Obecnie 205 forumowiczów jest online
Obecnie 205 forumowiczów jest online
Pytania nie pasujące do innych kategorii.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Przekierowanie w adresie docelowym reklamy + wykorzystanie ValueTrack

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭ ✭

Dostałam właśnie do optymalizacji kampanię, którą prowadziła inna agencja. Być może ktoś z was będzie umiał mi wytłumaczyć po co zostały zrobione pewne rzeczy, bo mój mały móżdżek nie ogarnia.

Otóż adres docelowy reklamy to mniej więcej tak:

adres_strony_nalezacej_do_agencji?redirect=http://www.strona_klienta.pl/?wiele_parametrów_ValueTrack

O ile wykorzystanie ValueTrack jestem w stanie zrozumieć (chociaż nie ma tam niczego nadzwyczajnego, do czego trzeba byłoby się z tym bawić), to jaki był sens robienia tego przekierowania?

Czy dobrze rozumiem, że agencja przepuszcza ruch przez swoją pustą stronę, mierzy go (?) (a może jakoś z tego korzysta) i puszcza dalej na stronę klienta?

Efekty:

- strona długo się ładuje (bo jednak przekierowanie

- "dziwne statystyki" - w statystykach pozyskanego ruchu mam pomieszane słowa z różnych grup, statystyki Adwrods i Analytics znacząco się różnią

O dziwo wynik jakości - przyzwoity (w granicach 6-8, sporo też 9-10).

Z jakiego powodu zostały wprowadzone takie działania, czy mają sens? Czy lepiej to wykasować i dać nowe, "normalne" adresy tych stron?

Będę wdzięczna za pomoc.

Odpowiedź eksperta 1verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Anna C
września 2015

Dot.: Przekierowanie w adresie docelowym reklamy + wykorzystanie Value

Wschodząca Gwiazda
Cześć.
Najprawdopodobniej poprzednia agencja używała własnych narzędzi do śledzenia i optymalizacji dlatego "przepuszczała" cały ruch przez swoją stronę. Ponadto mogła gromadzić dane, które wykorzystuje potem do dalszych analiz.
Wydaje mi się, że skoro poprzednia agencja już nie prowadzi kampanii to chyba rozsądniej jest uporządkować adresy by prowadziły bezpośrednio do strony klienta bez zbędnych przekierowań.
Tomasz Ciepłucha

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Anna C
września 2015

Wschodząca Gwiazda
Cześć.
Najprawdopodobniej poprzednia agencja używała własnych narzędzi do śledzenia i optymalizacji dlatego "przepuszczała" cały ruch przez swoją stronę. Ponadto mogła gromadzić dane, które wykorzystuje potem do dalszych analiz.
Wydaje mi się, że skoro poprzednia agencja już nie prowadzi kampanii to chyba rozsądniej jest uporządkować adresy by prowadziły bezpośrednio do strony klienta bez zbędnych przekierowań.
Tomasz Ciepłucha

Nowicjusz ✭ ✭
Tak też myślałam i zapewne tak zrobię. Chociaż wolałam się upewnić, bo a nuż może jakieś nowe, ciekawe rozwiązanie, o którym nie wiedziałam, a które warto rozważyć.