Obecnie 193 forumowiczów jest online
Obecnie 193 forumowiczów jest online
Pytania nie pasujące do innych kategorii.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Reklamy z listą produktów i czas uruchomienia

Magister ✭

witam

Jak długo trwa uruchomienie kampanii z listą produktów ? dodam że plik do centrum już dawno podpięty i produkty zweryfikowane.

Jestem uzależniony od AdWords i Analytics
Odpowiedź eksperta 1verified_user

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Michał Lech
września 2015

Dot.: Reklamy z listą produktów i czas uruchomienia

Student ✭ ✭ ✭
Tzn. produkty są zaakceptowane w Merchant Center?
Jedynie na etapie akceptacji 3 razy spotkałem się z sytuacją, że trzeba było czekać ponad 2 dni (i wysyłać pytanie do supportu dlaczego to tak długo trwa) by produkty zostały zaakceptowane (liczba produktów nie odgrywała tu roli).

Po zaakceptowaniu produktów kampania powinna ruszyć w ciągu kilku godzin. Jeżeli oczywiście jest wszystko podpięte.
https://support.google.com/merchants/answer/188479?hl=pl

Problemy z poprawnym wyświetlaniem kampanii Google Shopping z jakimi się spotkałem to m.in.:
- niski priorytet
- niskie stawki CPC
- błędy w konfiguracji feedu produktowego (np. za długie tytuły, braki zdjęć, błędy w docelowym URL - konkrety dotyczące błędów w Twoim pliku znajdziesz w Merchant Center -> Jakość danych)
- w nazwach produktów nie pojawia się nazwa rodzajowa produktu (jedynie nazwa własna)

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Rozwiązanie
września 2015

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Na małą ilość wyświetleń wpływa często niska jakość pliku z danymi.
Składają się na nią m. in:
- trafność nazw, opisów i kategorii w stosunku do zapytań o intencji zakupowej,
- ilość dostępnych informacji (nie tylko wymagane minimum),

Częstym problemem jest występowanie wyłącznie liczby pojedynczej w opisach produktów (w nazwie to oczywiste). Choć system radzi sobie coraz lepiej warto przygotować opisy lepsze niż konkurencjaEmotikon: Szczęśliwy. Tu też obowiązuje zasada, że jakość jest względna.
Od września aktualizacja dot. plików z danymi: https://support.google.com/merchants/answer/3097504

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi

Magister ✭
może ktoś z Was mógł by napisać jakie są najczęściej popełniane błędy przy kampaniach produktowych ? Które powodują małą liczbę wyświetleń lub opóźnienia w uruchomieniu ?
Rozwiązanie
września 2015

Student ✭ ✭ ✭
Tzn. produkty są zaakceptowane w Merchant Center?
Jedynie na etapie akceptacji 3 razy spotkałem się z sytuacją, że trzeba było czekać ponad 2 dni (i wysyłać pytanie do supportu dlaczego to tak długo trwa) by produkty zostały zaakceptowane (liczba produktów nie odgrywała tu roli).

Po zaakceptowaniu produktów kampania powinna ruszyć w ciągu kilku godzin. Jeżeli oczywiście jest wszystko podpięte.
https://support.google.com/merchants/answer/188479?hl=pl

Problemy z poprawnym wyświetlaniem kampanii Google Shopping z jakimi się spotkałem to m.in.:
- niski priorytet
- niskie stawki CPC
- błędy w konfiguracji feedu produktowego (np. za długie tytuły, braki zdjęć, błędy w docelowym URL - konkrety dotyczące błędów w Twoim pliku znajdziesz w Merchant Center -> Jakość danych)
- w nazwach produktów nie pojawia się nazwa rodzajowa produktu (jedynie nazwa własna)
Rozwiązanie
września 2015

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Na małą ilość wyświetleń wpływa często niska jakość pliku z danymi.
Składają się na nią m. in:
- trafność nazw, opisów i kategorii w stosunku do zapytań o intencji zakupowej,
- ilość dostępnych informacji (nie tylko wymagane minimum),

Częstym problemem jest występowanie wyłącznie liczby pojedynczej w opisach produktów (w nazwie to oczywiste). Choć system radzi sobie coraz lepiej warto przygotować opisy lepsze niż konkurencjaEmotikon: Szczęśliwy. Tu też obowiązuje zasada, że jakość jest względna.
Od września aktualizacja dot. plików z danymi: https://support.google.com/merchants/answer/3097504

Magister ✭
Mateusz - produkty były zaakceptowane, kampania ruszyła, asortyment był dość duży i dlatego pewnie trzeba było trochę poczekać. Dziękuje Wam za udział w wątku.

pozdrawiam
Michał