Obecnie 125 forumowiczów jest online
Obecnie 125 forumowiczów jest online
Pytania nie pasujące do innych kategorii.
Poprowadź mnie
star_border
Odpowiedz

Kradzież kliknięć. Pomocy co zrobić ?

Nowicjusz ✭

Witam.

Zauważyłem iż na mojej kampanii ograniczonej terytorialnie do Wrocław i okolice pojawiła sie nagle duża ilość kliknieć z lokalizacji "kijów na ukrainie" (2-3 razy więcej niż naturalnych wyszukań) . Operator sieci "opera software asa"

Odżucenia 95,45%, czas trwania wizyty: 00:00:02,

Co można poradzić ?

Odpowiedź eksperta 2verified_user

Dot.: Kradzież kliknięć. Pomocy co zrobić ?

[ Edytowane ]
Najlepszy Współtwórca

Wyklucz ten obszar w ustawieniach kampanii.

AdWords pozwala na wyświetlanie reklam osobom przebywającym poza terenem kierowania kampanii o ile w zapytaniu znajdzie się fraza związana z lokalizacją "uzytkownicy zainteresowani daną lokalizacją". 

Możesz to wyłaczyć lub dodać wykluczenie niechcianej lokalizacji.

Możesz również ustawić zasady wykluczania lokalizacji.

System powinien odfiltrowywać nieprawidłowe kliknięcia. na poziomie kampanii dodaj kolumnę nieprawidłowe kliknięcia i zobacz co się w niej znajduje.

Wschodząca Gwiazda

Piotr tu masz link do informacji związnych z rozwiązaywaniem problemów z nieprawidłowymi kliknięciami 

https://support.google.com/adwords/troubleshooter/2557048?hl=pl#ts=2557602

Adaśko

Nowicjusz ✭ ✭

Możesz też spróbować wykluczyć adresy IP, żeby reklamy nie pokazywały się użytkownikom, których podejrzewasz o wyklikiwanie. Google nie udostępnia tych adresów, ale jakbyś się zwrócił do administratora serwera, na którym jest twoja strona i poprosił o logi z odwiedzin, to będziesz miał listę wszystkich adresów IP odwiedzających stronę. Porównasz tę listę ze swoimi raportami, gdzie widzisz, że ktoś wyklikiwał Cię na Ukrainie i sprawdzisz, czy jakieś adresy IP się powtarzają.

Potem adresy IP możesz wykluczyć w ustawieniach kampanii, na samym dole jest link "Wykluczenia adresów IP"

Więcej informacji tutaj: https://support.google.com/adwords/answer/2456098?hl=pl