Obecnie 112 forumowiczów jest online
Obecnie 112 forumowiczów jest online
Pytania nie pasujące do innych kategorii.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Oszukują na reklamach ?

Nowicjusz ✭

Na moim forum pojawiły się dziwne reklamy Adwords . Przykładem może być  jednostka oznaczona :  yousave.pl

Nie klikałem w nią, ale jak wpisze się do przeglądarki : yousave.pl  to taka strona nie istnieje.

Zastanawiam się czy mam jakikolwiek zarobek z takiej reklamy ? Czy czasem nie zabierają mi miejsca tylko miejsca ? a może tak naprawdę reklamy kierują gdzieś, zabierają ruch, ale nic z tego nie mam ?

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Dot.: Oszukują na reklamach ?

Wszechwiedzący ✭
Jeśli to reklamy Adwords a problemem jest jedynie to, że zawierają w jakiejś formie nieistniejący adres internetowy to nie ma powodów do paniki - kasa płynie jak do tej pory szerokim strumieniem, o ile reklamy są klikane.
________
Booguś

Magister ✭ ✭ ✭
Mirosław - to pytanie jest raczej na forum AdSense a nie AdWords (bo pytasz o zarobki w programie AdSense), ale Bogumił dobrze Ci odpowiedział. Wyświetlany adres nie jest równy adresowi, na który trafi osoba klikająca w link (ze względu na ograniczoną ilość znaków w wyświetlanym adresie Google wymaga tylko zgodności domeny głównej, nawet subdomena już nie musi się zgadzać). Dodatkowo za kliknięcia w reklamy AdSense nie płaci Ci właściciel strony, ale Google. Reklamodawca natomiast w ramach AdWords wpłaca pieniądze na konto Google.
Pozdrawiam,
Marek Buraczyński

Nowicjusz ✭
Wolałem zadać pytanie na forum Adwords. Intreresuje mnie kwestia czy robią to zgodnie z regułami Adwords. Chciałem zobaczyć co to za strona się reklamuje i co tam jest, atu niestety nic nie znalazłem, także nie wiem nawet czy nie reklamują czegoś nieregulaminowego.

Druga kwestia jaka mnie interesuje to jest taka, czy taki dziwny reklamodawca nie oszukuje Googla i mnie reklamując właśnie taką pustą stronę. Zobaczcie, że pod tym adresem nie ma nic zaindeksowanego w google - komenda site:yousave.pl pokazuje zero wyników. To jest zatem jakiś wałek. Nie mówcie, tylko, że nie da się oszukać Googla w tym adwordsów, bo niczego nie da się nigdy wykluczyć. Obserwuję tę dziwną reklamę na wielu obcych mi serwisach i jakoś nie wierzę, że wydają majątek na Adwordsy i, że im się to opłaca. Nie wierzę, że przebijają kasę na reklamę w stosunku do innych wielkich znanych firm finansowych, których reklamy wyświetlają się niżej niż to yousave.

Najlepszy Współtwórca
Czasem Klient, który się reklamuje w AdWords nawet nie wiem, że w danym momencie strona przestałą mu działać.

W regulaminie adwords jest jasno napisane, że reklamy powinny prowadzić do strony działającej - wręcz strona w budowie spowoduje odrzucenie reklam - kwestia jak szybko będzie to wyłapane i reklamy przestaną działać.
Dominik Myślak

[ Edytowane ]
Magister ✭ ✭ ✭

Mirosław: pewnie wiesz, że w AdSense możesz zablokować wyświetlanie reklam z danej domeny oraz z danego konta AdWords i problem na Twoim forum "zostanie rozwiązany".

Jeśli natomiast chodzi o ten przypadek to:
1. Dominik słusznie zwrócił uwagę, że reklamodawca może nie zauważyć momentu, gdy strona przestanie mu działać (problemy serwera, błędy...)
2. Reklamowana strona na prawdę nie musi znajdować się pod adresem www.domena.pl - może to być www.super-ekstra-cudowne.domena.pl/reklama-na-adwords-tuta-bedzie/a/24/wersja-ostateczna.php (w takim przypadku wyświetlenie tylko domena.pl w adresie wyświetlanym jest przepuszczane przez Google AdWords)
3. Strona nie działa, a w sieci pojawiają się opinie typu "Ktoś wykupił reklamy Google AdWords pod reklamę strony zbierającej dane osobowe. (...) Z jej treści wynika, że jest to spółka akcyjna ale w rejestrze KRS nie figuruje." Dalej jest sugestia, że to temat dla Policji, więc to może rzeczywiście być już koniec funkcjonowania tego serwisu.

Pozdrawiam,
Marek Buraczyński

Nowicjusz ✭
Blokada w Adsense to żadne rozwiązanie jeśli zaczyna się scenariusz powielać . Zgłaszanie naruszeń Adwords też jest Syzyfową pracą ,bo walka z wiatrakami.

Jak koniec funkcjonowania tego pseudoserwisu jak wszędzie są ich reklamy.

Spoko, widzę, że tutaj jest tak samo jak na innych forach googla. Same wielkie i mądre głowy. Oczywiście nie ma w tym nic złego, problem tylko taki, że nikomu nie chce się wgłębiać w konkretny temat.

Magister ✭ ✭ ✭
Mirosław: koniec serwisu nie ma nic wspólnego z końcem reklam (i odwrotnie). Reklamy wyświetlają się od momentu ich zatwierdzenia (najczęściej automatycznego bez sprawdzania treści na danej stronie) do wystąpienia jednej z następujących sytuacji:
1. zablokowanie przez Google (np. za naruszenie zasad, w tym oszustwa oraz błąd 404 na stronie docelowej - dziś jest 403 na głównej, a to nie to samo)
2. wyczerpania się środków (przedpłaty) na koncie AdWords lub braku środków na podpiętej karcie
3. ręcznego wstrzymania reklam/zakończenia kampanii przez właściciela danego konta AdWords

Jeśli zaś chodzi o wgłębianie się w ten temat, to jest to zajęcie dla Policji (jeśli naruszone zostało prawo), pracowników Google (jeśli są naruszone zasady AdWords) itd.
Na forach są użytkownicy, którzy korzystają z narzędzi Google, ale w zdecydowanej większości nie są pracownikami Google i nawet gdybyśmy chcieli to nie możemy się wgłębić Emotikon: Mrugający
Pozdrawiam,
Marek Buraczyński