Obecnie 82 forumowiczów jest online
Obecnie 82 forumowiczów jest online
Pytania nie pasujące do innych kategorii.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Polski słownik w nowym edytorze

Student ✭ ✭ ✭

Do starego edytora dało się doinstalować polski słownik i dało się aktywować sprawdzanie pisowni.

Czy w nowym edytorze 11+ też się da to zrobić?

Jak? 

Pomocy Emotikon: Mrugający

Odpowiedź eksperta 3verified_user

Dot.: Polski słownik w nowym edytorze

Wschodząca Gwiazda
Kasia,

Wersje Edytora AdWords 11.0 i nowsze zawierają moduł sprawdzania pisowni tylko w języku angielskim.

Ja póki co używam obu narzędzi na kompieEmotikon: Szczęśliwy Czyli starego edytora i nowegoEmotikon: Szczęśliwy

Wschodząca Gwiazda
Odgrzewam temat, gdyż może się komuś przydać.
W aktualnej wersji AdWords Edytora (i od wersji 11.1) jest już możliwość doinstalowania sprawdzania pisowni w języku polskim.
Trzeba tylko pobrać słownik, wrzucić do odpowiedniego katalogu i zrobić zmianę w konfiguracji.
Szczegóły w tym linku:
https://support.google.com/adwords/editor/answer/94248?hl=pl
Tomasz Ciepłucha

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Tomek co teraz powinienem zrobić... jest plik aff, ale gdzie jest dic? Emotikon: Szczęśliwy Jakkolwiek to brzmi, to nie widzę go Emotikon: Szczęśliwy

Screen Shot 06-30-15 at 08.13 AM.PNG

Dominik Myślak

Magister ✭ ✭ ✭
Dominik - drugi plik pl_PL powinien mieć rozszerzenie .dic - dodaj mu to rozszerzenie (mam wrażenie, że je usunąłeś) a później przekopiuj pliki.

Punkt 4. w pomocy powinien brzmieć "Jeśli nazwa pliku ze słownikiem jest inna niż nazwa pliku .aff, nadaj mu taką samą nazwę (zostaw „.dic” na końcu).
Punkt 6 z kolei (w przypadku mojego tłumaczenia 11.1.2) "W Edytorze AdWords wybierz menu Ustawienia".
Pozdrawiam,
Marek Buraczyński

Najlepszy Współtwórca
Marek dziękuję.... domyślałem się, że to o ten plik chodzi, ale ja tylko postępowałem zgodnie z instrukcją - wypakowałem i taki stan zastałem.
Dominik Myślak

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

zastanowił mnie plik istniejący już w folderze odnośnie en - nie miał rozszerzenia dic - ale mimo to zmieniłem rozszerzenie w pl... niestety słownik nie działał.

Usunięcie rozszerzenia pomogło - teraz słownik działa.

Screen Shot 06-30-15 at 08.51 AM.PNG

Pracuję na win8 ...

Dominik Myślak

Magister ✭ ✭ ✭
U mnie na Win7 działa, gdy są rozszerzenia. Mamy więc opis już dla dwóch wersji Windowsa Emotikon: Szczęśliwy
Pozdrawiam,
Marek Buraczyński

Wschodząca Gwiazda
Sorry, że nie odpisałem.
Ja to w ogóle miałem już te pliki w odpowiednim katalogu, bo kiedyś już próbowałem to podczepić, tylko wtedy nie było jeszcze w ogóle tej opcji konfiguracyjnej.
Ale też - tak jak Marek - mam win 7 i oba pliki są z rozszerzeniami.
W ogóle dziwię się, że nie ma możliwości po prostu pobrania i instalacji słownika z poziomu samego edytora, tylko trzeba to robić ręcznie.
Ale z drugiej strony dobrze, że w ogóle słownik się pojawił, bo wcześniej bardzo ciężko się pracowało.
Tomasz Ciepłucha