Obecnie 305 forumowiczów jest online
Obecnie 305 forumowiczów jest online
Pytania nie pasujące do innych kategorii.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Problem z produktami z feeda w google docs (PLA)

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Dodałem 3 produkty do arkusza Google Docs i w testowym arkuszu (w gotowcu) nagłówek kolumny ze zdjęciem nazwany był "image link", więc go nie zmieniałem pomimo, że w specyfikacji jest "image_link" (z twardą spacją), niestety w merchant produkty pokazały się bez zdjęć (więc automatycznie zostały niezaakceptowane do wyświetlania). Poprawiłem więc arkusz i wpisałem "image_link", poczekałem na aktualizację, zdjęć dalej nie ma (urle są na 100% ok). Zmieniłem nawet kolejność kolumn w arkuszu żeby zobaczyć czy G. merchant coś aktualizuje, ale wszystkie dane "łyknął" ok, znów bez zdjęć. Co się dzieje? Dodam jeszcze, że w moim automatycznym feedzie ze sklepu system z tymi zdjęciami nie ma żadnych problemów..

Dot.: Problem z produktami z feeda w google docs (PLA)

[ Edytowane ]
Emerytowany Najlepszy Współtwórca

Sprawdź czy robots.txt nie blokuje katalogu ze zdjęciami.

Zobacz też na koncie Merchant Center jakie masz informacje o błędach.

robots.png

Nowicjusz ✭ ✭ ✭
Nie blokuje, w drugim feedzie mam produkty z tego samego katalogu i google merchant nie ma z tym problemu.

W szczegółach pliku tego 3produktowego feeda w ogóle nie pojawia się informacja o jakichkolwiek błędach...

W csv "jakość danych" mam informacje z przed tygodnia o błędach, z którymi już dawno się rozprawiłem, więc jest nieaktualny.

Natomiast kiedy wchodzę w produkt z nowego feeda widnieje:

Niezaakceptowany lub nieprawidłowy Niezaakceptowany lub nieprawidłowy
Niezaakceptowany lub nieprawidłowy Niezaakceptowany lub nieprawidłowy

i pewnie bym czekał do skutku i się nie martwił gdyby nie fakt, że nie pojawia się zdjęcie. Co robić, czekać?

Nowicjusz ✭ ✭ ✭
Heh .. skontaktowałem się z supportem, który nie radził sobie z moim problemem, aż pewnego dnia rozwiązał się sam i zdjęcia zaczęły się pokazywać.