Obecnie 276 forumowiczów jest online
Obecnie 276 forumowiczów jest online
Pytania nie pasujące do innych kategorii.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Spis nazwisk występujących w Polsce - czy ktoś ma i da?

Wszechwiedzący ✭

Idę za ciosem: czy jest ktoś chętny do obdarowania mnie listą nazwisk występujących wśród mieszkańców Polski w arkuszu kalkulacyjnym? W ramach rewanżu mogę zaoferować dozgonną i pozgonną wdzięczność Emotikon: Szczęśliwy

________
Booguś
Odpowiedź eksperta 1verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Booguś
luty

Student ✭ ✭ ✭

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1-R-uxPEnOJaQBTbp08JXawA5SuJCpBBQ9NfaxgYMMV4/edit?usp=sharing

W karcie "Wszystkie" są wszystkie nazwiska w Polsce, ale ich jest za dużo, więc ciężko wykorzystać. Natomiast w pierwszej karcie są wykonujący zawód w Warszawie. Na zielono zaznaczone są komórki z formułami, abyś mógł zobaczyć jak to zostało pobrane. Trochę chałupniczo, ale jest :]

W skrócie - funkcją importhtml importuję tabelę z wynikó wyszukiwania i później hlookup do wyszukania kolejnych nazwisk w danej tabeli.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Profesjonalista ✭ ✭ ✭

Hej Boogus,

Moge spytac po co ci taka lista? :-)

Czy moja odpowiedź była pomocna? Jeśli tak, oznacz ją jako „najlepszą odpowiedź”

[ Edytowane ]
Wszechwiedzący ✭

Hej Emotikon: Szczęśliwy

Żeby wykluczyć wyszukiwania "po nazwisku" konkurencji klienta. Takie wyszukiwania mają zwykle intencję kontaktową. Np: mam ustawione +adwokat +warszawa i jeśli ktoś szuka "adwokat mamoń warszawa" (ew. mamoniowa) - to on nie szuka sobie adwokata - tylko strony/telefonu do Mamonia. Dodatkowym argumentem "za" jest fakt braku możliwości stosowania remarketingu w tym wypadku i podjęcia prób "przekabacenia" użytkownika. Oczywiście na pierwszy rzut mózgu wystarczyłoby wykluczenie adwokatów - w Warszawie jest ich kilka tysięcy. W sieci są co prawda dostępne nazwiska na stronie Rady Adwokackiej, ale nie w formie wklejalnej i kombinuję jak tu uniknąć wklepywania kilku tysięcy nazwisk "na piechotę".

________
Booguś

Profesjonalista ✭ ✭ ✭

Tak sie zastanawiam, czy nie prosciej byloby skupic sie na dopasowaniu scislym w tym wypadku?

Czy moja odpowiedź była pomocna? Jeśli tak, oznacz ją jako „najlepszą odpowiedź”

[ Edytowane ]
Wszechwiedzący ✭

Masz rację - i to także robię. Ale chciałbym też wykorzystać długi ogon, bo jest po prostu tańszy. Oczywiście w takim zakresie w jakim mieści się to w intencji poszukiwania adwokata, a nie szukania kontaktu do swojego adwokata. Jeśli nazywałbym się @Lech Krupa , @Maciej Lewiński albo @Tomasz_C (kolejność alfabetyczna - nie wymienionych przepraszam) to bym sobie napisał w 17 sekund skrypt, który wysysa te imiona i nazwiska z kodu strony Rady Adwokackiej, wycina spacje plus imiona i bez przyciskania czegokolwiek dodaje same nazwiska do wykluczonych - oczywiście automatycznie tworząc duplikaty bez polskich znaków. Ale nie jestem, więc kombinuję jak koń pod górę Emotikon: Mrugający

________
Booguś

Najlepszy Współtwórca

@Booguś,

Arkusze Google umieją takie rzeczy z naturyEmotikon: Szczęśliwy

Jak już zassiesz to zrobić możesz wszystko.

Najciekawszy będzie jednak cel przetwarzanie tych danych osobowych, no bo właśnie takim procederem się zajmiesz.

Szanowna Pani Mecenas, Szanowny Panie Mecenasie, zbieram i przetwarzam Pani / Pana dane w celu wykluczenia,.. Emotikon: Szczęśliwy

Profesjonalista ✭ ✭ ✭

@Booguś,

Jakbys potrzebowal pomocy ze skryptami to daj znac. Postaram sie pomoc / napisac. 

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Booguś
luty

Student ✭ ✭ ✭

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1-R-uxPEnOJaQBTbp08JXawA5SuJCpBBQ9NfaxgYMMV4/edit?usp=sharing

W karcie "Wszystkie" są wszystkie nazwiska w Polsce, ale ich jest za dużo, więc ciężko wykorzystać. Natomiast w pierwszej karcie są wykonujący zawód w Warszawie. Na zielono zaznaczone są komórki z formułami, abyś mógł zobaczyć jak to zostało pobrane. Trochę chałupniczo, ale jest :]

W skrócie - funkcją importhtml importuję tabelę z wynikó wyszukiwania i później hlookup do wyszukania kolejnych nazwisk w danej tabeli.

Wszechwiedzący ✭

Michał - mega czad - masz nowego fana Emotikon: Mrugający

________
Booguś