AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 236 forumowiczów jest online
Obecnie 236 forumowiczów jest online
Pytania nie pasujące do innych kategorii.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Obsługa klienta podczas bezpłatnej opieki Ad Words

[ Edytowane ]
Nowicjusz ✭ ✭

Witam,

piszę tego posta, bo może coś podpowiecie jak podejść do tematu...

 

Konto na Ad Words założone zostało w kwietniu 2016, wszystko na początku było naprawdę super świetnie. Jak zorientowali się, że konto stoi puste (nie było żadnej kampanii i przedpłaty, bo dopiero czytałam w internecie jak się do tego zabrać i czy warto) to telefony mi się urywały, przypisali mi zaraz do konta opiekuna, temat sprawnie ruszył po majówce 4 maja, najpierw zaprojektowali kampanię OPT DSA, nie działała, więc ruszyła druga OPT Kampania Search. Niedługo potem zaczęły się schody, z niewiadomych przyczyn zmienili nam opiekuna, nowemu wszystko szło oporniej, na koniec maja nagle kontakt się urwał, pisałam, dzwoniłam do opiekuna i budującego, ze strony Ad Words nie było żadnego kontaktu, po 3 tygodniach dopiero na centrali rozbrajająco poinformowano mnie, że opiekun już u nich nie pracuje i że nie ma kto się nami zająć, na moją prośbę przypisali nam nową osobę (w ogóle ten okres można określić jako jakąkolwiek "opiekę"?, bo w tym czasie moje problemy na szczęście rozwiązywało Forum Reklamodawców - za co Wam wielkie dzięki). I tak znów było chwilę w porządku, od 23 czerwca bodajże znów ruszyliśmy wreszcie z oceną i optymalizacją pierwszej kampanii, która chodziła kiepsko, zaproponowano mi kampanię GDN, zleciłam banery, kolejna szczęśliwie kampania ruszyła, wszystko było ok, włączyliśmy Remarketing, odbyło się kilka rozmów z nowym opiekunem, później kontakt zaczął się rwać, jedna umówiona rozmowa bez uprzedzenia nie odbyła się w ogóle, opiekun odezwał się dopiero na drugi dzień (mailowo oczywiście żeby umówić kolejny termin rozmowy za X dni). Bezpłatną opiekę mieliśmy przewidzianą bodajże do 2-3 sierpnia, gdzie 1 sierpnia zaczynałam długi urlop. Byliśmy umówieni na zaprojektowanie kampanii na YT na zakończenie współpracy, filmik zaprojektowany, wstawiony na kanał, 26 lipca miała się odbyć ostatnia rozmowa, niestety nie odbyła się o czym uprzedziłam opiekuna, ponieważ z przyczyn prywatnych musiałam wyjść z pracy tego dnia, natomiast opiekuna miało nie być w pracy do końca tygodnia więc zostały ostatnie dni bezpłatnej opieki - podczas mojego urlopu.. 

Pozostało 5 dni bezpłatnej opieki, wszystko co mogłam zrobić, z mojej strony jako klienta zostało wykonane, połączyłam kanał z Ad Words, umieściłam reklamę, poprosiłam o kontakt z opiekuna w razie jakichkolwiek braków, pierwsze 3 dni urlopu pilnowałam tematu z telefonem w ręku i odpalonym służbowym laptopem, niestety opiekun więcej się do mnie nie odezwał, nawet krzywym mailem "dziękujemy za współpracę", ostatnią wiadomość dostałam 26 lipca (gdzie jeszcze było 5-6 dni bezpłatnej opieki na koncie...).

Ja wiem, że to jest BEZPŁATNA OPIEKA więc cudów nie wymagam, na pewno mają dużo takich klientów, ale jak się na coś umawiamy no to jednak... Zrozumiałabym jakbym usłyszała, że w ostatnim tygodniu to opiekun nie będzie się tym zajmował. Prawda też jest taka, że nic ponad zaprojektowanie schematów 3-4 różnych kampanii (w tym jedna w ogóle nie działała) nie udało mi się uzyskać od bezpłatnego opiekuna, nawet w sumie na żywo podczas rozmowy nikt mi nie wytłumaczył jak mam pracować z AdWords, a pewnie gdybym się nie upomniała to po miesiącu by już nikt się w ogóle nie odezwał jak drugi opiekun odszedł z pracy.

Wczoraj po powrocie z urlopu próbowałam ponownie nawiązać kontakt z opiekunem - mailowo i telefonicznie, bez skutku. Zadzwoniłam na centralę - rozmawiałam z dwiema osobami - żadna nie rozwiązała problemu, wszystkie twierdziły, że to nie ich działka, ale też nie wiedziały do kogo przełączyć, jedyne co wyniosłam z tej rozmowy to gdzie mogę napisać paszkwila do Google o jakości obsługi i że przełożony da naganę pracownikowi. Przecież co mnie to może obchodzić i co ja będę z tego miała? Jedyne co mnie interesuje to czy zrobią mi kampanię, na którą byłam umówioną podczas bezpłatnej opieki, gdzie z mojej strony wszystko jest gotowe i czeka od lipca...

