AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 315 forumowiczów jest online
Obecnie 315 forumowiczów jest online
Pytania nie pasujące do innych kategorii.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Reguła na wł/wył słów

Student ✭

Macie jakiś pomysł na regułę która raz dziennie sprawdzi czy dana fraza ma stan Mała liczba wyszukiwani i odpowiednio ją włączy lub wyłączy. Ponoć posiadanie włączone frazy o statusie małej liczby wyszukiwań jest niewskazane.

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Dot.: Reguła na wł/wył słów

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Takie frazy bardzo często nie zwiększają swojej liczby wyszukiwań - chyba, że jest to klasyczny przykład sezonowości.

Często frazy z informacją mała liczba wyszukiwań w ogóle nie uzyskują wyświetleń/wyszukiwań.

Wtedy możesz po prostu użyć reguły

 

ScreenShot034.jpg

 

Podajesz jakaś wartość mniejsze równe 5-10 (wartość dowolna ustalona przez Ciebie). Dodatkowo częstotliwość na codziennie, ale np. bada dane z ostatnich 7 czy 14 dni.

 

 

 Widzę jeszcze regułę stan, gdzie widać, że można zaznaczyć jedną z możliwości, ale...  sprawdziłem na kampanii gdzie mam takie komunikaty przy frazach i przy teście ta reguła nie zmieniłaby nic. Nie mogę doszukać się w supporcie jak dokładnie działa ta reguła stanu. Sugerowałbym zastosować tą pierwszą regułę.

 

ScreenShot035.jpg

Dominik Myślak

Dot.: Reguła na wł/wył słów

Magister ✭ ✭ ✭
Tu jest temat, w którym Lech Krupa zaprzecza, aby słowa z małą ilością wyszukań miały negatywny wpływ na wynik jakości
https://www.pl.adwords-community.com/t5/Popraw-jako%C5%9B%C4%87-reklam/Ma%C5%82a-liczba-wyszuka%C5%8...
Jet-printer - skąd wziąłeś informacje o tym, że posiadanie takich słów jest niewskazane? Ja ze względu na sezonowość mam na koncie tysiące słów z małym ruchem w danym okresie i z dużym w innym okresie.

Jeśli zaś chodzi o regułę to w Automatyzacja - Reguły nie znalazłem możliwości opierania się na stanie "Mała liczba wyszukiwań", pojawiają się tylko 4 z kilku(nastu) możliwych stanów słowa kluczowego. Dodatkowo obawiam się, że nawet gdyby była taka możliwość to dla słów wstrzymanych nie byłoby możliwości ich włączenia, gdyż przez cały czas miałyby one stan "Wstrzymane" i reguła/skrypt nigdy by ich nie włączyły.
Pozdrawiam,
Marek Buraczyński

Dot.: Reguła na wł/wył słów

Student ✭

- skąd wziąłeś informacje o tym, że posiadanie takich słów jest niewskazane?

Dostałem maila od suportu gogla, zacytuję ten fragment.

...aby zwiększyć efektywnośc Pana Kampanii sugeruję usunąc słowa oznaczone statusem " Mała liczba wyszukiwań".
Te słowa kluczowe nigdy nie spowodują wyświetlenia się reklamy a wpłyną jedynie negatywnie na ogólne działanie kampanii. ...

Dot.: Reguła na wł/wył słów

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Problem leży w niedomówieniach. Fajnie gdyby support dokładnie Ci wyjaśnił na czym to polega. Wynik jakości wyliczany jest dla danej frazy za każdym razem, gdy słowo kluczowe pasuje do zapytania klienta.

źródło: https://support.google.com/adwords/answer/140351?hl=pl

 

Jeśli dana fraza nigdy nie była wyświetlona, to nie ma swojego wyniku jakości - nie wpływa na konto.

 

Jeśli jednak były jakieś wyświetlenia i kliknięcia to dana fraza ma jakiś określony wynik jakości, ale w dużej mierze wpływa na niego np. CTR - poczytaj z linku co jeszcze wpływa na wynik jakości.

 

Mając te dane możesz dopiero podejmować decyzję, czy te frazy wpływają negatywnie czy też nie. A co jeśli fraza ma 3 wyświetlenie tygodniowo, z czego 1 kliknięcie i co ważniejsze 1 konwersję (co jest równoznaczne z zakupem samochodu), a sprzedajesz używane samochody?

 

Wyrzuciłbyś taką frazę?

 

Musisz na pewne rzeczy patrzeć przez pryzmat swojej działalności. Support na pewno chce dobrze, ale nie każda podpowiedź może być trafna.

Dominik Myślak

Dot.: Reguła na wł/wył słów

Wschodząca Gwiazda
Ze słowami z małą ilością wyszukań jest różnie i zależy wszystko od sytuacji:

W 2014 roku była aktualizacja informacji wpływających na WJ kampanii. Dlatego w odniesieniu do fraz z "mała liczba wyszukań":

- miewałam na koncie słowa, które miały wyświetlenia i kliknięcia, ale sezonowość sprawiła, że "siadły" w pewnym momencie ich statystyki więc status się pojawił i takie reklamy lepiej wstrzymać. Skoro działały dobrze to w sezonie ponownie zaczną.

- są frazy, które ewidentnie mają status "mała liczba wyszukań" i takie frazy jeśli np. po miesiącu nie ruszą lepiej z konta się pozbyć.

- są frazy, które z małą ilością wyszukań zanotują jakieś pojedyncze wyświetlenia i jeśli nie będzie kliknięć to zaczną wpływać nam na jakość kampanii. Pisałam nawet artykuł o tym w zeszłym roku na forum, że Google faktycznie odradza trzymania na koncie fraz, które mają taki status bo z reguły mogą mieć 10/10, ale w pewnym momencie zaczynają tracić na wartości a to rzutuje na całość kampanii.

Być może support dając Ci radę usunięcia fraz odniósł się do Twojej sytuacji na koncie. Czyli frazy zanotowały jakieś wyświetlenia bez kliknięć, miały niski WJ i stąd taka sugestia (celuje w ciemno trocheEmotikon: Szczęśliwy).

Tutaj jest fajne podsumowanie tego co wpływa na WJ. Tyle, że w języku EN: http://services.google.com/fh/files/misc/settling-the-quality-score-whitepaper-final.pdf