Obecnie 211 forumowiczów jest online
Obecnie 211 forumowiczów jest online
Pytania nie pasujące do innych kategorii.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Podejrzane blokady kont

Nowicjusz ✭

Witam Serdecznie!
Czy ktoś ostatnio miał podobnie?

Posiadam konto MCK z Certyfikatem.
Jedno z Moich Kont Podrzędnych zostało zablokowane( na początku Lipca) bez podania przyczyny, gdzie było to duże konto, brak używanych kuponów, żadna witryna nie jest zawieszona, Zero odrzuconych reklam ( przy 235 dużych kampaniach różnych Witryn). Jednym słowem Całkowity brak podstaw do zawieszenia Konta.

Jednak na tym się nie skoczyło Emotikon: Smutny 
Teraz każde nowe Konto zostaje sprawdzane i przechodzą metoda chybił Trafił (czasem przejdzie, czasem nie)

Czy jako MCK nie powinien mnie dotyczyć zakaz zakładania Nowych Kont?

Czy jest jakiś inny sposób prócz odwołań przez formularz do znalezienia przyczyny zablokowania Pierwszego Konta?

Support PL nie jest w stanie mi pomóc (choć bardzo się starają i dziękuje Im za toEmotikon: Szczęśliwy), ponieważ nie otrzymują Informacji z działu reklamowego.

Więc Pytam Co o tym myślicie?

Co do Pierwszego Konta, mam kontakt z moja bezpośrednią konkurencją, ich konta( zapewne bardzo podobne Pod względem tematyki, kampanii ) Zostało zablokowane w ten sam dzień co moje.Czy istnieje szansa, że moje Konto i mojej konkurencji zostało powiązane ze sobą lub kontem trzecim [które mogło być akurat sprawdzane(status sprawdzania powoduje automatyczną blokadę kont podobnych) lub zawieszone] . Czy jest to możliwe? 

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Dot.: Podejrzane blokady kont

Wschodząca Gwiazda
Jeżeli support Google nie jest Ci w stanie powiedzieć czemu masz zablokowane konto(sic!) to tym my tu raczej nie pomożemy- nie wiem czy coś poza ciśnięciem supportu Ci pozostaje.

Jedyne co mnie zastanawia to "przy 235 dużych kampaniach różnych Witryn" czy to znaczy, że na jednym koncie miałeś reklamy kierowane do wielu witryn? Bo jeżeli tak to może jedna z tych witryn narusza jakieś zasady - ale to mimo wszystko jest dziwne ze support by Cie nie poinformował o co konkretnie chodzi.

Wschodząca Gwiazda
A mnie znów zastanawia to, że piszesz o konkurencji, której te konto zablokowano. Co jest tematem kampanii?

Nowicjusz ✭
Z Informacji z Suportu PL wiem, że jeszcze nie mieli takiej sytuacji, żeby konto zostało zablokowane w ten sposób i dla nich tez to wielki problem...
Faktycznie 235 kampanii na różne witryny, lecz żadna nie jest zawieszona itp.
jako powód zawieszenia konta na początku były płatności / później dostałem informacje, że oszustwo Systemu Adwords ( jak wspominałem wcześniej, nie używałem Kuponów itp. Płatności automatyczne)

Nowicjusz ✭
Temat prosty kampanie z sieci afiliacyjnej z która współpracuje(brak niedozwolonych reklam), to ich konto zostało zawieszone, z tego samego powodu co Moje. Powód sugeruje powiązanie z innym kontem

Wschodząca Gwiazda
Dziwna sprawa... nie wiedza za co ale masz bana, więc dopóki się nie dowiedzą to chyba powinni odblokować,ale pewnie nie mogą i tym samym obie strony przegrywają.

Magister ✭ ✭ ✭
Maciej,
mam wrażenie, że możesz mieć problem podobny do opisanego w temacie https://www.pl.adwords-community.com/t5/Zarz%C4%85dzaj-reklamami/Zawieszone-konto-Adwords-z-powodu-n... - dużo reklamowanych witryn w tym jedna z problemem, a następnie zawieszanie kont przy próbie przeniesienia na inne konto witryny reklamowanej razem z tą, która miała problem.

Być może jako "dwieściektórąś" do konta dodałeś stronę przenoszoną z zawieszonego konta i pomimo tego, że witryna sama w sobie jest ok, to i tak przyniosła problem do Ciebie.

Niestety nie wiem, czy tak jest rzeczywiście.
Pozdrawiam,
Marek Buraczyński

Nowicjusz ✭
Jest to trochę inna sytuacja
Faktycznie rok temu zostały zawieszone moje 3 konta z powodu naruszeń reklamowych, jednak wszystkie zostały odblokowane i uznane za błąd algorytmu(jednak były to inne konta)
Konto które zostało zawieszone w tym roku jako pierwsze było nie związane z żadnym moim poprzednim kontem( tzn. nie miałem aktywnego, żadnego innego zawieszonego konta)

Mimo, że jest bardzo wiele różnych witryn, żadna nie jest zawieszona i z tego co udało mi się dowiedzieć od Supportu PL zawieszenie nie jest spowodowane zasadami reklamowymi

Czy jest jakiś sposób by ominąć problem? ( na początku nawet support Pl polecał mi zakładanie nowych kont, jednak doprowadziło to do zaostrzenia działania algorytmu)