AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 213 forumowiczów jest online
Obecnie 213 forumowiczów jest online
Pytania nie pasujące do innych kategorii.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Miejsce docelowe optad360.com

Nowicjusz ✭ ✭

Prowadzę kampanię w sieci reklamowej kierowaną na tematy + słowa kluczowe. Zauważyłam, że ponad 20% wszystkich kliknięć jest zanotowanych na optad360.com. Czy ktoś się spotkał z tym miejscem?

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Dot.: Miejsce docelowe optad360.com

Wschodząca Gwiazda
http://optad360.com/#kim-jestesmy możemy wyczytać, że "OptAd360 jest oficjalnym Partnerem Google AdExchange. ".
Czyli jest to jakaś sieć wydawców reklam z którą współpracuje Google i pewnie dlatego w raportach widnieje nazwa sieci.
Jeżeli masz wątpliwości co do jakości ruchu generowanego z tych miejsc to dodaj je do wykluczeń. Ja bym tak zrobił, skoro nie wiadomo gdzie dokładnie i w jaki sposób są prezentowane moje reklamy. Chyba że jakość ruchu jest wysoka w porównaniu z innymi miejscami.
Tomasz Ciepłucha

Nowicjusz ✭ ✭
Dziękuję za odp Tomaszu. Początkowo wykluczyłam ponieważ, tak jak piszesz, nie mam pewności co do tego ruchu. Jednak to miejsce dobrze konwertuje i teraz zastanawiam się nad jego powrotem i dalszej obserwacji.
Pozdrawiam,

Magister ✭ ✭ ✭
Ewo, ja bym - szczególnie przy dobrych konwersjach - przywrócił to źródło ruchu. Tego typu sieci proponują różnym serwisom zastąpienie ich własnych kodów AdSense, kodem reklamowym należącym do sieci oraz podpowiadają jak takie reklamy wyeksponować w serwisie. W zamian często biorą procent od dodatkowych przychodów, więc opłaca im się współpraca przede wszystkim z większymi serwisami, czyli Twoje reklamy poprzez nich powinny wyświetlać się w zadowalający Cię sposób.
Pozdrawiam,
Marek Buraczyński