Obecnie 290 forumowiczów jest online
Obecnie 290 forumowiczów jest online
Pytania nie pasujące do innych kategorii.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Skąd AdWords zna liczbę wyszukiwań?

Nowicjusz ✭

Witam.

Skąd w planerze słów kluczowych biorą się dane dotyczące liczby wyszukiwań?

Bo raczej nie jest to nawet przybliżona wartość dla realnej liczby wyszukiwań z organicznych wyników wyszukiwania Google.

Mam sporo takich przykładów ale proszę, jeden z nich:

2.jpg 1.jpg

To są dokładnie te same daty i identyczne słowo kluczowe w dopasowaniu ścisłym.

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Łukasz T
lipca 2016

Dot.: Skąd AdWords zna liczbę wyszukiwań?

Wschodząca Gwiazda
To co zaznaczyłeś po lewej stronie to opcja "wyświetl tylko ściśle powiązane propozycje". Nie jest to równoznaczne z dopasowaniem ścisłym, które tak jak napisałem wcześniej nie ma tutaj zastosowania.
Jeżeli chcesz szacować ilość kliknięć dla słów w dopasowaniu ścisłym to użyj opcji planera: "Sprawdź prognozy liczby kliknięć i kosztów".
Tam możesz wprowadzać słowa z uwzględnieniem dopasowania lub zmienić typ dopasowania w późniejszym etapie.
Tomasz Ciepłucha

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi

Wschodząca Gwiazda
To są dane, które nie uwzględniają typu dopasowania, a w Search Console pokazałeś dane dla konkretnego słowa.
Normalnie zaproponowałbym Ci skorzystanie z innej opcji planera, czyli "Sprawdź prognozy liczby kliknięć i kosztów".
Ale dla frazy "depozycjonowanie strony" nie ma żadnych danych Emotikon: Szczęśliwy
Tomasz Ciepłucha

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭

Możliwe. Aczkolwiek po lewej stronie wybrałem dopasowanie ścisłe. Skoro jest opcja to powinna działać.

W takim razie jak można hurtowo estymować ewentualny ruch dla fraz w dopasowaniu ścisłym?

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Łukasz T
lipca 2016

Wschodząca Gwiazda
To co zaznaczyłeś po lewej stronie to opcja "wyświetl tylko ściśle powiązane propozycje". Nie jest to równoznaczne z dopasowaniem ścisłym, które tak jak napisałem wcześniej nie ma tutaj zastosowania.
Jeżeli chcesz szacować ilość kliknięć dla słów w dopasowaniu ścisłym to użyj opcji planera: "Sprawdź prognozy liczby kliknięć i kosztów".
Tam możesz wprowadzać słowa z uwzględnieniem dopasowania lub zmienić typ dopasowania w późniejszym etapie.
Tomasz Ciepłucha