AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 214 forumowiczów jest online
Obecnie 214 forumowiczów jest online
Pytania nie pasujące do innych kategorii.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Podgląd i diagnostyka reklam - pozycje poza adwords

Student ✭ ✭ ✭
Czy w Podgląd i diagnostyka reklam pozycje które się wyświetlają w wynikach organicznych i mapach są wiarygodne, czy tylko nastawione to jest stricte na reklamy ?
Odpowiedź eksperta 1verified_user

Dot.: Podgląd i diagnostyka reklam - pozycje poza adwords

[ Edytowane ]
Wschodząca Gwiazda

Zgodnie z tym, co możemy przeczytać na stronie narzędzia do diagnostyki i podglądu reklam:

"Narzędzie podglądu i diagnostyki reklamy umożliwia bezpośrednie wyszukiwanie reklamy, tak jak na zwykłej stronie wyników wyszukiwania Google, bez naliczania dodatkowych wyświetleń reklamy".

Ja z tego wnioskuję, że narzędzie prezentuje takie same wyniki, jakbyśmy korzystali normalnie z wyszukiwarki.

Czasem mogą się trafić jakieś rozbieżności bo dostaniemy odpowiedzi z różnych serwerów Google. Ale generalnie powinno być to samo.

A jeśli chodzi o samo narzędzie, to nie wszyscy wiedzą, że można z niego korzystać bez logowania do AdWords. Jest ono dostępne dla każdego pod adresem:

http://adwords.google.pl/d/AdPreview

Tomasz Ciepłucha

Student ✭ ✭ ✭
Bez logowania chyba się nie da: You are not logged in
Sign in

[ Edytowane ]
Wschodząca Gwiazda

To że w prawym górnym rogu jest napisane "You are not logged in" wcale nie znaczy, że nie można korzystać z narzędzia.
Oczywiście jak nie jesteś zalogowana no to Google nie napisze dlaczego Twoje reklamy się nie wyświetlają (jeśli się nie wyświetlają).
Ale możesz w każdej chwili podejrzeć czy się wyświetlają i na którym miejscu są i nie trzeba się logować.
Po prostu wpisz frazę, określ parametry wyszukiwania - o ile potrzebujesz i kliknij "Podgląd".

Można by powiedzieć, że bez logowania działa sam podgląd bez diagnostyki. 

Ale przydaje się to dla klientów, którzy notorycznie chcą sprawdzać, czy ich reklama się wyświetla i na którym miejscu.

Tomasz Ciepłucha

[ Edytowane ]
Student ✭ ✭ ✭

Ale nie ma wyszukiwarki w tym problem Emotikon: Szczęśliwy

Darmowy hosting zdjęć

Wschodząca Gwiazda

A nie masz przypadkiem jakiegoś AdBlocka lub innego dodatku blokującego reklamy w przeglądarce?

Bo u mnie jest taki widok jak na wstawionym przez Ciebie screenie jak mam włączonego AdBlocka.

Normalnie powinnaś mieć taki widok jak na obrazku poniżej:

Tomasz Ciepłucha

Student ✭ ✭ ✭
Faktycznie Emotikon: Szczęśliwy Nie pomyślałam o tym, bo przy zalogowaniu taki konflikt nie występuje. Dzięki.