Obecnie 166 forumowiczów jest online
Obecnie 166 forumowiczów jest online
Pytania nie pasujące do innych kategorii.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Oświadczenie o wyświetlaniu się reklam

Magister ✭

Prowadzę reklamę w jednym z projektów unijnych. W związku z kampanią w sieci reklamowej poproszono mnie o oświadczenie od właścicieli serwisów, że reklama rzeczywiście się u nich ukazała. Czy ktoś spotkał się z czymś takim? Emotikon: Szczęśliwy Są jakieś artykuły w supporcie Google na ten temat?

Dot.: Oświadczenie o wyświetlaniu się reklam

Najlepszy Współtwórca

Każdy projekt unijny ma jakieś swoje wytyczne bądź opiekunów - bądź Panie w urzędzie, które nie mają zielonego pojęcia na czym polega usługa i wymagają rzeczy, których nie da się uzyskać, albo są bardzo trudne do uzyskania.

Czy nie wystarczy im raport z konta adwords o wyświetleniach/kliknięciach na danych stronach docelowych?

Czy w ogóle właściciel takiego portalu ma możliwość wyciąginęcia takich danych z adsense? (nie wiem bo nie stosuje stąd pytanie).

Dominik Myślak

Wschodząca Gwiazda
Prowadzę na co dzień takie kampanie. Ponieważ, że to są środki unijne musi zostać odpowiednio udokumentowane ich wydanie - zgodnie z założeniami. Jeśli podana była sieć GDN to zwykle w takim przypadku podsyłam raport + screeny z witryną i miejscem gdzie reklama się wyświetlała. Czasem to jest trudne w przypadku kampanii z podziałem na region/miasto poza moim zasięgiem, ale z tym też można sobie poradzićEmotikon: Szczęśliwy

Takie wymogi - zatem odpowiadając na Twoje pytanie - tak to normalneEmotikon: Mrugający

Wschodząca Gwiazda
W zakładce "sieć reklamowa" masz "miejsca docelowe" - tam masz informacje gdzie i za ile wydarzyło się kliknięcie ;-). Z doświadczenia to w zupełności wystarcza jako dowód wydania kwot z dotacji - oczywiście generuj raporty w pdf.

Adaśko