AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 221 forumowiczów jest online
Obecnie 221 forumowiczów jest online
Pytania nie pasujące do innych kategorii.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Słowa Kluczowe - google nie wyświetla!

Nowicjusz ✭ ✭

Witam. Mam taki problem na teraz i na przyszłość.

Na teraz: strona internetowa AQUARIUMER.com - wpisuję w wyszukiwarkę słowo : aquariumer a Google wyświetla mi wyniki dla słowa aquarium . Pytanie; jak ma mnie znaleźć ktoś po słowie kluczowym aquariumer, skoro wyniki są dla słowa AQUARIUM.? Wiem, ze małym druczkiem jest napisana sugestia, ale to nie ma sensu. Jak mam wypozycjonować stronę na słowo AQUARIUMER, skoro wyświetlają się wyniki dla AQUARIUM????????

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Dot.: Słowa Kluczowe - google nie wyświetla!

Nowicjusz ✭ ✭
Jak tu więc planować reklamę pod dane słowo kluczowe i jak je pozycjonować, skoro Cię nie widzą??? Prosze o odpowiedź.

Student ✭ ✭ ✭
Nie wiem co w Twoim mniemaniu/zamyśle znaczy słowo AQUARIUMER, ale sądzę, że to nazwa towarowa/nazwa firmy, a nie jakieś sprecyzowane słowo. Jeśli jednak to jakaś nowa nazwa Twojego produktu to nie pozostaje Ci nic innego jak... budowanie świadomości Klientów.

Po pierwsze. Utworzenie reklamy AdWords (jesteś na forum AdWords więc w takim kontekście Ci odpowiadam) spowoduje, że reklama będzie pojawiała się po wpisaniu tej frazy. Pytanie czy użytkownicy już ją znają? Jeśli nie to nie będą go często wpisywać.

Po drugie. Produkt do czegoś służy - bądź usługa. Używaj do reklamowania fraz, któe w jakiś sposób skojarzone są z Twoim produktem/usługą - promuj markę - buduj wizerunek i świadomość.

Nowicjusz ✭ ✭
OK. Ale np. powiem Panu :"dany produkt znajdzie Pan na stronie aquariumer".
Pan wpisuje to słowo i ma wynika dla słowa AQUARIUM - dlaczego, skoro wpisał pan aquariumer?

Student ✭ ✭ ✭
bo google bierze to za literówkę, bo nie zna takiego hasła - nikt go nie wpisuje. Jak będziesz budował wizerunek i świadomość marki to ludzie zaczną szukać takiej frazy i google też zapewne się uczy szukanych fraz - powinno przestać podpowiadać sugestię.

Nowicjusz ✭ ✭
OK z innej beczki--- słowo kluczowe : xxvideos - wg google miesięczne wyszikiwanie 823 000 ( czyli bardzo duzo, czyli wszyscy go znają).
Po wpisaniu tego słowa kluczowego(xxvideos) dostaje pan wyniki dla słowa xvideos (150 mln wyświetleń). Dlaczego? skoro pan chce mieć portal randkowy na słowo kluczowe XXvideos (tanie koszty pozycjonowanie), anie na słowo kluczowe xvideos( gigantyczne koszty pozycjonowania)....??

[ Edytowane ]
Student ✭ ✭ ✭

po pierwsze narzędzie prognozy odwiedzin podaje Ci wartości uśrednione z ostatnich 12 miesięcy

po drugie w jakim dopasowaniu wpisałeś frazę do narzędzia? Jeśli przybliżonym to w wynikach jakie podajesz masz wszystko i nic - poczytaj o dopasowaniach.

po trzecie jak dokonujesz tych testów? Jakie masz ustawienia w planerze słów? Bo czy użyje dopasowania ścisłego czy przybliżonego to google podaje mi miesięcznie 2900 wyszukiwań

Screen Shot 08-20-15 at 08.04 AM.PNG

Nowicjusz ✭ ✭

ustawienia globalne - strona ma byc globalnaxxvideos1.jpg

Nowicjusz ✭ ✭

capture2.jpg

Sytuacja podona dla słowa xx videos ( wyszukiwanie globalne ok 600000 na miesiąc)

a daje wyniki dla xvideos. Dlaczego???

Student ✭ ✭ ✭
ok... i w czym nadal jest problem? Jak już napisałem planer to tylko pewna wstępna wytyczna dla Ciebie

Wszystkie ustawienia konta/kampanii zweryfikuje dopiero rzeczywistość, czyli jak uruchomisz kampanię.

I dlaczego starasz się na siłę reklamować nazwy portali, których jeszcze nie znają Twoi użytkownicy? Używaj frazy, których mogą szukać użytkownicy.

Nowicjusz ✭ ✭
Ok widze ze zacwiele na ten temat nie wiesz. Powodzenia

Student ✭ ✭ ✭
powodzenia

Wschodząca Gwiazda
Kolega sie starał pomóc... chyba w tym temacie nei da się wiecej powiedziec

To jest forum Adwords, więc jeżeli utworzysz reklame z tym słowem i nie bedzie Ci sie pokazywać to jak najabrdziej warto tutaj dać znać, natomiast jeżeli chodzi o wyszukania organiczne polecam forum webmasterów - https://productforums.google.com/forum/#!forum/webmaster-pl

Student ✭ ✭ ✭
"aquariumer" to nazwa własna. Gdy wprowadzisz sobie ją do panelu Adwords, otrzymasz na wstępie komunikat przy statusie "Mała liczba wyszukiwań" co oznacza że fraza ta jest bardzo żadko wyszukiwana przez użytkowników Google. Niestety tak działa AdWords, że nie możesz reklamować się na każde słowo kluczowe, a jedynie na te które są jako tako popularne. Chcesz zadbać o to by Twoja strona wyświetlała się w TOP? Zadbaj o dobre pozycjonowanie, a nie AdWords, gdyż ono nie do tego służy.
PS. identycznie sytuacja wygląda dla Twojego ulubionego xxvideos Emotikon: Mrugający

Wschodząca Gwiazda
Zanim w ogóle zaczniesz promocję strony to zadbaj o nią bo póki co (o ile podałeś konkretny adres do analizy) to strona jest w przygotowaniu, linki są mało przyjazne, nie masz przekierowania domeny. Jeśli stronę przebudowujesz to nie zapomnij później zrobić przekierowań bo każdy adres zaczynający się od AQUARIUMER.com przekierowuje na stronę błędu 404.

W momencie jak zadbasz o Title strony, keywords czy desc. na stronie głównej to jest szansa, że na nazwę własną czyli AQUARIUMER będziesz po jakimś czasie pojawiał się na pierwszej pozycji.

Adwords to druga kwestia czyli promo na nazwę brandową + inne frazy po których użytkownicy mogą Cię szukać. Ale to już chłopaki wyjaśnili.