AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 277 forumowiczów jest online
Obecnie 277 forumowiczów jest online
Pytania nie pasujące do innych kategorii.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Reguła i powtórzenie

[ Edytowane ]
Student ✭

1) Czy jest możliwość ustawienia powtórzenia reguły co dwie godziny? czy trzeba ręcznie wprowadzać reguły (12 sztuk) z ustawieniem powtórzeń codziennym.

 

2) Jak znajdę opcję uruchomienia reguły tylko gdy stawka różni się od "Szac. stawka za wyświetlenie u góry strony" a dokładniej, żeby kwota nie spadła poniżej tej wartości.

 

Coś jak zmniejszaj stawkę do momentu osiągnięcia 2 pozycji ale nie mniej niż kwota za wyświetlenie u góry strony

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Dot.: Reguła i powtórzenie

[ Edytowane ]
Wschodząca Gwiazda

Ad. 1
Nie ma takiej możliwości. Musiałbyś tworzyć 12 reguł. Zdecydowanie lepiej do takich rzeczy napisać skrypt.

Ad. 2
Jeśli chcesz zmieniać stawki w taki sposób by były one co najmniej takie jak szacunkowa wartość stawki za wyśw. u góry strony to zamiast reguł proponuję Ci skorzystanie z elastycznych strategii ustalania stawek.
W tym celu wejdź do Udostępnione zasoby > Strategie ustalania stawek i tam utwórz strategię "Wybrana lokalizacja na stronie wyszukiwania".
Jest tam wiele możliwości ustawień i konfiguracji - np. możliwość korekty o jakiś procent i określenia limitu. Można też wybrać (w opcjach zaawansowanych) czy stawki mają być podnoszone w przypadku słów o niskim QS lub w przypadku kampanii z ograniczonym budżetem. Warto przejrzeć wszystkie opcje i dostosować strategię do swoich potrzeb.

 

Wydaje mi się, że i tak najlepsze efekty osiągnąłbyś znów korzystając ze skryptów. Skrypt mógłby sprawdzać średnią pozycję dla frazy i w razie potrzeby podnosić  lub obniżać stawkę dla danego słowa. Można by określić np. o ile procent stawka ma być zwiększana lub zmniejszana w zależności od odchylenia od docelowej pozycji. Oczywiście bazując na danych z bieżącego dnia najlepiej taki mechanizm sprawdzi się dla fraz generujących dużą liczbę wyświetleń.

Tomasz Ciepłucha