Obecnie 311 forumowiczów jest online
Obecnie 311 forumowiczów jest online
Pytania nie pasujące do innych kategorii.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Problem z wyklikiwaniem reklam

[ Edytowane ]
Student ✭

Witam, od dłuższego czasu "ktoś" zawziął się na moją stronę i wyklikuje mi reklamy.

Zablokowałem już większość klas zagranicznych IP z których uruchamiał autosurfy, zablokowałem wyświetlanie strony w ramkach ale ... intruz zmienił działanie.

Albo on sam albo z pomocnikami korzystając z różnych przeglądarek klika linki. Ale jest w tym reguła.

Ten sam adres url w postaci http://www.mojastrona.pl?gclid=CMrLp__04cgCFWLbcgodRxkPaQ klikany z kilku IP lub to samo IP ale url różny (różny też user agent).

Najprościej byłoby od Google (na razie odmówili) otrzymać adresy IP zakwalifikowane jako nieprawidłowe kliknięcia (nawet  w postaci AAA.BBB.CCC.* i zablokować w ustawieniach konta) albo ... znaleźć/napisać skrypt który zablokuje wejścia z tych samych IP więcej niż X razy oraz zablokuje wejścia z REFF-a który powtarza się więcej niż 1 raz.

Może ktoś spotkał się z czymś takim lub znalazł rozwiązanie problemu.

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Dot.: Problem z wyklikiwaniem reklam

Najlepszy Współtwórca
Na jakim poziomie masz wyklikiwanie reklam? Jak wysoki jest współczynnik nieprawidłowych kliknięć?
Dominik Myślak

Student ✭
prawie 10%, obserwuje te działania w chat4support i liczniki.org (wizyty online) i widzę, że te wejścia nie powodują żadnych działań na stronie

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Adamie wydaje mi się, że podchodzisz do tematu jednak ze złej strony.

Proszę wejdź na konto AdWords i na zakładce wszystkie kampanie >> kampanie kliknij przycisk kolumny.

Screen Shot 10-27-15 at 10.17 AM.PNG

a następnie

Screen Shot 10-27-15 at 10.19 AM.PNG

później skuteczność i wybierz Nieprawidłowe kliknięcia i współczynnik nieprawidłowych kliknięć

Screen Shot 10-27-15 at 10.20 AM.PNG

zatwierdź zmiany, wybierz jakiś zakres dat i powiedz jaki procent jest nieprawidłowych kliknięć.

Jeśli w granicy 10% to nic nadzwyczajnego i bym się tym nie przejmował. Jeśli miałbyś współczynnik powyżej 50% to jest to jak najbardziej jawne wyklikiwanie, ale widziałem przypadki i 98% nieprawidłowych.

Co do tego co napisałeś odnośnie wejść po których nic się nie dzieje. Sądzisz, że zwykły użytkownik nie może się tak zachowywać?

Najpierw sugeruje upewnić się, że masz się czym przejmować, a później dochodzić do tego, kto jak i dlaczego.

Tak jak napisałem. Jeśli w jakiś zewnętrznych programach masz podejrzenie co do 10% kliknięć to idę o zakład, że w adwordsie jest ich mniej - na Twoim miejscu nie przejmowałbym się takimi wartościami jeśli działasz w branży pożyczek.

I jeszcze jedno. Przypominam, że za nieprawidłowe kiknięcia nie płacisz - Google jeśli od razu odfiltruje takowe to nie pobierze opłaty. Jeśli wykryje je z opóźnieniem to zwróci Ci środki co będziesz widział na zakładce Płatności.

Dominik Myślak

Student ✭
sierpień 4,15%, wrzesień 4,63%, a ten m-c 6,88%

Najlepszy Współtwórca
Zajmij się poprawą kampanii bo może masz źle pogrupowane frazy kluczowe przez co źle kierujesz użytkowników co może powodować takie wskazania.

Czyli sprawdź najpierw czy na pewno wszystko na kampanii działa poprawnie.

I jak już wspominałem wskazane przez Ciebie wartości są marginalne i nie traciłbym na nie czasu - bo za bardzo to starasz się rozgryźć, gdzie ten stracony czas mógłbyś poświęcić na szukanie fraz do wykluczeń w raporcie wyszukiwanych fraz - bo to one również mogą być sprawcą zbędnych kliknięć i wejść na stronę.
Dominik Myślak

Najlepszy Współtwórca
jakich dopasowań fraz używasz?
Dominik Myślak

Student ✭
Dopasowanie do wyrażenie, konwersja ustawione na zdarzenie - klik w link.
To na 100% wyklikiwanie, wcześniej miałem autosurfy, kilkadziesiąt wejść z tego samego IP na ten sam URL, teraz też jestem w stanie wskazać które IP to wyklik. Często zaglądam w dane "wyszukane akcje" i blokuje frazy które nie konwertują, mają duży współczynnik odrzuceń i krótki czas wizyt.

Najlepszy Współtwórca
Adamie działaj tak dalej... Szukaj powtarzających się adresów IP ale w krótkich okresach czasu bądź powtarzających się przez kilka dni itp. Bo to faktycznie wyklikiwanie, ale współczynniki na poziomie jaki podałeś to coś normalnego - to może złe słowo ale występującego w AdWordsie.

Jeśli te wartości przekroczą 20-50% to możesz zacząć się martwić, ponieważ mimo, że za to nie zapłacisz, to Twoją reklamę nie mogą zobaczyć potencjalni Klienci.

Przy tak dużych wartościach przekraczających 50% na pewno trzeba to zgłosić do supportu, ale przy Twoich wartościach nie zajmą się tym, ponieważ jak już pisałem kilka razy to w miarę normalna sprawa.
Dominik Myślak

Najlepszy Współtwórca
pytanie czy te frazy, które wstrzymujesz są faktycznie takie złe? Może generują one jakieś dodatkowe wyświetlenia reklam, które należy wykluczyć (frazy kluczowe), a sama fraza byłaby dobra, gdyby nie te dodatkowe, na które mogą pojawiać się reklamy. Zaglądaj do raportu wyszukiwanych fraz.

Czy masz utworzone grupy reklam? Czy tylko jedną grupę?
Dominik Myślak

Student ✭
Dzięki za odpowiedź. Może masz i rację. Głównie chodzi mi o szkodzenie statystykom, niestety te kliki wskakują w Analitics i są traktowane jako "słabe" bo nie generują kliknięć w link i konwersje szlag trafia.

Student ✭
Mam 50 grup brandingowych i około 9000 fraz ;-)

Najlepszy Współtwórca
kwestia czy te 50 grup to maks jaki możesz stworzyć - podzielić frazy...

Czym lepiej podzielisz kampanię na grupy reklam, tym lepiej dopasujesz teksty reklam, tym lepszy będzie wynik jakości.

I podsumowanie samego wątku. Ciesz się, że przy takiej ilości fraz masz współczynnik wyklikiwania fraz nie przekraczający 10%. Burza w szklance wody Emotikon: Mrugający
Dominik Myślak

Student ✭
tyle grup ile firm oferujących produkt + grupy ogólne też z frazami podzielonymi.

Najlepszy Współtwórca
Jeśli faktycznie to branża pożyczek, a Ty reklamujesz się na nazwy banków, firm pożyczkowych itp. to nie dziw się, że ktoś wchodzi i nic nie robi na stronie. Nie chciał wejść na stronę pośrednika, tylko banku czy firmy dającej pożyczki. Musisz zawsze taki scenariusz brać pod uwagę.
Dominik Myślak