AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 240 forumowiczów jest online
Obecnie 240 forumowiczów jest online
Pytania nie pasujące do innych kategorii.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Sprawdzanie martwych linków

Student ✭

Witam,

Prowadzę szczegółową kampanię AdWords, mianowicie reklamy odsyłają do konkretnych produktów. Niestety nie mam informacji o zdjętych produktach ze sklepu, także muszę ręcznie sprawdzać czy odnośniki z reklam działają poprawnie. Kiedy produkt znika ze sklepu, adres nie jest przekierowany na podstronę z błędem 404, tylko zamiast opisu o produkcie widnieje napis:

  1. Produkt nie jest już dostępny

Jest to trochę męczące bo posiadam sporo reklam w swoich kampaniach, dlatego mam pytanie do specjalistów, czy jest jakaś wtyczka, skrypt do AdWords albo jakieś narzędzie, które usprawni mi sprawdzanie linków ?. 

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Dot.: Sprawdzanie martwych linków

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Ratuje Cię jakiś własny skrypt wyłapujący strony docelowe, na których widnieje tekst: "Produkt nie jest już dostępny".

Natomiast szperając w internecie znalazłem:
http://www.vestigio.pl/blog/top-5-skryptow-adwords-ktore-musisz-wdrozyc/ - tu opisane 5 skryptów, w tym w pkt. 3 coś co może Cię zaciekawić. Jednak sprawdź dokładnie czy działa, bo możliwe, że skrypt działa na adresach docelowych, a nie końcowych. Do tego sprawdź czy skrypt był pisany pod Universal Analytics. Z tego co pisze twórca skryptu, był on zaktualizowany 26 stycznia 2016.

Tu masz informacje jak pisać skrypty https://support.google.com/adwords/answer/188712?hl=pl

Dominik Myślak

Dot.: Sprawdzanie martwych linków

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

maciekef czy one czasem nie wyłapują 404 bądź 500? Marcin ma z tym problem, bo te produkty nie przekierowują na 404, tylko dają komunikat o braku produktu.

Dominik Myślak

Dot.: Sprawdzanie martwych linków

Wschodząca Gwiazda

oczywiście masz racje, źle przeczytałem;/