AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 142 forumowiczów jest online
Obecnie 142 forumowiczów jest online
Pytania nie pasujące do innych kategorii.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Remarketing - Komunikaty reklamowe

Nowicjusz ✭

Witajcie,

Szukam inspiracji na komunikaty reklamowe dla listy użytkowników, którzy dodali produkt do koszyka, ale go porzucili.

W pierwszych dniach remarketingu chciałabym zachęcić ich do powrotu w inny sposób niż promocja czy rabat. Co u Was się sprawdza?

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Dot.: Remarketing - Komunikaty reklamowe

Najlepszy Współtwórca
Alicjo a mogłabyś pokrótce napisać co sprzedaje sklep?

Rabaty i promocje to jeden z elementów. Następnym może być np. darmowa dostawa - różne kombinacje bo np. od jakiejś wartości, bądź po prostu darmowa dostawa.
3 produkty w cenie 2 itp.
Ale to zawsze jest kwestia dopasowania tekstu do specyfiki danego sklepu.
Dominik Myślak

Nowicjusz ✭
Witaj,
Dzięki za odpowiedź.

Zależy mi na przykładach innych niż - pozwolę sobie ogólnie określić - "rozdawnictwo" Emotikon: Mrugający Dawanie rabatów, gratisów, promocji, darmowej dostawy itp. to ten łatwiejszy element zachęcenia do powrotu do sklepu.
Tego typu przekazy staram się wykorzystywać dopiero w kolejnych dniach trwania kampanii remarketingowej.

Natomiast w pierwszych dniach od opuszczenia produktów w koszyku, testuję komunikaty związane np. z oceną sklepu / produktu, lub X zadowolonych klientów, możliwość zwrotu itp.
I tu właśnie szukam inspiracji na hasła lub jakiś kierunek Emotikon: Szczęśliwy

Nie chodzi też o jedną branżę, prowadzę marketing dla wielu sklepów internetowych.

Jeśli mogę więc dopytać - które elementy najczęściej wykorzystujesz na "pierwszy kontakt" z użytkownikiem, gdy opuścił produkty w koszyku?

Nowicjusz ✭
Ups! nie zauważyłam, że jestem zalogowana na koncie firmowym i wysłałam odpowiedź jako 2advance. Ale to byłam ja - Alicja Emotikon: Mrugający

Najlepszy Współtwórca
Jeżeli faktycznie śledzisz użytkowników, którzy porzucili koszyk, to warto im o tym przypomnieć, że mają coś w koszyku, czyli informacje typu:
Dokończ Swoje Zakupy z adresem końcowym do koszyka

bądź

warto śledzić na jakim etapie zrezygnował z zakupu na ścieżce i postarać się o przekaz ułatwiający mu podjęcie decyzji.

Zawsze należy pamiętać, że z jakiś przyczyn opuścił sklep, a my remarketingiem mamy sprawić by CHCIAŁ powrócić.
Dominik Myślak