AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 219 forumowiczów jest online
Obecnie 219 forumowiczów jest online
Pytania nie pasujące do innych kategorii.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Nowy wygląd i nowe API dla Tag Managera

Wschodząca Gwiazda

Na stronie https://tagmanager.google.com dostępna jest już nowa wersja interfejsu dla Google Tag Managera.

 

Jest to na razie wersja beta, ale jak możemy dowiedzieć się z lektury artykułu na stronie https://support.google.com/tagmanager/answer/4605576 w styczniu 2015 roku wszystkie konta i kontenery zostaną przeniesione do nowego interfejsu, a stary przestanie być dostępny.

 

Nowy interfejs oprócz zmiany wyglądu niesie za sobą kilka innych zmian, takich jak np. zmianę nazewnictwa dla reguł i makr. Nowe nazwy angielskie to odpowiednio trigger i variable - co wydaje się być bardziej intuicyjnym nazewnictwem, w szczególności dla nowych użytkowników.

 

Zmienne (dawne makra) zostały pogrupowane i możemy zdecydować, które z nich mają być dostępne dla naszego kontenera.

 

 

Oczywiście mamy dalej możliwość tworzenia własnych zmiennych, których tworzenie ma nam usprawnić przyjemnie wyglądający kreator.

 

 

W podobny sposób odbywa się konfigurowanie nowych triggerów (dawnych reguł).

 

 

Taki sposób zarządzania powinien przyczynić się do zwiększenia popularności GTM wśród osób, które jak do tej pory nie miały pozytywnych wrażeń z korzystania z dotychczasowego interfejsu,a wszystkim pozostałym na pewno usprawni pracę.

 

Niestety Google na razie nie daje możliwości migracji dla już istniejących kont - funkcjonalność ta ma być dostępna już wkrótce.

 

W nowym interfejsie możemy jednak zakładać już nowe konta i w ramach nich tworzyć nowe kontenery.

 

Tomasz Ciepłucha
Odpowiedź eksperta 1verified_user

Dot.: Nowy wygląd i nowe API dla Tag Managera

Magister ✭

Dzięki Tomasz za obszerne opisanie nowych funkcjonalności Tag Managera. Pozostaje nam poczekać, aż nowy interfejs będzie dostępny dla wszystkichEmotikon: Szczęśliwy

Pozdrawiam,

Karolina

Dot.: Nowy wygląd i nowe API dla Tag Managera

Wschodząca Gwiazda
Dostępny to on jest dla wszystkich, tyle że wciąż tylko po angielsku i chyba cały czas to jest beta, ale nie zauważyłem żadnych problemów - póki co.
Wydaje mi się, że warto - szczególnie dla nowych implementacji - stosować już nowy interfejs, bo i tak za niedługo czeka nas przymusowa przesiadka, a nowy interfejs wymaga przestawienia się, bo sporo rzeczy jest innych.
Tomasz Ciepłucha