytowane ]
Magister ✭ ✭ ✭

1. Tak, dzięki funkcji podglądu i diagnostyki reklam zobaczysz reklamy konkurencji. 
(lecz oczywiście nie wszystkie)

2. Możesz sprawdzać wyniki organiczne, ale tylko top10.

3. Osobiście nie spotkałem się z tego typu narzędziem.

[ Edytowane ]
Wszechwiedzący ✭

Adrian,

A'propos trzeciej sprawy to możesz skorzystać z jakiegokolwiek rozwiązania, które pozwala na zmianę IP na taki kraj, jaki Cię interesuje - np: VPN czy proxy. Wtedy tylko wpisujesz google.co.uk czy inną wersję wyszukiwarki i masz wyniki regionalne dla danego kraju. Warto też wtedy zmienić w przeglądarce język w interfejsie Google na taki kraj, jaki analizujesz.

________
Booguś