AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 281 forumowiczów jest online
Obecnie 281 forumowiczów jest online
Pytania nie pasujące do innych kategorii.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Pomoc w znalezienu i usunieciu wirusa

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭

Witam, mam prośbę o pomoc w znalezieniu wirusa na stronie http://turnie.com.pl . Sprawa zaczęła się przedwczoraj kiedy to otrzymałem info od Adwords o zablokowaniu reklam z powodu złośliwego oprogramowania (mail z 23.30). rano kiedy to zobaczyłem sprawdziłem stronę wirustotalem (0/63) oraz w narzędziach dla webmasterów (również brak adnotacji o wirusie). Pani z Adwords poinformowała, że strona jest czysta i że zgłosi ją do ponownego rozpatrzenia oraz wyślę mi informacje od techników dot. wirusa który de facto sam się usunął... Dziś jako, że nie otrzymałem takiego info znów się do nich odezwałem i okazało się, że strona została "zaatakowana" przez:  "awmtrk .com/" (dzień wcześniej: http://fictioneeringgeportretteerden. triciaamend.com). Sprawdziłem więc znów virustotalem, w narzędziach dla webmasterów, wyszukałem ciąg znaków "awmtrk" na serwerze oraz http://google.com/safebrowsing/diagnostic wszystko wygląda ok. W rozmowie z Adwords nie działa mój argument, że wszystko wygląda ok ponieważ "według ich programów strona jest zawirusowana" (pomijam fakt, że GWT oraz safebrowsing to również ich programy). Proszę o pomoc w znalezieniu i usunięciu wirusa.

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Dot.: Pomoc w znalezienu i usunieciu wirusa

Najlepszy Współtwórca
sugeruje nadpisać pliki wordpressa włącznie z pluginami (pluginy nawet można usunąć i wgrać ponownie - zalecam jednak takie czynności jedynie przy minimum znajomości wordpressa). Dodatkowo sam szablon. Również do nadpisania, ale kwestia czy były dokonywane zmiany w szablonie w jego kodzie? Jeśli tak to dobrze by było przejrzeć najpierw wszystkie pliki szablonu i sprawdzić czy nie ma jakiś dziwnych plików.

Druga sprawa, że sam hosting powinien Ci pomóc skanując serwer i wskazując zarażone pliki - niestety nie zawsze wyłapują wszystkie.
Dominik Myślak