AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 240 forumowiczów jest online
Obecnie 240 forumowiczów jest online
Pytania nie pasujące do innych kategorii.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Mierzenie telefonów a optymalizacja kampanii

Student ✭

Witam

Od niedawna stosujemy w kampanii numer przekierowania Google - zarówno w rozszerzeniu reklamy, jak i na stronie www. Ze względu na stosunkowo wysokie koszty kliknięć i zdecydowaną przewagę kontaktów telefonicznych, zależy nam na wytypowaniu słów kluczowych, z których były telefony.

Natomiast statystyki połączeń są gromadzone na poziomie kampanii i grup reklam, co jest mało przydatne - mimo, że mam precyzyjne grupy reklam, jednak w każdej z nich znajdzie się kilka do kilkunastu słów kluczowych.

Czy ktoś z Was optymalizował już kampanie pod tym kątem i jak sobie poradziliście z wyciąganiem tych, jak mi wydawało, podstawowych danych?

Czy można dodatkowo rozróżnić liczbę konwersji z rozszerzeń połączeń od połączeń po przejściu do witryny?

Z góry dziękuję za wskazówki.

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Dot.: Mierzenie telefonów a optymalizacja kampanii

[ Edytowane ]
Wschodząca Gwiazda

Cześć.
Możesz skorzystać z segmentacji będąc na karcie Słowa kluczowe.
Dwa rodzaje segmentów, które Ci polecam to Konwersje > Nazwa konwersji - jeśli masz dobrze skonfigurowane śledzenie konwersji z połączeń telefonicznych wówczas będziesz widzieć oddzielnie "Połączenie telefoniczne ze strony" oraz "Połączenie telefoniczne z reklam" (zależy jak nazwałaś swoje konwersje).
Drugi przydatny segment to "Typ kliknięcia" dzięki któremu będziesz wiedzieć ile było dla poszczególnych słów kluczowych kliknięć: Reklamy typu „kliknij, aby połączyć” w sieci komórkowej i ile dla nich konwersji.

Tomasz Ciepłucha

Student ✭
Dziękuję za odpowiedź. Emotikon: Szczęśliwy

A czy spotkałeś się z opóźnieniami w gromadzeniu szczegółów dotyczących konwersji tel.?

Aktualnie - patrząc na statystyki z paru ostatnich dni - na poziomie grup reklam mam 5 konwersji z Połączeń telefonicznych natomiast, na karcie słowa kluczowe widnieje tylko 1 konwersja...Zastanawiam się, skąd takie rozbieżności i jak wyciągać poprawne wnioski o skuteczności.

Wschodząca Gwiazda
Ale na jakie dane konkretnie patrzysz - to znaczy co porównujesz z czym?
Mogłabyś wrzucić jakieś częściowe zrzuty ekranów, na których było by widać nagłówki kolumn i wiersze tego, co porównujesz?
Tomasz Ciepłucha

Student ✭

Na widoku grup reklam:

grupy-reklam.jpg

Przy czym jedyne konwersje jakie aktualnie zbieram to te z przekierowania połączeń.

Czy te dane nie powinny być więc takie same w obydwu kolumnach?

Po przejściu na słowa kluczowe, mam już dane tylko z kolumny konwersje, czyli

dane o jednej konwersji.

Czyli mam wrażenie, że to przekierowanie połączeń fajnie działa, ale nie jestem w stanie

stwierdzić dla jakich słów. Emotikon: Smutny

[ Edytowane ]
Wschodząca Gwiazda

Wartości w kolumnach Połączenia telefoniczne oraz Konwersje nie muszą być tożsame, gdyż w kolumnie połączenia telefoniczne masz uwzględnione wszystkie połączenia, niezależnie od czasu ich trwania. Natomiast w zależności od tego jak została zdefiniowana u Ciebie konwersja telefoniczna nawiązanie połączenia wcale nie musi oznaczać konwersji.

Wejdź na kartę Narzędzia > Konwersje i sprawdź jak masz zdefiniowaną konwersje dla połączeń telefonicznych (poniżej przykład w którym konwersja zostaje zliczona dopiero gdy rozmowa trwa 30 sekund lub więcej)

polaczenia telefoniczne z reklam.png

Natomiast ta konwersja, która widnieje u Ciebie w kolumnie Konwersje w ogóle nie musi być konwersją z połączenia. Jak użyjesz segmentu Konwersje > Nazwa konwersji to będziesz wiedzieć co to za konwersja.

Tomasz Ciepłucha

Student ✭
Faktycznie - konwersję miałam ustawioną na 60 sekund. Zaniżyłam tę wartość, by zbierać więcej danych. Emotikon: Szczęśliwy

Natomiast ta zmierzona konwersja jest właśnie konwersją z połączenia, bo, jak wspominałam wcześniej, zrezygnowałam ze śledzenia konwersji innego typu. Ale myślę, że dzięki informacjom od Ciebie, będę mogła rozszerzyć ponownie mierzenie konwersji.

Dziękuję Ci bardzo! Emotikon: Szczęśliwy

Wschodząca Gwiazda
Bardzo się cieszę, że mogłem pomóc Emotikon: Szczęśliwy
Tomasz Ciepłucha