Obecnie 228 forumowiczów jest online
Obecnie 228 forumowiczów jest online
Pytania nie pasujące do innych kategorii.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Program AdWords Editor

Nowicjusz ✭

Witam serdecznie. Znalazłam w sieci program do obsługi kampanii Adwords - AdWords Editor. Chciałabym zapytać czy:

1. warto korzystać z tego programu?
  2. dlaczego program nie pokazuj mi aktualnych danych z kampanii (np na temat kliknięć) (po pobierz najnowsze zmiany)
  3. program posiada narzędzie znajdź duplikaty słów kluczowych. w jednej grupie reklam pokazał mi dwie frazy - +tanie +meble i +meble +tanie - czy mogę zostawić te frazy w kampanii czy powinnam usunąć jedną z nich?

pozdrawiam i dziękuje z góry za wszelką pomoc

Natalia

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Dot.: Program AdWords Editor

Emerytowany Najlepszy Współtwórca

AdWords Editor służy raczej do zarządzania dużą liczbą kampanii/grup/reklam/słów kluczowych czy samych kont AdWods. Dedykowany jest bardziej dla dużych kont lub dla agencji. Jeżeli konto AdWords nie jest specjalnie rozbudowane raczej nie ma sensu z niego korzystać. Szybciej i łatwiej będzie używać AdWords z poziomu przeglądarki.

Najlepszy Współtwórca

1. W przypadku bardzo rozbudowanego konta, a nawet kampanii wręcz zalecany. Pracujesz offline, a praca jest o wiele przyjemniejsza.

2. Program ma za zadanie pobierać strukturę kampanii, czyli elementy edytowalne - ale jak najbardziej możesz pobierac i sprawdzać również statystyki - to nie jest narzędzie analityczne. To narzędzie do edycji.

3. Poczytaj o dopasowaniach słów kluczowych i zasadach dobierania fraz do wyświetlenia. Możesz przeczytać artykuł popełniony przeze mnie.

Modyfikator dopasowania przybliżonego (jeśli np. tylko jedną frazę będziesz miała na koncie - np. +tanie +meble) zadziała tak, że pokaże literówki i zamienione kolejnością frazy, więc i meble tanie, ale... mając obie te frazy w kampanii powodujesz lepsze dopasowanie konkretnych zapytań. Po pewnym czasie widziałabyś, która fraza jest lepsza i wtedy dopiero decydowała czy jedną z nich wstrzymywać.

Dominik Myślak

Wschodząca Gwiazda
Krzysiek i Dominik odpowiedzieli na Twoje pytania, ja tylko chciałem pokazać Ci jak można zobaczyć statystyki a Editorze.
Na tym screenie http://i.imgur.com/SJPH9wK.png jest pokazane w którym miejscu możesz wybrać, żeby pokazaływał Ci statystyki i za wybrany przez Ciebie okres.

Nowicjusz ✭

Bardzo dziekuje Wam za pomoc.

Nowicjusz ✭
ad1. Korzystam z ADE od niedawna i przydaje się przede wszystkim przy przenoszeniu kampanii pomiędzy kontami. Standardowo z poziomu MCK nie masz takiej możliwości. Bardzo przydatne przy robieniu porządków.