A i odezwą się do mnie podobno, więc czekam od wczorajszego poranka na jakąkolwiek ich reakcję.. Dam Wam znać czy w ogóle pamiętali o mnie czy temat się urwie.. Emotikon: Mrugający

 

 

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Dot.: Obsługa klienta podczas bezpłatnej opieki Ad Words

Najlepszy Współtwórca
Nie chce tu nikogo bronić. Pewne elementy zostały zaniedbane w Twoim przypadku - to jest pewne, stąd prośba o napisanie "paszkwila" do Google o jakości obsługi, ponieważ ta bezpłatna opieka jest prowadzona przez zewnętrzną firmę współpracującą z Google. Google po takich mailach może wyciągać wnioski i reagować.

Natomiast jak już zauważyłaś, to darmowa opieka i zapewne mają bardzo dużo kampanii do opieki. Ich zadaniem jest pomoc w przygotowaniu kampanii i zapewne jej optymalizacji, ale jak zauważyłaś, nie trwa to wiecznie.

Wydaje mi się, że powinnaś w tych początkowych miesiącach skupić się na kampanii w sieci wyszukiwania i jako następną użyć kampanii remarketingowej w sieci reklamowej - dobrze przygotowanej, a nie np. tylko na listę wszyscy użytkownicy. Można bardziej ograniczyć ruch na remarketingu, by trafiać do bardziej zaangażowanych użytkowników.

Te dwie kampanie powinny być dla Ciebie podstawą na początku, byś i Ty miała czas na doszkolenie się w ich prowadzeniu - czyli poczytaniu i np. pytaniu nas na forum.

Według mnie chciano Ci zaoferować o wiele za dużo na początek - wiedząc, że później zostaniesz z tym wszystkim sama.
Dominik Myślak

Dot.: Obsługa klienta podczas bezpłatnej opieki Ad Words

Nowicjusz ✭ ✭
Nie wiedziałam, że Google zleca bezpłatną opiekę firmom zewnętrznym, dobrze wiedzieć. Skargę dodatkowo napiszę jak tak, chociaż w moim przypadku to pewnie nic nie zmieni.
Mam 3 kampanie: w sieci wyszukiwania, sieci reklamowej - z określonymi miejscami docelowymi i remarketingową - bez określenia miejsc docelowych.
Reklamowany produkt jest niszowy, związany z mniej popularną branżą, skierowany raczej do specjalistów, marketingowo w AdWords to się słabo kręci mimo remarketingu i określenia miejsc docelowych. Stąd była propozycja opiekuna na kampanię na YT i reklamę przed wybranymi filmami firm związanych z branżą..

Dot.: Obsługa klienta podczas bezpłatnej opieki Ad Words

Najlepszy Współtwórca
Przyczyn braku zainteresowania może być wiele. Nie znamy sytuacji na koncie Emotikon: Szczęśliwy
Dominik Myślak

Dot.: Obsługa klienta podczas bezpłatnej opieki Ad Words

Nowicjusz ✭ ✭
Czyli zostałam zostawiona z przysłowiową ręką w.. I pozostaje mi zapłacić komuś za opiekę albo odpuścić sobie reklamę w AdWords?

Dot.: Obsługa klienta podczas bezpłatnej opieki Ad Words

Najlepszy Współtwórca
Braku zainteresowania potencjalnych Klientów - biorąc pod uwagę działające kampanie.

Pomoc w prowadzeniu kampanii AdWords zapewne nie będzie cały czas. Warto wtedy mimo wszystko poczytać o systemie AdWords i każdym z rodzajów kampanii jaki chcesz prowadzić. Czym prędzej to zrobisz, tym łatwiej Ci będzie zrozumieć, dlaczego na koncie "coś" zostało zrobione tak czy inaczej.
Co więcej... da Ci możliwość rozmowy z opiekunem, osobą która zajmuje się kontem, bądź będzie to robić w przyszłości na temat trafności rozwiązań, a przede wszystkim wyciągać wnioski i je analizować.

Pamiętaj, że świadomość produktu obroni Cię przed nietrafnymi decyzjami, czyli niepotrzebnymi wydatkami.

Nie musisz na koncie prowadzić wszystkich tych kampanii - będzie to zależało tylko od Ciebie i w każdej chwili możesz te kampanie wstrzymywać bądź uruchamiać.
Natomiast nadal uważam, że chcąc samemu prowadzić kampanie AdWords - bo pomoc opiekuna przy tworzeniu kampanii to jedno - wymaga od Ciebie wiedzy na temat produktu.
Dominik Myślak