Obecnie 296 forumowiczów jest online
Obecnie 296 forumowiczów jest online
Pytania nie pasujące do innych kategorii.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Prowadzenie międzynarodowych kampanii

Nowicjusz ✭ ✭

Moi drodzy mam takie pytanie.

Jakie są najlepsze praktyki prowadzenia kampanii w wielu językach ale od strony firmy (zleceniodawcy)?

Prowadzimy obecnie kilka lub kilkanaście kampanii w wielu krajach i zazwyczaj wygląda to tak, że każdy kraj musi mieć swoją agencję wynajętą. Każdy osobno podpina konta adwordsowe, każdy osobno tworzy listy remarketingowe itd itd. 

Czy w tej sytuacji dobrym rozwiązaniem byłoby znalezienie jednej agencji która obsłuży wszystkie zgłoszenia o promocję (tłumacze) ? A może znacie jakiś odpowiedni sposób, który pozwoli zachować spójność w tworzeniu np. list remarketingowych (audiences) w analyticsie? Robi się tego co raz to więcej i jak do tego podejść?

Dzięki za pomoc

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Wschodząca Gwiazda

Jeżeli macie spójną kampanię na wszystkie kraje, najlepiej jakby to ogarniała jedna agencja. Nie ma problemu aby np. z Polski robić kampanię na Niemcy, Norwegię, Francję itp. Sam na codzień takowe prowadzę :-)

Magister ✭

Hej @Maciej M,

Mozesz dojasnic dlaczego kazdy kraj "musi" miec swoja agencje?

Moim zdaniem (Podobnie jak @Adam Grabowski) lepiej wsplopracowac z jedna firma, ktora obsluzy wszystko.

Dzieki temu latwiej bedzie ci zadbac o:
-spojnosc komunikacji w reklamach
-sposob w jaki prowadzone sa kampanie (zakladam, ze kazda agencja ma troche inny styl, ktory nie zawsze bedzie odpowiadal twoim oczekiwaniom)

-analize raportow, wynikow i pracy, ktora zostala wykonana

Wydaje mi sie, ze to samo bedzie dotyczyc list remarketingowych - latwiej zadbac o porzadek gdy prowadzi to jedna firma.