Obecnie 288 forumowiczów jest online
Obecnie 288 forumowiczów jest online
Pytania nie pasujące do innych kategorii.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Prowadzenie kampanii za darmo - jak odpowiadacie?

Profesjonalista ✭ ✭ ✭

Jak odpowiadacie na pytanie: "dlaczego ja mam Panu płacić prowizję za prowadzenie kampanii jeśli dzwonili do mnie z Google i oferują robienie tego za darmo?". A może istnieje jakieś zalecane podejście Google w tej sprawie, o którym nie wiem?

________
Booguś

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Booguś
września 2015

Dot.: Prowadzenie kampanii za darmo - jak odpowiadacie?

Magister ✭ ✭ ✭
Osoby "dzwoniące z Google" to szeroki temat. Pomijając zastrzeżenia do Google warto w rozmowie z klientem poruszyć takie tematy jak:
1. kampanię trzeba optymalizować przez cały czas, konsultant z reguły "pomaga" przez 30 dni
2. dobra kampania to nie tylko wyświetlenia i kliknięcia, ale przede wszystkim sprzedaż. Nie słyszałem, aby konsultanci robili za klientów analizę danych z Analytics, podłączali skrypty pozwalające na zliczanie połączeń telefonicznych z AdWords
3. prowadzenie kampanii - nawet z pomocą konsultanta - to przede wszystkim inwestycja czasu. Większość właścicieli firm jest w stanie zarobić w zaoszczędzonym czasie więcej niż wyda na usługi agencji.

Jednak co do zasady klient, który podnosi taki argument, po prostu nie chce płacić za usługę i w większości przypadków ma rację - mała skala prowadzonej kampanii nie uzasadnia dodatkowego płacenia za obsługę tej kampanii. Jeśli nie mamy do zaoferowania takiemu klientowi zupełnie nowego podejścia do AdWords (uzasadnionego ekonomicznie zwiększenia wydatków) to współpraca raczej nie wypali.
Pozdrawiam,
Marek Buraczyński

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wszystkie odpowiedzi

Student ✭ ✭ ✭
Jakbyś zobaczył jak wygląda kampania stworzona przez "Google" (a dokładniej przez Arterie zdaje się) to byś wiedział co takiemu klientowi powiedzieć Emotikon: Język

A tak na serio - Google tworzy testową kampanię, nikt się tym nie opiekuje, nie będą jej kontynuować. Aby reklamy przynosiły zwrot z inwestycji cały czas trzeba kampanię optymalizować, rozszerzać, testować nowe typy reklam, kierowanie itd itd. Bez gruntownej analizy i bieżącego monitoringu nie da się osiągnąć odpowiedniego ROI. Rynek cały czas się zmienia, konkurencja nie śpi i nie próżnuje, cały czas trzeba dostosowywać kampanię do aktualnych trendów i poczynań konkurencji - mało tego, należy być krok przed wszystkimi Emotikon: Mrugający

Pozdrawiam,
Marcin Zięba
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Booguś
września 2015

Magister ✭ ✭ ✭
Osoby "dzwoniące z Google" to szeroki temat. Pomijając zastrzeżenia do Google warto w rozmowie z klientem poruszyć takie tematy jak:
1. kampanię trzeba optymalizować przez cały czas, konsultant z reguły "pomaga" przez 30 dni
2. dobra kampania to nie tylko wyświetlenia i kliknięcia, ale przede wszystkim sprzedaż. Nie słyszałem, aby konsultanci robili za klientów analizę danych z Analytics, podłączali skrypty pozwalające na zliczanie połączeń telefonicznych z AdWords
3. prowadzenie kampanii - nawet z pomocą konsultanta - to przede wszystkim inwestycja czasu. Większość właścicieli firm jest w stanie zarobić w zaoszczędzonym czasie więcej niż wyda na usługi agencji.

Jednak co do zasady klient, który podnosi taki argument, po prostu nie chce płacić za usługę i w większości przypadków ma rację - mała skala prowadzonej kampanii nie uzasadnia dodatkowego płacenia za obsługę tej kampanii. Jeśli nie mamy do zaoferowania takiemu klientowi zupełnie nowego podejścia do AdWords (uzasadnionego ekonomicznie zwiększenia wydatków) to współpraca raczej nie wypali.
Pozdrawiam,
Marek Buraczyński

Profesjonalista ✭ ✭ ✭

Dziękuję za odpowiedzi Emotikon: Szczęśliwy A czy ktoś wie jak wygląda zakończenie tego 30-dniowego okresu, w którym konsultant próbuje pomagać? Zmierzam do tego, że jeśli po 30 dniach już się takiego klienta nie prowadzi to może dobrze byłoby kogoś polecić do dalszego prowadzania kampanii...? Może jakiegoś Partnera Google na przykład...? 

________
Booguś

Student ✭ ✭
Arteria prowadzi kampanie przez 4 tygodnie Googlowe i ewentualnie 13 tygodni jak budżet dzienny jest powyżej 100zł. Konsultant nie ma możliwości analizy w Analyticsie ponieważ nie mają do niego prawnie dostępu. Kampanie bez analizy? To chyba najlepszy argument do tego aby takiej kampanii nie prowadziło "Google".

Nowicjusz ✭
Owszem, po zakończeniu tego okresu Google poleca kilku Partnerów do kontynuacji kampanii.