AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 306 forumowiczów jest online
Obecnie 306 forumowiczów jest online
Pytania nie pasujące do innych kategorii.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Międzynarodowa kampania AdWords

Nowicjusz ✭ ✭ ✭

Stoję przed zadaniem zbudowania międzynarodowej kampanii AdWords (skierowanej na konkretne kraje). 

Czy możecie polecić mi jakieś artykuły (best practices) najlepiej u źródła (tj. od ludzi ściśle związanych z AdWords lub mających w tym duże doświadczenie)?

Nie pierwszy raz robię tego typu kampanię. Niemniej, tym razem spotkałem się z argumentem, aby w tym przypadku, dla każdego kraju stworzyć osobne konto AdWords. Argumentacja jest taka, że: a) łatwiej będzie zarządzać budżetem (i np. błyskawicznie wstrzymać kampanię) dla danego rynku, b) kampania dla każdego kraju będzie kierowana na inną domenę (inne TLD).

Organizacyjnie, nie miałbym żadnego problemu z keirowaniem i optymalizacją bardzo rozbudowanej kampanii skierowanej na różne kraje, ale może ten pomysł z kontami to jest jakaś myśl? 

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Dot.: Międzynarodowa kampania AdWords

Wschodząca Gwiazda
Mnie się wydaje, że organizacyjnie to najłatwiej będzie stworzyć na jednym koncie kampanie dla poszczególnych krajów.
Argumenty dosyc łatwo obalić imho, przecież na poziomie kampanii tez mozna budżetami zarządzać bezproblemowo, a domena musi być tylko taka sama na poziomie pojedyńczej grupy reklam, więc to też nie problem.

[ Edytowane ]
Wschodząca Gwiazda

@maciekef ma rację. Kierowanie na kraj i język masz na poziomie kampanii a nie konta, więc nie musisz mieć wielu kont Adwords by obsłużyć to co pisałeś. Tu masz opisane kierowanie na kraj - kliknij tutaj, a tu masz kierowanie na język - kliknij tutaj.

Powodzenia

Adam

Student ✭
Zalezy jak bardzo restrykcyjnie masz traktowany budzet na rozne kraje i jak przyszlosci bedize wygladalo zarzadzanie kontami roznych krajow. Pomyslalbym nad wplywem wynikow dzialania w roznych krajachna inne kampanie.

Jezeli w przyszlosci roznymi krajami maja zajmowac sie rozne osoby - to bym rozdzielil galwanicznie na rozne konta.
Jezeli budzety masz pilnowane restrykcyjnie - to tez bym rozdzielil Odpada problem pilnowania,zliczania i fitlrowania kampanii zeby obiczac budzdet.
No i oczywiście... co kraj to obyczaj - w jednym kraju towar moze byc "nieklikalny" co obniża ctry... co obniza... a ma potem wplyw nawynik jakosci calego konta.
Jezeli sa to rozbudowane dzialania (wiele kampanii) na rozne kraje to bym rozdzielil na rozne konta. Jezeli to beda 2 - 3 kampanie na dany kraj prowadzone przez te sama osobe, to nie ma sensu.