AdWords to teraz Google Ads. Nowa nazwa oddaje pełny zakres usług reklamowych, jakie oferujemy m.in. w wyszukiwarce, sieci reklamowej i YouTube.. Więcej informacji

Obecnie 107 forumowiczów jest online
Obecnie 107 forumowiczów jest online
Pytania nie pasujące do innych kategorii.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Merchant Center - czy jest możliwy import danych (nie XML) w jęz. PL?

Nowicjusz ✭

Dzień dobry.

Nie widziałem podobnego wątku do podczepienia (co też mnie zastanawia czy nikt nie miał takiego problemu?), więc postanowiłem napisać nowy.

Czy komukolwiek udało się zaimportować plik danych nie będący plikiem XML oraz żeby system poprawnie wykrył język polski?

Co bym nie robił, otrzymuję:

Wykryty język atrybutu: angielski 

Przyznam że próbowałem chyba wszystkiego: arkusz google, plik .txt zwykły, plik .txt z kodowaniem 1250, plik .txt z kodowaniem UTF-8. Oczywiście ustawienia wszędzie PL - i konta Google, i ustawiony krajEmotikon: Językolska w GMC.

W pomocy (https://support.google.com/merchants/answer/1051735?hl=pl&ref_topic=2473823) czytamy że powinna istnieć opcja "Język atrybutów". Niestety nie widzę jej nigdzie. Jest tylko: Format pliku, Kodowanie, Separator.

Naturalnie, dodawanie pliku z nagłówkami po angielsku działa, natomiast zastanawiam się czy jest obecnie w ogóle możliwe zaimportowanie danych z nazwami i wartościami atrybutów w języku polskim - ponieważ pomoc twierdzi że tak...

Odpowiedź eksperta 1verified_user

Dot.: Merchant Center - czy jest możliwy import danych (nie XML) w jęz

Najlepszy Współtwórca
cześć Grzegorzu,

Pisałem w temacie dotyczącym merchant moje spostrzeżenia. Były dokładnie o tym o czym piszesz. Według supportu powinno dać się korzystać z nazw kolumn w języku polskim - niestety nie, miałem ten sam problem co ty.

Ustaw angielskie nazwy kolumn i w kolumnach takich jak dostępność czy nowy/używany wpisz dane po angielsku, czyli np. new, czy in stock.... brand, wysyłka (np. 450 PLN), czy nazwy produktów przechodzą po polsku.

Jeśli zapewne ustawiłeś język w merchant center jako polski to zapewne tak jak mi po akceptacji produktów pojawią się komunikatu już po polsku, czyli nowy i w magazynie.

Także pozostaje zmienić pewne nazwy na angielskie i wrzucić jako plik txt na konto i poczekać cierpliwie na akceptację. Powodzenia

Jeśli kolejny plik wyrzuci błędy to pewnie będą to już bardziej szczegółowe błędy, które łatwo poprawisz.
Dominik Myślak

Nowicjusz ✭
Dziękuję za szybką reakcję Emotikon: Szczęśliwy

Myślę że z angielską wersją dam radę, ponieważ testowe 3 produkty przeszły bez żadnego problemu.

Czy dyskutując tutaj mamy pewność że trafi to do supportu? Czy jeszcze gdzieś komuś suszyć głowę? Emotikon: Mrugający

Najlepszy Współtwórca
Na straży forum stoi Karolina i jeśli widzi, że opisywany tu problem jest poważniejszy to zgłasza go dalej. Jak pisałem, w innym wątku zgłaszałem trochę niespójność z danymi z supportu a praktyką.
Dominik Myślak

Magister ✭ ✭ ✭
Hej Grzegorz,

tak, jak wspomniał Dominik-chętnie zgłoszę ten problem inżynierom. To niestety wszystko, co mogę zrobić. Wszelkie zmieny są już w ich rękach i nie ukrywam, że może to potrwać...Także przepraszam za utrudnienia, ale póki co musimy zaakceptować taki stan rzeczy. Ja jednak ze swojej strony mogę obiecać, że poruszę ten temat.

Wielkie dzięki i pozdrawiam,
KarolinaP