Obecnie 298 forumowiczów jest online
Obecnie 298 forumowiczów jest online
Pytania nie pasujące do innych kategorii.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Mierzenie telefonów ze strony www

Student ✭

Witam, mam pytanie, czy do kodów dostarczanych przez Google można dodawać własne formatowania dla nr telefonu na www (czcionki, kolory itp.) - czy macie doświadczenie, czy wtedy kod również zadziała i nr tel będzie podmieniany?

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Dot.: Mierzenie telefonów ze strony www

Wschodząca Gwiazda
Do samych kodów nie musisz dodawać formatowania. Kod Google podmienia tekst na stronie (numer telefonu). Natomiast sam wygląd formatowania numeru się nie zmienia, bo o tym decyduje np. klasa stylów CSS.
Aczkolwiek nawet jeśli bezpośrednio w kodzie użyjesz innego formatowania dla numeru i określisz jakieś style to też się nic nie stanie.
Tomasz Ciepłucha

Student ✭
Czyli tak jak myślałam - nie będzie mieć to wpływu Emotikon: Szczęśliwy Dziękuję za szybką odpowiedź Emotikon: Szczęśliwy

Student ✭
Witam mam jeszcze pytanko, czy w przypadku wstrzymania pomiaru telefonów, wystarczy zmienić typ rozszerzenia w kampanii - na mój nr telefonu i to poskutkuje tym, że na stronie nie będzie on podmieniany? Czy trzeba usunąć ze strony uprzednio dodane kody śledzące połączenia?

Wschodząca Gwiazda
Nie jestem pewien czy to wystarczy. Na stronie pomocy w wymaganiach dot. możliwości śledzenia połączeń ze strony nie jest napisane, że w rozszerzeniu należy włączyć numer Google do przekazywania połączeń.
Dla bezpieczeństwa lepiej usunąć kod ze strony lub przynajmniej zmienić klasę/id css elementu w którym znajdował się podmieniany numer telefonu.
Tu są te wymagania, o których piałem powyżej:
https://support.google.com/adwords/answer/6095883?hl=pl
Tomasz Ciepłucha

Wschodząca Gwiazda
Sprawdziłem to i po zmianie ustawień w rozszerzeniu na "Mój numer telefonu" numer przekierowania nadal jest wyświetlany na stronie internetowej.
Tomasz Ciepłucha

Student ✭
Właśnie, u mnie ten sam efekt. Szkoda, że zmiana w ustawieniach nie jest wystarczająca, bo wtedy można by płynnie regulować testy, bez każdorazowej ingerencji informatyka. Dziękuję za pomoc. Emotikon: Szczęśliwy

Student ✭
Czy mogłabym Cię prosić jeszcze o podpowiedź ? Emotikon: Szczęśliwy

Czy jeśli ustawię konwersję tel. na długość 0 sekund, to czy wówczas nieodebrane połączenie także zarejestruje się jako konwersja? Zależy mi, by poznać słowa kluczowe, z których była w ogóle intencja telefonu, niezależnie od faktycznej rozmowy.

Wschodząca Gwiazda
Prosić zawsze można Emotikon: Szczęśliwy
Takiej opcji, o której piszesz, nie testowałem, ale Ty zawsze możesz. Wydaje mi się, że jeśli skonfigurujesz czas na 0 sekund wówczas jako konwersje będzie liczona każda próba połączenia, czyli wybranie numeru przekierowania.

Ale jeśli interesuje Cię ilość kliknięć w numer telefonu bez względu na to, czy doszło do wybierania numeru (bo to przecież nie to samo), czy nie to możesz skorzystać z segmentu "Typ kliknięcia".
Będziesz tam mieć wyszczególnione między innymi Reklamy typu „kliknij, aby połączyć” w sieci komórkowej.
Natomiast informację o tym ile było w ogóle połączeń, bez względu na czas, znajdziesz włączając kolumnę "Połączenia telefoniczne" - ale ta kolumna jest dostępna na poziomie grup reklam i kampanii. Również w wymiarach mamy dane dot. szczegółów połączeń, ale znów nie zidentyfikujemy, które słowa inicjują połączenia. Więc pozostaje chyba segment "Typ kliknięcia".
Tomasz Ciepłucha

Student ✭
Dzięki za informacje.
Tak, oczywiście testuję. Zaniżyłam do 0 sekund, ale nadal ilość połączeń jest większa, niż konwersji, więc chyba nie działa. Mam nadzieję, że to jest tylko ustawienie w panelu i nie trzeba podmieniać kodu na www, bo to by było uciążliwe dość. Emotikon: Szczęśliwy
Co do info, o których piszesz, coś to nam oczywiście mówi, szkoda tylko, że niezbyt wiele. Emotikon: Mrugający Z tego co widzę większość połączeń jest inicjowanych inaczej, niż przez "kliknij by połączyć", czyli zapewne po odwiedzeniu strony.
Pozdrawiam.

Student ✭
Hej, mam jeszcze pytanie Emotikon: Szczęśliwy Co w przypadku, gdy na stronie są dwa lub więcej różnych nr telefonów, które chcemy zmierzyć? Wtedy pewnie dobrze, by zostały podmienione wszystkie. Czy stosujemy wtedy osobne tagi z AdWords i wszystkie umieszczamy w kodzie? To zadziała?

Wschodząca Gwiazda
Takiego rozwiązania nie testowałem. Ale przyznam szczerze, że nie wydaje mi się to możliwe, żeby po użyciu dwa razy kodu, byśmy otrzymali dwa różne numery przekierowań.
Prawdopodobnie zostanie nam przydzielony jeden numer za każdym razem lub zadziała tylko jedna podmiana.
A możesz wyjaśnić jaka byłaby w ogóle tego idea? Czy o to chodzi, że masz numer telefonu w dwóch miejscach na stronie i chcesz się dowiedzieć, który jest bardziej widoczny - w sensie, na który ludzie by częściej dzwonili?
Tomasz Ciepłucha

Student ✭
Na stronie Kontakt mam trzy różne numery do działu handlowego. Chciałabym zmierzyć połączenie na każdy z nich.

Wschodząca Gwiazda
Obawiam się, że jedynym sposobem, by się dowiedzieć, czy to zadziała, jest przeprowadzić test.
Natomiast ja osobiście uważam, że zdecydowanie lepiej jest mieć na stronie tylko jeden numer udostępniany dla klientów - jeden, ale bardziej wyeksponowany - wówczas osoba odwiedzająca stronę nie ma problemu z wyborem, na który powinna zadzwonić Emotikon: Szczęśliwy
Tomasz Ciepłucha