Obecnie 159 forumowiczów jest online
Obecnie 159 forumowiczów jest online
Pytania nie pasujące do innych kategorii.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Pomiar czasu pracy na poszczególnych kontach AdWords w MCK

Student ✭

Cześć Wam,

Zastanawiam się jak sprawnie oszacować czas pracy przy poszczególnych klientach na koncie MCK AdWords. W ten sposób jesteśmy w stanie zweryfikować klientów, którym być może poświęcamy zbyt dużo czasu przy niskich zyskach. Może i Was wprawia to w ból głowy i chcielibyśmy wynaleźć dogodne rozwiązanie, a może już takie macie? 

Znacie jakieś dodatkowe skrypty, które mierzą czas i wrzucają go do google docsów, bądź też coś lepszego, ktoś ma jakieś pomysły?

Z góry dzięki za wszelkie odpowiedzi Emotikon: Szczęśliwy 

Odpowiedź eksperta 2verified_user
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Krystian K
września 2015

Dot.: Pomiar czasu pracy na poszczególnych kontach AdWords w MCK

Student ✭ ✭ ✭
Do pomiaru czasu polecam aplikację PaymoApp lub Toggl. Obie mają mały "timerek", wybierasz projekt z listy i klikasz start/stop. Ładnie mierzy czas i pozwala generować zgrabne raporty dla klientów.

Paweł Rabinek

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Najlepszy Współtwórca
Nie wiem czy sam pomysl sledzenia czasu na MCK jest dobry, bo SEMite absorbuje praca w Excelu, Edytorze itp.. Trzeba do tego podejsc na poziomie wyzszym. Idea liczenia czasu per klient jest mi znana. Polecam przyjrzec sie SEM wycena na rynku DE. Tam to jest fajnie rozpracowane.

Nowicjusz ✭
@Maciej jakieś szczegóły z DE ?

Wschodząca Gwiazda
Krystian możesz zrobić aplikacje z bazą klientów. Specjalista w aplikacji "klika w klienta" i pracuje tylko nad nim ( adwords, raportowanie, analityka itp). Po zakończeniu odhacza klienta i tak masz całościowy czas poświęcony na klienta. Z doświadczenia wiem, że takie działania mogą spowodować, że za mało poświęcisz czas na kampanie, które dziś są czasochłonne ale później stają się mniej czasochłonne. A jeśli Twój system nie pozwoli na dopracowanie kampanii na początku to ją stracisz. Adaśko

Najlepszy Współtwórca
Na dzien dzisiejszy rynek DE w porownaniu do PL, to kraina mlekiem i miodem plynaca. Modele rozliczen sa baaardzo odmienne od naszych. Np. rozliczanie sie z klientem za czas pracy poswiecony wokol konta AdWords. Np. za 6h/miesiac, gdzie 1h pracy to np 120 Euro Emotikon: Szczęśliwy
Klient dostaje raport co zostalo wykonane i dlaczego. Warto sie przyjrzec jak to sie robi za granica, bo niektore formy pracy sa bardzo inspirujace.
Zaakceptowane rozwiązanie.
Rozwiązanie
Zaakceptowane przez autora tematu: Krystian K
września 2015

Student ✭ ✭ ✭
Do pomiaru czasu polecam aplikację PaymoApp lub Toggl. Obie mają mały "timerek", wybierasz projekt z listy i klikasz start/stop. Ładnie mierzy czas i pozwala generować zgrabne raporty dla klientów.

Paweł Rabinek

Student ✭ ✭ ✭
Na początku roku robiłem rozeznanie stawek za prowadzenie AdWords w Wielkiej Brytanii. Najczęściej padała oferta właśnie za czas pracy, średnio 60 GBP/h.
Paweł Rabinek