Obecnie 210 forumowiczów jest online
Obecnie 210 forumowiczów jest online
Pytania nie pasujące do innych kategorii.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Sekwencje znaków nie zmieniające dostępnej ich liczby w r. tekstowych

[ Edytowane ]
Student ✭

Witam,

Po wpisaniu w tekście reklamy tekstowej sekwencji znaków: {creative, {random, {web lub {query nie następuje zmniejszenie liczby dostępnych znaków w reklamie. Są zapewne i inne kombinacje znaków. Może ktoś wie skąd się to bierze, lub co powinno być dalej? Atawizmy, elementy języka programowania czy może przyszłe nowe funkcjonalności?

Odpowiedź eksperta 3verified_user

Dot.: Sekwencje znaków nie zmieniające dostępnej ich liczby w r. tekst

Wschodząca Gwiazda
Alek ValueTrack to funkcja, która dodaje wartości śledzenia do adresów URL stron docelowych reklamy a nie w tekście reklamy. W jakim celu chcesz je użyć w tekście reklamy ? Adaśko

Student ✭
Natrafiłem na taką właściwość sprawdzając sposób działania reklam typu "tylko połączenie". Tam właśnie jest problem ze stosowaniem narzędzia do wstawiania słów kluczowych czyli np. {KeyWord:Święta}, gdzie formuła jest wyświetlana w podglądzie reklamy. Podobnie nie działa odliczanie czyli np. {=COUNTDOWN("2015/04/05 12:00:00","pl",5)} jest traktowany jak zwykły ciąg znaków. Sądzę, że to zostanie wkrótce zmienione i będzie funkcjonować jak w zwykłych reklamach tekstowych. Przez przypadek znalazłem sekwencje, które nie wpływają na długość tekstu w reklamie. A jeżeli są to fragmenty wykorzystywane do śledzenia to tekst reklamy nie jest odpowiednim dla nich miejscem.

Student ✭
Ciekawe , parametr ValueTrack {lpurl} jest zaliczany do długości tekstu reklamy.

Najlepszy Współtwórca
a gdzie dokładnie wpisujesz te formuły? Faktycznie w edytorze adwords 10.6.0 (nie wiem jak w nowszym) funkcja odliczania jest liczona jako zwykły tekst... nie mam problemu z KiTem...

Wpisujesz te formuły na koncie, czy w edytorze?
Dominik Myślak

[ Edytowane ]
Student ✭

Formuły wpisuję na koncie AdWords, podczas tworzenia i edycji reklamy tekstowej i typu "tylko połączenie". Wiersz 1 i 2 tekstu reklamy. Dostarczam zrzut z ekranu. Taka treść nie ma wpływa na długość tekstu reklamu

formuly z 2015-04-07 09:02:38.png

Jeszcze dziwniej wygląda, gdy wpisze się w ten sposób więcej tekstu, mając cały czas dostępne 35 znaki.

max z 2015-04-07 09:17:27.png

Na szczęście podczas próby zapisania takiej reklamy działa weryfikacja i wszystkie znaki są liczone. Dotyczy to więc wyłącznie podglądu i sprawdzania długości tekstu w formularzu.

Alek Kamiński

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Dzieki Alek, zglosilem to dalej Emotikon: Mrugający